کد خبر : 780
تاریخ انتشار : جمعه 4 ژانویه 2019 - 21:10
119 views

امسال باید بهمن متفاوتی داشته باشیم/ هیچ روزی مانند ۲۲ بهمن و هیچ دهه‌‌ای مانند دهه فجر نیست/ خاورمیانه به گورستان آرزوهای آمریکایی تبدیل شده است

امسال باید بهمن متفاوتی داشته باشیم/ هیچ روزی مانند ۲۲ بهمن و هیچ دهه‌‌ای مانند دهه فجر نیست/ خاورمیانه به گورستان آرزوهای آمریکایی تبدیل شده است

ایلنا: امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه امسال باید بهمن متفاوتی داشته باشیم، تاکید کرد: در تاریخ ملت عزیز ما هیچ ماهی مانند بهمن نیست و هیچ روزی مانند روز ۲۲ بهمن…

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه امسال باید بهمن متفاوتی داشته باشیم، تاکید کرد: در تاریخ ملت عزیز ما هیچ ماهی مانند بهمن نیست و هیچ روزی مانند روز ۲۲ بهمن و هیچ دهه‌‌ای مانند دهه فجر نیست.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، حجتالاسلام محمدجواد حاجعلیاکبری در خطبه دوماین هفته نماز جمعه تهران گفت: پرودگار متعال و مهربان در قرآن کریم خطاب به جامعه مومنان میفرمایند دعوت به تقوای الهی همان بهزیستی مومنانه بهرهمند شدن از زندگی خدایی و سبک زندگی ایمانی وخداپسند است. عنوان عمومی تقوا حرکت به سمت بندگی است و جلوههای گوناگون آن در زندگی شخصی و جمعی بسیار متنوع است. و این یعنی بر محور اسلام و بر محور قرآن، اهل بیت، امامت و ولایت گرد هم باشید. دست در دست هم داشته باشید تا دل های شما به هم نزدیک باشد. شما مومن هستید؛ بین شما عهد اخوت خوانده شده؛ خداوند بین مومنین عهد اخوت خوانده است.چه بشارتی بالاتر از این جامعه مومنان که باید قدر اخوت ایمانی را بدانند.

وی ادامه داد: در آغاز خطبه دوم بر خود فرض میدانم از رهبر عالیقدر و حکیم برای اعتمادشان به این شاگرد کوچک صمیمانه تشکر کنم و امیدوارم به دعای رهبر عزیز و شما برادران و خواهران مومن موفق باشم.از همه عزیزانی که ابراز خوشحالی کردند، تشکر می کنم. همچنین از عزیزانی که نگران بودند و احساس دغدغه داشتند، از آنها هم تشکر میکنم.

رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه سراسر کشور با اشاره به نماز جمعه اظهار داشت:وظیفهمند هستیم در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی از این دستاورد عظیم نهضت الهی مانند جان محافظت کنیم.امروز وظیفه آحاد مسلمین، کیفیتبخشی به نماز جمعه است. نیاز ما به نماز جمعه باشکوه، با صلابت، شیرین و رحمانی بیشتر از همیشه است.

حاجعلیاکبریافزود: هم خطبای نماز جمعه که بنده توفیق خادمی آنها را دارم، وظیفه بزرگی دارند و هم آحاد مومنان برای برگزاری باشکوهتر نماز جمعه وظیفهمند هستیم. خواهش میکنم از همه عزیزان مخصوصا شما که حضور مستمر دارید با نظرات خود خطبای نماز و ستادها را یاری کنید.

وی با بیان اینکهعزیزان از وجود موانع امنیتی ناراضی بودند که دو ردیف از این موانع برداشته شد، تصریح کرد:بخشی که باقی مانده نیز مورد نیاز است. در نماز جمعه دوستان علاقهمند هستند، محیط دوستانه باشد و مسئولان نیزهمین دید را دارند. هر چه این ارتباطها مخصوصا در محیط نماز صمیمی باشد، برای همه بهرهمند است. امیدوارم هم فاصلههای ظاهری و هم باطنی بین جامعه مومنین برداشته شود تا یکپارچه، متحد و صمیمی در کنار هم باشیم و راه نهضت الهی را پرشورتر از همیشه ادامه دهیم.

خبر جدید  به ظریف مدیونیم/ او سینه خود را در برابر گاندوهای داخلی سپر کرد

خطیب نمازجمعه این هفته تهران با ذکر این موضوع که امروز ۹۰۰ نماز جمعه در سراسر کشور در حال برگزاری است، خاطرنشان کرد: خدای بزرگ را برای این نعمت بزرگ شکر میکنیم. باید همه این نعمت را شاکر باشیم و شکر این موضوع به حضور و حضور موثر است. لازم است همین جا از همه عزیزانی که در همه این سالها در برگزرای نماز جمعه همت گماشتند، مخصوصا ائمه جمعه شهید،شهدای محراب و شهدای ستادهای جمعه به نیکی یاد کنیم و امیدواریم خداوند توفیق اقامه نماز را به ما عطا کند.

حاجعلیاکبریبا اشاره به بارشهای چند روز گذشته ابراز داشت:خداوند متعال را برای بارش فیض و لطف سپاسگزاری میکنیم. خبرها چقدر خبرهای خوبی است؛ پاییز پر بارانی را پشت سر گذاشتهایم و زمستان پر برف و بارانی را هم خواهیم داشت.

وی اضافه کرد: عزیزان به ماه بهمن نزدیک میشویم؛ فاصله زیادی بین ما و بهمن ماه باقی نمانده است. نکته اصلی که در این خطبه به خودم،برادران و خواهران عزیز،همه اصحاب فرهنگ و قلم، دارندگان تریبون و مسئولان فرهنگی عرض میکنم این است که امسال باید بهمن متفاوتی داشته باشیم.

رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه سراسر کشور با بیان اینکه امسال چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی است، عنوان کرد: روزهای خدایی را باید گرامی داشت. این نص فرمان الهی است که روزهای خدایی نشانههای ویژه حیات طیبه هستند. آن روزی که خبر آزادی یک ملت بزرگ منتشر میشود، مردمان شهد شیرین عمل به رسالت الهی را میچشند و طاغوت ذلیل و خوار میشود. در تاریخ ملت عزیز ما هیچ ماهی مانند بهمن نیست و هیچ روزی مانند روز ۲۲ بهمن و هیچ دههای مانند دهه فجر نیست.

حاجعلیاکبری با بیان اینکه طی این چهل سال ملت عزیز ما با حضور حماسی و با شکوه در ۲۲ بهمن و دهه فجر باطلالسحر فتنهها را همراه خود داشتند، یادآور شد:دشمنان ما هم همیشه از این حضور به خشم آمدهاند و برایشان دیدن حضور صفای یک ملت قابل تحمل نیست. ملت عزیز ما همواره دشمنان خود را به خشم آورده است و ماه بهمن امسال انشاءالله متفاوت از ماههای بهمن گذشته خواهد بود.

خبر جدید  اصلاح‌طلبان انتخابات را تحریم نمی‌کنند/ این روزها به دایی جان ناپلئون شبیه شده‌ام/ آقایان نشان دادن فروش مخفیانه نفت را نمایش اقتدار می‌دانند!

وی با تاکید بر اینکهملت عزیز ما بر محور آرمانهای الهی،انقلابی،ولایت و امامت متحد و یکپارچه جشن بزرگ آزادی و استقلال و جمهوری اسلامی را به صورت ویژه برگزار خواهد کرد، بیان کرد:آنچه که ما به دست آوردهایم، حاصل کیمیای مقاومت است. مقاومت چهل ساله را بعد ۱۵ سال مبارزه پشت سر گذاشتهایم و خدا به آنها که پای پیمان بندگی میمانند، بشارت میدهد. فرشتگان لطف الهی بر آنها نازل میکنند.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکهبشارت بهشت،استقلال،سعادت و ولایت الهی این بشارت حاصل استقامت است، گفت: ملت عزیز ما روزهای سیاه تسلیم را هیچ گاه از یاد نخواهد برد. روزهایی که ملت ما تحقیر شد و عظمت ملت ایران به حراج گذاشته شد. روزهایی که آزادی در گوشه زندانها ذبح میشد.روزهای وادادگی فرهنگی را فراموش نمیکنیم. روزهای نوکری آمریکا و دوستی با صهیونیستها را فراموش نخواهیم کرد. روزهای غارت منابع ملی روزهای سختی است.

حاجعلیاکبری اضافه کرد: به یاد بیاوریم، روزهای تولد دوباره یک ملت را در ۲۲ بهمن به یاد بیاوریم. یک ملت با راهنمایی یک انسال الهی، آزاده و عارف و عبد صالح پرودگار که نسخه نجات ملت را از قرآن و عترت استخراج کرده بود، به میدان آمدند و جان و جانان را تقدیم کردند. امروز نگاه میکنیم به مسیر طی شده که به لطف پرودگار ملت عزیز ما شهد شیرین این شجره طیبه را میچشند.

وی با تاکید بر اینکه مردمما آنچه در این چهل سال دریافت کردهاند، حاصل ایستادگی بود، اظهار داشت:بسیاری از آرزوهای ملت ایران در پرتو این همبستگی ایمانی محقق شده است. تا حد زیادی ملت عزیز ما به استقلال در بخشهای مختلف دست پیدا کرده است. در عرصههای علمی، فرهنگی، اجتماعی و بنیانهای عظیم اقتصادی کشور مشاهده میکنید که ملت روی پای خود میایستد و دشمنان برآمدن یک تمدن جدید از شرق را مشاهده میکنند.

خبر جدید  استاندار جدید قم معارفه شد

خطیب این هفته نماز جمعه تهران با بیان اینکهملت ما چهل سال ایستادگی در برابر انواع توطئهها، تحریمها، فتنهها و نفوذها ایستاد و خداوند شهد پیروزی را به کام ملت ما چشاند، تصریح کرد:شما یک نگاه به اطراف خود بیندازید و وضعیت دشمنان را ببینید.وضعیت دشمن نشان میدهد که در مقابل ظهور تمدن شرق، تمدن غربی و آمریکایی در حال افول است.

حاجعلیاکبری ادامه داد: این مسئلهنشانههای زیادی دارد و لیست بلندی است اما آنچه در زمان نزدیک رخ داده، ماجرای خروج زبونانه نیروهایآمریکایی از عراق و حضور شبانه و دزدکی رییسجمهور عجیب و غریب آمریکا و صحبتهای از سر حسرت او است که گفت میلیونها دلار در این منطقه خرج کردیم و حالا باید شبانه به این منطقه سفر کنیم.

وی با بیان اینکهنیروهای آمریکایی هر جا میروند، جز نکبت و بدبختی با خود ندارند و هرجا رفتند، بیچارگی و بدبختی بردهاند، خاطرنشان کرد:منطقه خاورمیانه به گورستان آرزوهای آمریکایی تبدیل شده وبه لطف مقاومت مردم ایرانو لطف خدای متعال، رژیم صهیونیستی چه روزهای سختی را سپری میکند. نصاب شکست آنها به دو روز رسیده و جبهه مقاومت به زنجیره مقاومت تبدیل شده است. از حزبالله تا حشدالشعبیتا انصارالله یمن و تا مقاومت در نیجریه و بحرین زنجیره طلایی مقاومت را شکل داده است. ملت ما هم خود شهد مقاومت را چشید و هم الهامبخش منطقه شد.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه سراسر کشورافزود: باید بایستیم و مقاومت کنیم و بهمن امسال بهمنی متفاوت و آکنده از همبستگی در سایهسار نظام مقدس جمهوری اسلامی خواهد بود.

حاجعلیاکبری با بیاناینکه امیدواریم خداوند عزیز همه ما را در انجام وظایف بزرگ موفق بدارد، ابراز داشت:مسئولان عزیز ما با اعتماد به جوانان مومن و انقلابی این نسخه مقاومت را تهیه کنند. امیدواریم مسئولان صبورانه در روزهای سختی که به خاطر تحریمها و دشواریهای اجتماعی تجربه میکنیم، مجاهدت خود را بیشتر کنند و مهربانی را درخصوص مردم تقویت کنند و خدا نیز به فعالیت آنها برکت دهد. مردم و اصناف هم بدانند این مسئلهامتحانی برای همه است.


منبع :: https://www.ilna.ir

خبرهای مرتبط
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


آخرین اخبار سیاسی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال

اخبار متفرقه