کد خبر : 1515
تاریخ انتشار : یکشنبه 13 ژانویه 2019 - 8:23
91 views

اعتصاب کامیونداران موجب افزایش قیمت مرغ شد

اعتصاب کامیونداران موجب افزایش قیمت مرغ شد

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط‌زیست مجلس، گفت: قیمت ۱۴ هزار تومان برای هر کیلوگرم گوشت مرغ زیاد و ۸ هزار…

به گزارش ایانا به نقل از خانه ملت، نظر افضلی عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیطزیست مجلس شورای اسلامی، در خصوص افزایش قیمت مرغ در بازار، گفت: دورههای پرورش مرغ گوشتی حدوداً ۴۰ روزه است، با توجه به اتفاقاتی که در دوره قبل بهواسطه اعتصابات کامیونداران و عدم تحویل بهموقع نهادههای موردنیاز به مرغداران صورت گرفت، پرورشدهندگان مرغ گوشتی متحمل ضرر و زیان شدند و همین موضوع باعث شد که برخی از آنها در دوره فعلی اقدام به جوجه ریزی نکنند.

سالن بسیاری از مرغداریها خالی است

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه ظرفیت بسیاری از سالنهای پرورش مرغ گوشتی خالی است، تصریح کرد: باید تا پایان دوره فعلی پرورش مرغ گوشتی گرانیهای موجود در بازار را تحملکنیم تا دوره بعدی جوجه ریزی مرغداران آغاز و عرضه این محصول استراتژیک افزایش پیدا کند.

خبر جدید  افزایش بودجه صندوق بیمه کشاورزی در انتظار تصمیم کمیسیون تلفیق

بالا بودن قیمت گوشت مرغ باعث بالا رفتن حجم جوجه ریزیها میشود

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بالا بودن کرایه حمل نهادههای موردنیاز تولید مرغ گوشتی اثر منفی بر جوجه ریزی مرغداران گذاشته است، ادامه داد: با توجه به بالا بودن قیمت گوشت مرغ در دوره آینده شاهد افزایش حجم جوجه ریزی در واحدهای تولیدی میشویم و بعد از گذشت مدتی قیمتها کاهش پیدا میکند.

افزایش حجم جوجه ریزیها افت قیمت مرغ را به دنبال دارد

خبر جدید  بودجه صندوق بیمه محصولات کشاورزی بدون تغییر!

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیطزیست مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه مردم با توجه به افزایش میزان جوجه ریزی در دوره آینده میتوانند امیدوار به کاهش شدید قیمت مرغ باشند، عنوان کرد: عملاً بالا رفتن قیمت مرغ مرغداران را ترغیب میکند که اقدام به جوجه ریزی کنند و همین موضوع باعث میشود که بازار اشباع شود.

قیمت ۸ هزار تومان برای هر کیلوگرم گوشت مرغ پایین است

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: قیمت ۱۴ هزار تومان برای هر کیلوگرم گوشت مرغ زیاد و ۸ هزار تومان بسیار پایین است، قیمت گوشت مرغ باید حدود ۱۰ هزارتا ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان باشد.

خبر جدید  سرمایه‌گذاری و مشارکت در کشاورزی راهکار برون‌رفت از مشکلات

امکان واردات گوشت مرغ گرم وجود ندارد

افضلی در پایان در خصوص اینکه آیا دولت نمیتواند کمبود گوشت مرغ در بازار را پیشبینی و مانع از رشد چشمگیر قیمت این محصول شود، گفت: دولت باید از قبل بهوسیله شرکت پشتیبانی امور دام اقدام به خرید و ذخیرهسازی گوشت مرغ میکرد و اکنون محصولات ذخیرهشده را بهصورت مرغ منجمد به بازار عرضه مینمود تا قیمتها کاهش پیدا کند؛ امکان واردات گوشت مرغ گرم به دلیل حساسیت و شرایط خاص نگهداری وجود ندارد و بسیار سخت است.


منبع :: http://www.iana.ir

خبرهای مرتبط
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


آخرین اخبار سیاسی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال

اخبار متفرقه