به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، «عباسعلی کدخدایی»، سخنگوی شورای نگهبان، در کانال شخصی خود نوشت:

«برای او که مؤمن به انقلاب بود!

او مؤمن به مفهوم واقعی کلمه بود، مؤمن به اسلام، مؤمن به انقلاب، مؤمن به امام، مؤمن به رهبری معظم انقلاب و مؤمن به مردم. برای هر کدام تنها من تعدادی اماره و قرینه دارم و دیگران نیز هم.

آیت الله مؤمن عالمی وارسته، اخلاق مدار و فقیهی دانا و آشنا به مسائل روز بود. او مبارزی خسته ناپذیر در دوران قبل از پیروزی و ایثار گری تمام عیار برای انقلاب و مردم بود. ضمن تاکید و اصرار بر مبانی فقهی که بر همگان روشن است، همیشه در صف دفاع از مردم بود و بسیاری از نظرات فقهی شورای نگهبان که در تأیید حقوق مردم است حاصل تلاش و استدلال ایشان بوده است. عالمی بود بدور از تشریفات و نه تنها اعتنایی به تشریفات و مال آن نداشت بلکه دیگران را نیز از انجام آن باز میداشت. اگر کاری با ایشان نداشتید نمیتوانستید ایشان را مشایعت کنید، به شدت نارحت میشدند. بر آن چه علم پیدا میکردند پای فشاری میکردند، اما در جمع به راحتی نظر دیگران را تبعیت میکردند. دقت در کار، وظیفه شناسی، اخلاق مداری و توجه به حقوق مردم از ایشان انسانی ساخته بود قابل احترام برای دوست و دشمن. آنچه را که میدانست به دیگران ارائه میکرد و آنچه را نمیدانست صراحتاً میگفت نمی دانم.

خبر جدید  رییس جمهور فردا به گلستان می رود

زندگی ایشان بسیار سادهتر از آنی بود که به تصویر کشیده شده است. هیچگاه حقی را برای خود ادعا نمیکرد، با اینکه در تمام دوران مبارزه و پس از آن همه چیز خود را وقف انقلاب و اسلام کرد. روزهای آخر وقت ملاقاتی داشت با مقام معظم رهبری و خواسته جالبی داشت. در عتبات جوانی از ایشان در خواست دیدار با رهبری را کرده بود و آن روز حامل این درخواست برای مقام معظم رهبری بود. روح آن بزرگوار امشب میهمان داماد شهید مدافع حرمش است. انشاالله در جوار رحمت الهی وبا اولیا خدا محشور باشند.»

خبر جدید  راه اندازی دفتر حافظ منافع ایران در عربستان