کد خبر : 862
تاریخ انتشار : شنبه 5 ژانویه 2019 - 21:10
129 views

اظهارات وزیر خارجه انگلیس عجولانه، نادرست و دخالت در امور داخلی یک کشور مستقل است

اظهارات وزیر خارجه انگلیس عجولانه، نادرست و دخالت در امور داخلی یک کشور مستقل است

گروه سیاسی ــ بهرام قاسمی در واکنش به برخی اظهارات مداخله‌جویانه و ناپسند وزیر امور خارجه انگلیس نسبت به ایران گفت: متأسفانه وزیر خارجه انگلیس طی روزهای اخیر در چند نوبت در خصوص موضوعی که اصولا ارتباطی به کشور متبوع وی ندارد، اظهاراتی عجولانه و نادرست مطرح کرده که گويای عدم اشراف كافی ایشان به موضوع بوده و به‌ نوعی مداخله در امور داخلی يک كشور مستقل است.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از اداره کل دیپلماسی رسانهای وزارت امور خارجه، بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه، در واکنش به برخی اظهارات مداخلهجویانه و ناپسند وزیر امور خارجه انگلیس و بيان ادعاها و بهكارگيری واژگان نابجا و غلط نسبت به ایران، گفت: از بهکارگیری چنین عبارات و اصطلاحاتی توسط ایشان علیه ایران ابراز تأسف میکنم. متأسفانه وزیر خارجه انگلیس طی روزهای اخیر در چند نوبت در خصوص موضوعی که اصولا ارتباطی به کشور متبوع وی ندارد، اظهاراتی عجولانه و نادرست مطرح کرده است که گويای عدم اشراف كافی ایشان به موضوع بوده و به نوعی مداخله در امور داخلی يک كشور مستقل است.

خبر جدید  ۲۳۰ اتوبوس فرسوده اصفهان بازسازی می‌شود

قاسمی افزود: وزیر امور خارجه انگلیس به کارنامه دولت متبوعش در خاورمیانه در دههها و سالهای اخیر نگاه کند و بررسی نمايد که سیاستها و حمایتهای دولت انگلیس از گروههای تروریستی و کشورهای متجاوز چه فجایع انسانی و بحرانهایی را برای ملتهای خاورمیانه رقم زده است. نگاهی به وضعیت اسفبار مردم یمن، سوريه، فلسطين و … اعم از ویرانیهای گسترده، بیماری، آوارگی و بیخانمانی، فقر و گرسنگی و فاجعهای که بهخصوص امروز در یمن توسط کشورهای متجاوز، بهوجود آمده است نقش دولت متبوع آقای هانت و اقدامات کشورهایی که دریافت کننده میلیاردها دلار تسلیحات از انگلیساند و از همین تسلیحات برای دمیدن در آتش جنگ و نفرت و ویرانی در منطقه ما استفاده میکنند وضعیتی شرمآور و ننگین بهوجود آورده است. آنان بايد از حمایتهای سیاسی از دولتهای متجاوز به یمن و صدور تسليحات كشتار آدميان و فاجعهای که در این کشور رخ داده است، شرمگین باشند.

خبر جدید  استاندار اصفهان مصیبت وارده را به بازماندگان سانحه هواپیمای اوکراینی تسلیت گفت

انتهای پیام


منبع :: http://www.iqna.ir

خبرهای مرتبط
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


آخرین اخبار سیاسی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال

اخبار متفرقه