رئیس‌جمهور گفت: استان گلستان باید جایگاه وحدت مذاهب نام بگیرد. شعیه و سنی در این استان برای وطن و نظام خود ایثار و فداکاری داشتند و دارند. " />
کد خبر : 1622
تاریخ انتشار : دوشنبه 14 ژانویه 2019 - 8:25
108 views

استان گلستان باید جایگاه وحدت مذاهب نام بگیرد

استان گلستان باید جایگاه وحدت مذاهب نام بگیرد

رئیس‌جمهور گفت: استان گلستان باید جایگاه وحدت مذاهب نام بگیرد. شعیه و سنی در این استان برای وطن و نظام خود ایثار و فداکاری داشتند و دارند.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت گروه سیاسی خبرگزاری آنا،حجتالاسلام والمسلمین حسن روحانی صبح امروز با حضور در استادیوم تختی گنبدکاووسدر جمع مردم این شهرستان اظهار کرد: از مردم عزیز و بزرگوار استان گلستان به خاطر صفا، صمیمیت و استقبال و حضور باشکوهشان سپاسگزارم.

روحانی اضافه کرد: استان گلستان باید جایگاه وحدت مذاهب نام بگیرد. استانی که در راه دفاع از کشور نزدیک به چهار هزار شهید تقدیم کرده است که نشان میدهد در این استان شعیه و سنی برای وطن و نظام خود ایثار و فداکاری داشتند و دارند.

رئیسجمهور تصریح کرد: به این سرزمین و مردان بزرگ و زنان دلاور این دیار احترام میکنیم که همواره مرزبان خوبی برای کشور بودند.

وی با بیان اینکه این استان با تنوع اقلیمی و توریستی است، گفت: ما از این منطقه هیچگاه بوی اختلاف استشمام نکردیم و شیعه و سنی در کنار یکدیگر بودند، دست بزرگان این استان را به خاطر وحدتی که بوجود آوردند میبوسیم.

روحانی بابیان اینکه همواره در این سرزمین ایستادگی و مقاومت از نقاط برجسته مردم بوده است، گفت: این اجتماع بزرگ در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب است، ما در آن سالها منتظر بودیم دیکتاتور این سرزمین برود و ملت ما برای فرار او جشن بزرگ بهپا کرد.. لذا ۲۶ دی روز فرار دیکتاتور از این سرزمین بود.

وی اظهار کرد: آنچه برای ما مهم است این است که امروز همهکاره این کشور ملت ایران است. ملت است که در تمام انتخابات تصمیم میگیرد چه کسی بر کرسی مسئولیت بنشیند. این شما مردم بزرگ گلستان بودید که در سال ۹۲ و ۹۶ با رأی بلندتان بار مسئولیت را بر دوش ما گذاشتید. در برابر عظمت این مردم سر تواضع فرود میآورم.

رئیسجمهور تصریح کرد: باید با همه توان باید کشور و سرزمین خود را آباد کنیم، امنیت در سرزمین افتخار ماست، هوشیاری افتخار ماست. ما به عنوان کشوری که در روزهای مقابل دو ماهواره را به فضا پرتاب خواهیم کرد.

خبر جدید  شبکه مفسدان اقتصادی ارز دولتی منهدم شد

روحانی تصریح کرد: ماهواره پیام که توسط ماهوارهبر دانشگاه امیرکبیرساخته شده است، به زودی در ۶۰۰ کیلومتری فضا قرار خواهد گرفت و این ماهواره میتواند وضع آبوهوا، کشاورزی، آبهای سرزمینی و جنگلها را برای ما رصد کند و در اختیار ما قرار دهد.

وی گفت: پیام اولین ماهواره بلند عملیاتی کشور ایران است. این ماهواره تحقیقاتی نیست، بلکه ماهواره عملیاتی است و روزانه همه مسائل کشور را در اختیار قرار میدهد. ایران کشوری است که برای اینکه به دنیا ثابت کنیم ملت علم هستیم، و تحقیقات نشان می دهد ایران در مقام علمی مقام اول منطقه را داراست.

رئیسجمهور با بیان اینکه امروز ملت ایران قدرت فناوری، اقتصادی و دفاعی را برای ما بهوجود آورند، تصریح کرد: از توطئههای دشمن هراس نداریم و مشکلات را پشت سر خواهیم گذاشت. ملت ایران بداند این مشکلات پیش روی ما باقی نمیماند و از آن عبور خواهیم کرد.

وی گفت: نه آمریکا و صهیونیست و اذناب آنان قادر نخواهند بود این ملت و رهبری شجاعش را به زانو دربیاورند. ملت ایران با تمام قدرت و توان برابر دشمنانش ایستاده است.

وی خطاب به دشمنان گفت: میخواهید مردم ما را از غذا و دارو محروم کنید، ما با اکثر همسایگان روابط حسنه داریم، از ترکمنستان، قزاقستان، آذربایجان، ترکیه، عراق و کشورهای جنوبی خلیج فارس و تا پاکستان و افغانستان، همسایهها برادر و دوست ما هستند و با آنان بهترین روابط را داریم و یکی دو همسایه هم اگر مشکل دارند، آمادهایم مشکلات را با آنان حل کنیم.

وی تصریح کرد: در شرایط سخت و صبر در غرب آسیا قرار داریم و صهیونیستها میخواهند ما را در برابر اهدافشان از پای دربیاورند و لذا نخواهند توانست این کار را بکنند.

روحانی گفت: با بودجهای که تقدیم مجلس کردیم برای ادامه کمک به اقشار محروم این جامعه تلاش کردیم و برای رفع فقر مطلق ۷ هزار میلیارد تومان در تبصره ۱۴ اعتبار در نظر گرفتهایم . در تبصره ۱۸ برای تحول اشتغال برنامه داریم. جوانان ما باید در مسیر اشتغال قرار بگیرند.

خبر جدید  تخصیص منابع تا سقف 10 هزار میلیارد ریال به بازیافت پسماندهای مخرب

رئیسجمهور تأکید کرد: از مسئولان استان تشکر میکنم که آمار بیکاری نسبت به سال گذشته از ۱۱/۷ به ۱۰/۷ رسیدیم که این نشان میدهد مردم و جوانان در کنار مسئولان استان تلاش میکنند تا از مشکلات عبور کنیم. ما برای اشتغال قدمهای مهمی برداشتیم اما تا نقطه مطلوب فاصله داریم.

وی با اشاره به اینکه در سال آینده تحرک عظیمی در حوزه مسکن انجام خواهیم داد گفت: سال آینده ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در حوزه مسکن توسط توسعهگران برای مردم ساخته می شود.

روحانی گفت: در زمینه کارورزی، مهارت آموزی جوانان بودجه خاصی اختصاص دادیم تا مشغول کار شوند و بتوانیم به آنان کمک کنیم تا شغل بیاموزند و اشتغالشان را ادامه دهند.

وی با بیان اینکهدر استان گلستان زمینههای فراوانی برای حرکت اقتصادی وجود دارد، گفت: ۱۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای این استان صرف شده است که این علامت خوبی برای تحرک اقتصادی است. این استان میتواند از بزرگترین جاذبههای گردشگری در کشور باشد، باید هتلها، مناطق و راههای مناسب بسازیم.

رئیسجمهور گفت: برای سال آینده ۱۶۰۰ میلیارد تومان برای بخش گردشگری استان قرار دادیم. در حوزه کشاورزی استان هم باید آن ۲۸۰ هزار هکتاری که باید زهکشی انجام شود.

روحانی با بیان ایکنه ۳۴ هزار هکتار زهکشی در استان انجام گرفته است، گفت: تا پایان دولت تلاش می کنیم ۵۰ هزار هکتار دیگر از زمینهای کشاورزی زهکشی شود.

وی با بیان اینکه مسئله راهآهن اینچه برون به گرمسار باید تجهیز شود، تصریح کرد: یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورو هزینه این طرح است یعنی بیش از ۱۶ هزار میلیارد تومان باید برای این پروژه خرج شود که به زودی اجرایی و عملیاتی میشود.

روحانی گفت: اینچه برون از مناطقی است که باید از مناطق آزاد باشد که لایحه آن آماده و تحویل مجلس شد و مجلس هم تصویب شد. لذا اینچه برون تحولی بزرگ برای استان خواهد شد. ما برای اینکه برابر دشمن بایستیم باید تلاش کنیم تا روی پای خود بایستیم البته مشکلات وجود دارد، تحریمهای کشتیرانی،بانکی و نفت وجود دارد که ما مقابل این تحریم میایستیم.

خبر جدید  روحانی پنج‌شنبه به سوچی می‌رود/تکذیب خبر افزایش حقوق کارکنان سپاه

وی گفت: امروز به تنهایی روز امتحان دولت نیست، بلکه روز امتحان همه است. در روز سختی همه باید کنار هم قرار بگیریم. بله دولت خادم ملت است، اما همه باید دست به دست هم بدهیم تا کشور آباد شود.

روحانی با بیان اینکه امنیت جادهها که جزو سلامت مردم است باید تأمین شود، گفت: ۵۲ نقطه حادثهخیز وجود دارد که ۲۲ نقطه آن در این سفر برطرف خواهد شد و ۳۰ نقطه دیگر باقی میماند. به سازمان برنامه و بودجه دستور میدهم بودجه اضافه برای این ۳۰ نقطه در نظر گرفته شود تا امنیت و جان مردم حفظ شود.

به گزارش آنا، سفر رئیسجمهور به استان گلستان دو روز طول خواهد کشید و معاونان روحانی و وزرای کابینه وی را در این سفرهمراهی میکنند.

در جریان سفر رئیسجمهور به استان گلستان مهمترین برنامهها و طرحهای مرتبط با توسعه استان گلستان از جمله در حوزههای بهداشت و درمان، کشاورزی، حمل و نقل، مدیریت منابع آب، انرژی، گردشگری، محیط زیست، عمران شهری و روستایی، ورزش، آموزش عالی، آموزش و پرورش، صنایع و همچنین سرمایهگذاری بخش دولتی و خصوصی تشریح میشود.

رئیسجمهور در نخستین مرحله از سفر خود به استان گلستان، وارد فرودگاه کلاله شده و پس از دیدار و سخنرانی در جمع مردم شریف گنبد کاووس، عازم گرگان میشود.

جلسه توسعه، دیدار با برگزیدگان استان و افتتاح پروژههای استانی، دیدار با علمای اهل تسنن و تشیع، جلسه شورای اداری استان و شرکت در نشست خبری از جمله برنامههای رئیس جمهور در این سفر دو روزه است.

انتهای پیام/۴۰۳۴


منبع :: http://ana.ir

خبرهای مرتبط
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


آخرین اخبار سیاسی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال

اخبار متفرقه