کد خبر : 4675
تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 21 فوریه 2019 - 21:39
105 views

آیین نامه اجرایی تبصره دو ماده ۱۰۱ در دولت تصویب شد

آیین نامه اجرایی تبصره دو ماده ۱۰۱ در دولت تصویب شد

معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده از تصویب آیین نامه اجرایی تبصره ۲ ماده ۱۰۱ برنامه ششم توسعه کشور در هیات دولت خبر داد.

شعار سال:دکتر اطهره نژادی معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده در خصوص این مصوبه به پایگاه اطلاع رسانی این معاونت گفت: آیین نامه اجرایی که به تصویب رسید در مورد تبصره دو ماده ۱۰۱ قانون برنامه ششم توسعه کشوراست که بر اساس آن معاونت امور زنان و خانواده با همکاری سازمان برنامه و بودجه و سازمان اداری و استخدامی کشور موظف به تهیه آیین نامه اجرایی ماده ۱۰۱ درخصوص عدالت جنسیتی و نحوه اعمال، ساز و کارهای نظارت و پایش شاخص ها و وظایف دستگاه های اجرایی برای ارتقاء آن است.

نژادی تاکید کرد در این آیین نامه تاکید شده به منظور سنجش میزان تاثیر طرح ها و برنامه‌های دستگاه های اجرایی در ارتقای شاخص‌های عدالت جنسیتی و همچنین تقویت نظام سیاستگذاری، تصمیم سازی و برنامه‌ریزی کلان حوزه زنان و خانواده، معاونت موظف است حداکثر تا سه ماه پس از ابلاغ آییننامه نسبت به ایجاد سامانه ارزیابی و رصد وضعیت زنان و خانواده و پایش مستمر شاخص های عدالت جنسیتی اقدام نماید.

معاون برنامه ریزی و هماهنگی این معاونت تصریح کرد: که بر اساس تبصره ماده دو این آیین نامه کلیه دستگاههای اجرایی موظفند نسبت به گردآوری ، بارگذاری و بهروزرسانی داده‌های آماری و اطلاعات مرتبط با برنامه ها و شاخص‌های مصوب ستاد در سامانه موضوع ماده دو این آییننامه با هماهنگی معاونت اقدام نمایند.

وی همچنین در مورد ماده سه این آیین نامه اجرایی افزود: کلیه دستگاه‌های اجرایی موظفند حداکثر تا سه ماه پس از ابلاغ این آیین نامه، ضمن بررسی وضعیت موجود ساختار و تشکیلات امور زنان و خانواده در دستگاه متبوع، نسبت به تدوین طرح بازآرایی ساختار امور زنان و خانواده متناسب با شرح وظایف سازمانی و از محل پست های بلاتصدی خود اقدام نموده و طرح نهایی را به سازمان اداری استخدامی کشور ارایه نمایند.

دکتر اطهره نژادی در خصوص تبصره ماده سه نیز گفت: معاونت مسئولیت نظارت و کنترل بر اجرای این ماده در طول اجرای برنامه ششم توسعه کشور را برعهده دارد و موظف است ضمن دریافت گزارشهای دورهای از دستگاه های اجرایی و ارزیابی عملکرد آن ها ، نتایج را به هیئت وزیران ارایه نماید.

معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده در خصوص مواد چهار و پنج آیین نامه مذکور گفت: به منظور بهره‌مندی جامعه از سرمایه انسانی زنان در فرایند توسعه و تضمین مشارکت کامل و موثر زنان در سطوح تصمیم گیری سازمانی، معاونت موظف است با همکاری سازمان اداری و استخدامی کشور نسبت به طراحی و تدوین دوره های آموزشی ارتقای دانش مدیریتی زنان جهت اجرا در دستگاه های اجرایی اقدام نماید.

همچنین جهت اعمال رویکرد مبتنی بر عدالت جنسیتی در سیاست ها و برنامه ها و تحقق ماده (۱۰۱) قانون برنامه ششم توسعه کشور، بالاترین مقام دستگاه دستگاه های اجرایی، مسئول پیگیری و اجرای مفاد این آیین نامه در سطح دستگاه اجرایی ذی ربط و ارائه گزارش های لازم در چارچوب سامانه موضوع ماده دو این آیین نامه به معاونت می باشند.

نژادی تاکید کرد معاونت موظف به رصد و پیگیری اجرای مفاد این آیین نامه بوده و باید بر اساس اطلاعات ثبت شده در سامانه موضوع ماده دو این آییننامه، گزارش تحلیلی وضعیت زنان و خانواده را در مقاطع شش ماهه تهیه و به هیئت وزیران، مجلس شورای اسلامی و سایر مراجع ذی ربط ارائه نماید.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از معاونت امور زنان و خانواده، تاریخ انتشار ۳۰ بهمن ۹۷، کد مطلب: ۱۰۰۴۱:www.women.gov.ir


منبع :: http://shoaresal.ir

خبر جدید  اینستکس در راستای اجرای تعهدات اروپا در برجام نیست

برچسب ها :

ناموجود
خبرهای مرتبط
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


آخرین اخبار سیاسی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال

اخبار متفرقه