رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی تأکید کرد: اگر محیط را نشناسیم قطعاً در شناخت زنجیره مشکل خواهیم خورد و باید در شناخت زنجیره علم نگاه راهبردی داشته باشیم. " />
کد خبر : 395
تاریخ انتشار : دوشنبه 31 دسامبر 2018 - 8:56
128 views

باید در شناخت زنجیره علم نگاه راهبردی داشته باشیم

باید در شناخت زنجیره علم نگاه راهبردی داشته باشیم

رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی تأکید کرد: اگر محیط را نشناسیم قطعاً در شناخت زنجیره مشکل خواهیم خورد و باید در شناخت زنجیره علم نگاه راهبردی داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار حوزه دفاعی و امنیتی گروه سیاسی خبرگزاری آنا، سردار احمد وحیدی در همایش ملی زنجیره تأمین دفاعی که صبح امروز در دانشگاه عالی دفاع ملی برگزار شد، گفت: زنجیره دفاعی از نگاه ما یک زنجیره معرفتی است، زیرا نظام علت و معلولی حاکم بر هستی است و هرکدام از آنها به منبع اصلی قدرت ارتباط دارند.

وی ادامه داد: اگر این ارتباط با قدرت نشود، لحظهای وجود نخواهند داشت، لذا این نوع نگاه به هستی به ما میگوید که کشف حقیقت و کشف علم، کشف این زنجیرههاست و زمانی مهم میشود که زنجیره را کشف کنیم و علم زمانی مهم میشود که این زنجیره را کشف کنیم.

رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی با بیان اینکه اگر در زنجیره علم، جریان دانشی وجود نداشته باشد، زنجیره علم معنا ندارد و افزود: اگر یک دانش جدید به هر یک زنجیره ملحق کنیم خواهیم دید همه چیز متحول میشود و باید بدانیم که جریان دانش باید حیاتبخش و متکامل باشد و شرط تکامل، پویایی است.

خبر جدید  فلاحت‌پیشه، ذوالنوری و کواکبیان گزینه‌های ریاست کمیسیون امنیت ملی

وحیدی تصریح کرد: با توجه به جایگاه علمی است که نقشها تعریف میشوند. کسی مثل امام خمینی (ره) به خاطر جایگاه علمی، سیر تکاملی پیدا میکند. پس اگر زنجیره پویا باشد ارزش ذاتی افراد مشخص میشود.

وی با بیان اینکه در نظام هستی شناسانه میتوانیم زنجیرهها را بشناسیم، افزود: این زنجیره تحت تأثیر عوامل مختلفی است و زنجیره ثابتی نیست و امروز محیط به شدت متغیر داریم که بر زنجیره ما تأثیر گذاشته است و کسی نمیتواند ادعا کند که بر زنجیره تأثیر نمیگذارد، لذا اگر محیط را نشناسیم قطعاً در شناخت زنجیره مشکل خواهیم خورد پس باید در شناخت زنجیره علم نگاه راهبردی داشته باشیم.

خبر جدید  فساد در نظام اقتصادی کشور خروجی ارز چند نرخی است

رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی در ادامه به رقابتپذیری محصولات علمی اشاره کرد و گفت: رقابت در حوزه محصولات میتواند به یک نوع رقابت استراتژیک بیانجامد و این رقابت استراتژیک، معادله قدرت را تعیین خواهد کرد و به همین دلیل تقابلهای استراتژیک در شرایط رقابت قابل ارزیابی و تحلیل است.

وی تصریح کرد: زنجیره تأمین با زنجیره ارزش همافزایی، ترکیب و زیرمجموعه هم محسوب میشوند.

خبر جدید  بیانیه ۲۲۲ نماینده در تقدیر از وزارت اطلاعات برای انهدام شبکه جاسوسی آمریکا

وحیدی با بیان اینکه چون ما به بازار جهانی دسترسی نداریم و البته ناراحت هم نیستیم، باید زنجیره تأمین را خودمان مستقل تأمین کنیم و ادامه داد: برای تقویت زنجیره تأمین و دستیابی به استقلال تأمین باید نظام آیندهپژوه و تحقیقاتی قوی داشته باشیم، لذا در نظام دفاعی امروز پیشبینی و آیندهپژوهی جایگاه مهمی دارد تا بتوانیم زنجیره دفاعی تأمین شود.

وی با بیان اینکه باید تمامی خلأهای موجود در زنجیره تأمین دفاع را بشناسیم، گفت: چون برای دستیابی به نظام پایدار و پویا نیازمند شناسایی ضعفها هستیم و اینکه هوشمندسازی و فرآیند نظام تحقیقات از مؤلفههایی هستند که در فرآیند دفاعی و زنجیره دفاعی مهم هستند.

انتهای پیام/۴۰۷۹/۴۰۷۱/


منبع :: http://ana.ir

خبرهای مرتبط
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


آخرین اخبار سیاسی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال

اخبار متفرقه