کد خبر : 1471
تاریخ انتشار : شنبه 12 ژانویه 2019 - 21:58
87 views

افزایش ۵۰۰ میلیارد تومانی بودجه صندوق بیمه کشاورزی

افزایش ۵۰۰ میلیارد تومانی بودجه صندوق بیمه کشاورزی

گرچه بودجه صندوق بیمه کشاورزی برای سال ۹۸ هیچ افزایشی نداشته است اما نمایندگان مجلس در تلاش‌اند این بودجه را افزایش دهن…

به گزارش گروه سیاسی ایانا، دغدغه کشاورزان با خسارت هایی که سالانه در اثر بلاهای طبیعی به آنها میخورد، موضوع جدیدی نیست. خسارتهایی که گاهی تمام سرمایه کشاورز را از بین میبرد. اما متاسفانه هنوز جایگزینی برای خسارتها دیده نشده است.

خسارتهای جبران نشده کشاورزان و شکایت آنها به نمایندگان خود در خانه ملت، نمایندگان را وادار کردتا در برنامههایشان ردیفمستقلی برای صندوق بیمه کشاورزیدر نظر بگیرند.

اما پسازاینکه بودجه تقدیم مجلس شد و در کمیسیونهای تخصصی بررسی شد، نمایندگان از عدمتغییر بودجه صندوق بیمه کشاورزی خبر دادند. تا جایی که قرار شد نمایندگان دستبهکار شوند و بودجه این بخش را با توجه به خسارتهایی که سالانه به این بخش وارد میشود، افزایش دهند.

خبر جدید  خشکسالی 20هزار میلیارد تومان به کشاورزی خسارت زد

علی وقفچی عضو کمیسیونکشاورزی مجلس موفقیت در افزایش بودجه صندوق بیمه کشاورزی را منوط به همراهی و همدلی نمایندگان با کمیسیونکشاورزی دانست و گفت: «موفقیت ما در بالا بردن بودجه بخش کشاورزی بخصوص صندوق بیمه، به همکاری دیگر نمایندگان در به تصویب رساندن آن بستگی دارد.»

ابراهیم حسننژاد قائممقام صندوق بیمه کشاورزی نیزاز افزایش بودجه این بخش خبر داده و به خبرنگار سیاسی ایانا گفته است: «افزایش اعتبار این صندوق بستگی به تصمیم و نظر نمایندگان مجلس دارد.»

در حالی قائممقام صندوق بیمه کشاورزی افزایش اعتبار این صندوق را منوط به تصمیم و نظر نمایندگان دانسته است که علیاکبری، عضو کمیسیونکشاورزی مجلس نیزخبر از افزایش ۵۰۰ میلیارد تومانی بودجه این صندوق در کمیسیون متبوعشداده است و به خبرنگار پارلمانی «ایانا»گفته است ، امیدواریم کمیسیون تلفیق با این افزایش نیم میلیارد تومانی موافقت کند.

خبر جدید  دولت از کشت گلخانه‌ای حمایت می‌کند

از سوی دیگر عباس پاپی زاده عضو دیگر این کمیسیونمیگوید: «ما از دولت توقع داشتیم خودش در لایحه بودجه این افزایش را داشته باشد؛ اما بار به دوش نمایندگان افتاده است و ما تلاش میکنیم این بودجه را افزایش دهیم.»

نائب رئیس کمیسیونکشاورزی اما معتقد است؛ اگر بخواهیم با بودجه انقباضی دولت بودجه صندوق بیمه را افزایش دهیم، این افزایش بیشتر از ۵۰۰ میلیارد تومان نخواهد بود و این عدد نمیتواند مشکل بیمه را حل کند.

خبر جدید  یارانه به تمام واحدهای لبنی پرداخت شود

محمود زاده راهحل این موضوع را در افزایش ۲ تا ۳ هزار میلیارد تومانی در بودجه سالیانه برای صندوق بیمه کشاورزی دانست و گفت: «دو راهکار برای کمک به صندوق بیمه وجود دارد؛ یکی افزایش اعتبار و دیگری افزایش سرمایه صندوق که در هر دو مورد اگر بودجه اجازه دهد، ما پیگیر این افزایشها هستیم.»

به گزارش ایانا، کشاورزان و کمیسیون کشاورزی مجلس چشم انتظار رای مثبت کمیسیون تلفیق برای افزایش این بودجه هستند تا شاید بتوانند چرخ تولید را در شرایط تحریم ها پایدار نگه دارند.


منبع :: http://www.iana.ir

خبرهای مرتبط
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


آخرین اخبار سیاسی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال

اخبار متفرقه