کد خبر : 1928
تاریخ انتشار : جمعه 18 ژانویه 2019 - 21:08
115 views

احتمال اجرای جریمه ریالی سربازی در سال آینده

احتمال اجرای جریمه ریالی سربازی در سال آینده

تهران- ایرنا- رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه طرح جریمه ریالی سربازی در لایحه بودجه نیامده است، گفت: البته نمایندگان این طرح را پیشنهاد دادند تا سال آینده لحاظ شود ولی این امر منوط به مذاکره با ستادکل نیروهای مسلح است.

به گزارش ایرنا از تارنمای حزب اعتماد ملی، «غلامرضا تاجگردون» روز جمعه در جلسه شورای مرکزی حزب اعتماد ملی به تشریح آخرین وضعیت لایحه بودجه۹۸ کشور پرداخت و گزارشی از جزئیات بودجه نظامی و فرهنگی را ارائه کرد.
رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در مورد اجرای طرح جریمه ریالی سربازی در لایحه بودجه سال ۹۸ گفت: این موضوع در لایحه نیامده است ولی نمایندگان پیشنهاد دادند سال آینده نیز لحاظ شود. با این حال این مساله منوط به مذاکره با ستادکل نیروهای مسلح شد و حدس می زنم که اگر منابع صرف خود نیروهای مسلح شود، احتمال موافقت با آن افزایش می‌یابد.
وی ادامه داد: سال گذشته ستادکل نیروهای مسلح با این قانون موافقت نکرد و مقام معظم رهبری گفتند، موافق نیستند و اگر کسری بودجه‌ دولت جبران می‌شود ایرادی ندارد که در نهایت برای سال ۹۷ دوباره تصویب شد.
تاجگردون ادامه داد: فکر می‌کنم امسال هم بتوانیم این طرح را در قانون بودجه سال ۹۸ بیاوریم و اگر این موضوع در مجلس مطرح شود، رای می‌آورد، اما برای اینکه جوانان دچار مشکل نشوند، ابتدا با ستادکل نیروهای مسلح هماهنگ خواهیم کرد و سپس اقدام می‌کنیم.
وی با اشاره به بودجه نهادهای فرهنگی و آنچه که به موسسات و‌ نهادهای دینی و فرهنگی داده می‌شود، گفت: ما تلاش کردیم تا بودجه تعداد قابل توجهی از این نهادها را کم کنیم و خوشبختانه موفق هم شدیم.
تاجگردون با اشاره به بودجه‌هایی که به برخی از نهادها از جمله موسسه آیت‌الله مصباح یزدی داده می‌شود، گفت: ردیف بودجه آقای مصباح در دولت اصلاحات گذاشته شده که ابتدا یک میلیارد تومان بود. مدرسه عالی شهید مطهری، موسسه امام صادق (ع)، موسسه مفید و … هم در آن دوران بودجه گرفتند و پس از آن مبالغ برخی افزایش یافت و تغییر کرد.
وی در مورد بودجه حوزه‌های علمیه نیز گفت: آنچه که تحت عنوان بودجه حوزه علمیه مطرح می‌شود، عمدتا صرف امور خدماتی نظیر بیمه و … است که پرداخت می‌شود و بودجه مربوط به شوراهای سیاست‌گذاری جدا است.
رییس کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: مثلا بودجه موسسه جامعه‌المصطفی که دانشگاه است و در ۵۰ نقطه از دنیا آموزش می‌دهد، اگر بنا باشد که حذف شود باید گفت این ماموریت را انجام ندهد.
تاجگردون با اشاره به کلیات و کلان بودجه کشور در ارتباط با مردم گفت: مردم در چند جا آسیب می‌بینند و فشارهایی روی آنها هست. یک بخش مربوط به حقوق کارکنان دولت است که باید تلاش کنیم دچار مشکل نشوند، چرا که مشابه این وضعیت را در سال ۷۴ هم داشتیم و کارمندان دولت با یک افت شدید درآمدی روبه‌رو شدند که باید تلاش کنیم این اتفاق رخ ندهد.
وی ادامه داد: اگر دولت در سال آتی به اهدافی که می‌خواهد برسد که بعید می‌دانیم برسد، نرخ بیکاری تغییر نمی‌کند، اما اگر نرسد، نرخ بیکاری بیشتر هم می‌شود.
وی اضافه کرد: ما لایحه حمایت از حقوق معلولان را تصویب کردیم، اما دولت چیزی برای آن تعریف نکرده است.

خبر جدید  نخست وزیر پاکستان با رهبر معظم انقلاب دیدار کرد

** درآمد دولت در سال آینده، ۲۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار
رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در مورد نرخ ارز در سال آینده نیز گفت: با نرخ فعلی ارز، درآمد دولت ۲۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار است.
تاجگردون ادامه داد: مبنای محاسبه نرخ ارز ۵۵۰۰ تومانی، میانگین قیمت ارز ۴۲۰۰تومانی و قیمت ارز در سامانه نیما است.
رییس کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: ۵۰ درصد ارز یارانه‌ای مصرفی کشور مربوط به حوزه دارو و روغن است؛ ما از رییس جمهور خواستیم که این مساله دارو را در بیمه‌ها بگنجاند.
تاجگردون در بخش دیگری از سخنان خود در مورد نرخ حامل‌های انرژی نیز گفت: یارانه پنهان در اقتصاد کشور ۹۷۰ هزار میلیارد تومان است و بودجه دولت ۴۴۰ هزارتومان است که این نشان می‌دهد. رقم یارانه پنهان دو برابر بودجه کشور است؛ از این میان حدود ۲۲۰ هزار میلیارد تومان آن بودجه سوخت است و پس از آن معافیت‌های مالیاتی است.
وی درباره بدهی‌ها و مطالبات دولت نیز گفت: دولت ۲۸۰ هزار میلیارد تومان بدهکار است، که این جدای شرکت‌های دولتی است. از این میان ۷۹هزار میلیارد تومان به اشخاص و پیمانکارهار و … بدهکار است و حدود همین رقم هم به شهرداری‌ها و … بدهی دارد.
تاجگردون اضافه کرد: دولت حدود ۱۳۰ هزار میلیارد تومان هم از برخی اشخاص و بانک‌ها و نهادهای دولتی طلب دارد که در مجموع تراز آن حدود ۱۵۰ هزار میلیارد تومان منفی است.
به گفته تاجگردون طبق برنامه‌ریزی‌ها دولت تا پایان امسال ۳۳ تا ۳۴ هزار میلیارد از بدهی مردم را تسویه خواهد کرد.
وی افزود: قیمت حامل‌های انرژی و تغییر در آن موضوع بسیار حساسی است و‌ باید با دقت انجام شود.
تاجگردون اضافه کرد: مالیات آستان قدس را هم امسال در پیشنهادات دیده‌اند، اما گاهی مالیات را می‌گیرند و دوباره به آن برمی‌گردانند.
وی در مورد صادرات نفت کشور نیز گفت: صادرات ما امروز یک میلیون بشکه است در حالی که سال گذشته بالای یک میلیون بشکه بود و امیدواریم این میزان در سال آینده افزایش یابد یا حداقل همین مقدار بماند.

خبر جدید  مجلس اختصاص اعتباربرای تامین کالاهای اساسی را به کمیسیون تلفیق ارجاع داد

**افشانی: گفتمان اصلاح طلبان باید عدالت محور باشد
در ادامه نشست، محمد علی افشانی عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با بیان اینکه در بودجه سال ۹۸ باید به اقشار فرودست جامعه توجه شود، گفت: مردم باید بدانند که می‌خواهیم مشکلات آنها را برطرف کنیم.
افشانی با اشاره به جلسه‌ای که حدود ۲ ماه پیش از حوادث دی ماه ۹۶ با رییس جمهوری و برخی دیگر از مسئولان کشور داشته است، اظهار داشت: در آن جلسه تاکید کردم که باید مراقب طبقه ضعیف جامعه باشیم و‌هوای آنها را داشته باشیم.
وی با تاکید بر اینکه مردم باید ببینند با فساد و رانت مقابله کنیم، خاطرنشان کرد: باید تحلیل درستی از جامعه و شرایط حاکم بر آن داشته باشیم؛ قبل از هراقدامی باید ببینیم که جامعه در چه شرایطی است و وضعیت شهروندان چگونه است.
افشانی با بیان اینکه در شرایط کنونی باید جامعه و شرایط خاص آن را بشناسیم، اظهار داشت: شرایط جامعه به گونه ای است که در آن به نوعی شاهد کاهش امید به آینده هستیم که یکی از دلایل آن کاهش نرخ اشتغال و افزایش بیکاری است
وی افزود: البته منظورم از شغل، آن تعریفی نیست که از چند ساعت کار در هفته ارائه شده است، بلکه منظورم از شغل یعنی اینکه فرد از شغلش بتواند رفاه اجتماعی را تامین کند.
عضو شورای مرکزی حزب اعتمادملی و شهردار سابق تهران با بیان اینکه سیاست و اقتصاد دو روی یک سکه هستند، تصریح کرد: اقتصاد و سیاست، دو موتور محرکه برای حرکت و رشد جامعه است، بنابراین بدون راهبرد مشخص سیاسی محال است که سیاست‌های اقتصادی به نتیجه برسد.
به گزارش ایرنا، سومین نشست شورای مرکزی سوم حزب اعتماد ملی امروز جمعه با حضور اکثریت اعضای این حزب آغاز شد.
در این جلسه بسنجیده، جلیلیان، ابوالحسنی و افشانی به ارائه نطق پیش از دستور پرداختند.
سیام**۳۲۰۲**۳۰۷۰**۹۱۲۹

خبر جدید  تعیین تکلیف فرزندان حاصل از ازدواج مادران ایرانی با پدران خارجی


منبع :: http://www.irna.ir

برچسب ها :

ناموجود
خبرهای مرتبط
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


آخرین اخبار سیاسی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال

اخبار متفرقه

    Sorry, no posts matched your criteria.