عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: بهره‌گیری از اوراق بهادار در پروژه‌های عمرانی نسیه خوری دولت و پمپاژ مشکلات به دولت‌های بعدی است. " />
کد خبر : 704
تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 3 ژانویه 2019 - 8:03
117 views

اوراق بهادار در پروژه‌های عمرانی یعنی پمپاژ مشکلات به دولت‌ بعدی

اوراق بهادار در پروژه‌های عمرانی یعنی پمپاژ مشکلات به دولت‌ بعدی

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: بهره‌گیری از اوراق بهادار در پروژه‌های عمرانی نسیه خوری دولت و پمپاژ مشکلات به دولت‌های بعدی است.

محسن کوهکن در گفتگو با خبرنگار حوزه مجلس گروه سیاسی خبرگزاری آنا، درباره لایحه بودجه اظهار کرد: سالهای گذشته زمان بررسی بودجه درآمد و هزینه کشور را با هم در لایحه بودجه میدیدند و این روش اشتباه بود، چرا که وقتی درآمد و هزینه با هم دیده شوند نگاهمان به ضرورت هزینههاست و باعث میشود درآمدها را غیرواقعی ببینیم؛بنابراین در مجلس چهارم اینگونه تصمیمگرفته شد که بودجه در دو بخش بررسی شود. ابتدا درآمدها به طور واقعی دیده شدهو بعد نسبت به آن هزینهها تعریف شود.

وی با بیان اینکهدر این روش زمان پیشنهادات برای لایحه بودجه نباید سقف درآمدی که از ابتدا در سند بودجه دیده شده را افزایش داد، تصریح کرد: این کار معقول و منطقی بود که در بودجهنویسی کهدخل و خرج یکساله دولت را پیشبینی میکند در نظر گرفته شد.

خبر جدید  اعزام تیم پزشکی واکنش سریع حیدر کرار مناطق سیل‌زده لرستان

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: یک زمانی ما در مورد کیفیت و اولویت هزینهها در لایحه بودجه بحث داشتیم که پولی در فلان جا هزینه میکنید اولویت ندارد و یا بهرهوری را بالا نمیبرد.

وی با بیان اینکه ورود اوراق قرضه و اوراق مشارکت به مباحث مالی،ایراد جدی درساختار هزینهکردهای لایحه بودجه وارد کرده، تصریح کرد: چاپ اوراق قرضه بهخصوصبرای جاهایی که در آن سرمایهگذاری شکل نمیگیرد مسائلی را در پی خواهد داشت.

عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تأکید کرد: چاپ اوراق قرضه برای مصارف سرمایهگذاری اشکالی ندارد چرا که تعهدات آن از محل سرمایهگذاری برطرف میشود؛ اما این موضوع در مورد پروژههای عمرانی به معنای نسیه خوری دولت است.

خبر جدید  طرح جدید معاونت نظارت مجلس و قوه قضائیه برای گزارش‌های تفحص

کوهکن با تأکید براینکه کار بدتر از فروش اوراق بهادار برایپروژههای عمرانی این است که سود مربوط به این اوراق را هم با افزایش اوراق بپردازیم، گفت: این موضوع چند اشکال دارد که مهمترین آن این است که مشکلات مالی را بهدولتهای بعد پمپاژ میکند.

وی با بیان اینکه بهرهگیری از اوراق مشارکت در بعضی جاها اقتدار دولت را زیر سؤال میبرد، خاطرنشان کرد: بهطور مثالیک دستگاه اجرایی در شهرستان دو میلیون تومان صرف تعمیرات میکند و در قبال بدهی آن اوراق قرضه میدهد. لذا افراد میبینند در صورتی که برای فرد حقیقی کار کنند پولشان را نقد میگیرند ولی وقتی برای دستگاه دولتی کاری انجام میدهند به جای دستمزد اوراق دریافت میکنند که معنایش نسیه است، اعتبار دولت پایین میآید که متأسفانه مسئولان به این موضوع توجه ندارد، اما این به صلاح کشور و مردم نیست.

خبر جدید  ساماندهی نخبگان کشور اصلی‌ترین راه رسیدن به تکنولوژی است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تصریح اینکه با هزینه کرد اوراق بهادار در پروژههای عمرانی موافق نیستم،گفت: در کمیسیون تلفیق سعی خواهیم کرد تا جایی که ممکن است بهرهگیری از این روش را کم کنیم و راههای موجود دیگر برای تأمین منابع را در دستور قرار دهیم.

وی تأکید کرد: دولت در واگذاریها عملکرد مورد رضایتینداشته است. معتقدم پروژههای بالای ۸۰ درصد تمام و زیر ۵۰ درصد واگذار شود. ما میبینیم که در گفته میشود پروژه جدید تعریف نشود، اما در عمل کار را زخمی میکنند و بعد با عنوان تکمیل و ترمیم، بار مالی آن را روی دوشتاعتبارات تملک دارایی میاندازند.

انتهای پیام/۴۰۳۴


منبع :: http://ana.ir

خبرهای مرتبط
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


آخرین اخبار سیاسی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال

اخبار متفرقه