مجلس شورای اسلامی ماده ۱۲ قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تأمین نیازهای کشور را به کمیسیون حمایت از تولید و سیاست‌های اصل ۴۴ ارجاع داد. " />
کد خبر : 553
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 1 ژانویه 2019 - 8:10
156 views

ارجاع نحوه بیمه قراردادها و پیمان‌های غیرعمرانی به کمیسیون اصل۴۴

ارجاع نحوه بیمه قراردادها و پیمان‌های غیرعمرانی به کمیسیون اصل۴۴

مجلس شورای اسلامی ماده ۱۲ قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تأمین نیازهای کشور را به کمیسیون حمایت از تولید و سیاست‌های اصل ۴۴ ارجاع داد.

به گزارش خبرنگار حوزه مجلس گروه سیاسی خبرگزاری آنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی درصحن علنی امروز و درادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاستهای کلی اصل چهل و چهارمقانون اساسی در موردبررسی طرح اصلاح قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تأمین نیازهای کشور و تقویت آن ها در امر صادرات و اصلاح ماده ۱۰۴قانون مالیاتهای مستقیم ماده ۱۱ این قانون را حذف کردند.

نمایندگانمجلس همچنین ماده ۱۲ این قانون را به دلیل وابستگی به ماده ۱۱ که پیش از این حذف کرده بودند، برای بررسی بیشتر به کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاستهای کلیاصل چهل و چهار ارجاع کردند.

خبر جدید  تشکر مقام ارشد دولت از سپاه برای دستگیری و مبادله جیسون رضائیان+فیلم

ماده ۱۲ قانون میگوید:سازمان تأمین اجتماعی موظف است حق بیمه قراردادها و پیمانهای غیرعمرانی (با مصالح یا بدون مصالح) پیمانکاران و یا پیمانکاران طراحی و ساخت دارای کارگاههای صنعتی، خدماتی، تولیدی و یا فنی و مهندسی ثابت را که موضوع پیمان در کارگاههای ثابت پیمانکار و توسط کارکنان شاغل در آن کارگاهها انجام میگردد را برمبنای صورت مزد یا حقوق ماهیانه کارکنان یا بازرسی انجام شده محاسبه و وصول نموده و مفاصاحساب قرارداد یا پیمان را صادر کند. در مواردی که در اینگونه قراردادها و پیمانها عملیات اجرایی شامل ساخت توأم با یکپارچه سازی، مونتاژ، نصب، نظارت، بازرسی، تست و راهاندازی، آموزش، سرویس و نگهداری و خدمات پس از فروش توسط کارکنان شاغل همان کارگاه انجام گردد، به طریق فوق اقدام و مفاصاحساب قرارداد (پیمان) را صادر نماید. محاسبه و مطالبه حق بیمه بر اساس نسبت مزد به کل کار انجام یافته (اعمال ضریب) در این قراردادها و پیمانها ممنوع است.

خبر جدید  سلیمی و مسعودی ناظران مجلس در شورای تخصصی توسعه فرهنگی قرآنی شدند

تبصره: در صورتی که پیمانکاران و یا پیمانکاران طراحی و ساخت برای اجرای قراردادها و یا پیمانهای صدر این ماده از کارکنان موقت و یا خارج از کارگاههای ثابت استفاده کنند، منحصراً این بخش از پیمان و یا قرارداد مشمول ماده ۱۱این قانون خواهد بود.

انتهای پیام/۴۰۳۴


منبع :: http://ana.ir

خبر جدید  بخش مهم ظریفت اقتصادی و تجاری ما باید با همسایگان باشد
خبرهای مرتبط
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


آخرین اخبار سیاسی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال

اخبار متفرقه