کد خبر : 966
تاریخ انتشار : یکشنبه 6 ژانویه 2019 - 21:34
124 views

با اسرائیل سازش کنید، پیش از آنکه ایران بر تمام جهان عرب مسلط شود!

با اسرائیل سازش کنید، پیش از آنکه ایران بر تمام جهان عرب مسلط شود!

در واقع با تغییر دینامیزم های نظم منطقه ای خاورمیانه، شاهد تغییر در الگوهای دوستی و دشمنی در منطقه بوده ایم. در این میان، نزدیک شدن اعراب به اسرائیل و تصور تهدید آن ها از ایران، کانون اصلی این تغییرات بوده است. به غیر از برجام، گسترش کم سابقه نفوذ منطقه ای ایران و حاکم شدن دیدگاه های تهران در عراق، سوریه، لبنان و یمن، زمینه های نزدیکی هر چه بیشتر برخی کشورهای عربی و اسرائیل را فراهم آورده است.

شعارسال: در چند سال اخیر و به ویژه از سال ۲۰۱۵ به بعد و پس از امضا و اجرای برجام، رابطه اعراب (مشخصا برخی کشورهای عربی) و اسرائیل دچار تحولاتی شده و این بازیگران در راستای مقابله با ایران در حال عادی سازی روابط با یکدیگرند.

در واقع با تغییر دینامیزم های نظم منطقه ای خاورمیانه، شاهد تغییر در الگوهای دوستی و دشمنی در منطقه بوده ایم. در این میان، نزدیک شدن اعراب به اسرائیل و تصور تهدید آنها از ایران، کانون اصلی این تغییرات بوده است.

به غیر از برجام، گسترش کم سابقه نفوذ منطقه ای ایران و حاکم شدن دیدگاه های تهران در عراق، سوریه، لبنان و یمن، زمینه های نزدیکی هر چه بیشتر برخی کشورهای عربی و اسرائیل را فراهم آورده است.

به همین جهت، برخی تحلیلگران عرب که تمایلات ضد ایرانی دارند، بر این باورند که نفوذ فعلی ایران در منطقه در ۳۰۰ سال گذشته بی سابقه بوده و اگر سدی در برابر این نفوذ ایجاد نشود، ایران به غولی تبدیل خواهد شد که کنترل ناپذیر می شود.

در همین زمینه، روزنامه نشریه «عرب ویکلی» در مطلبی به مقایسه تهدید ایران و اسرائیل برای اعراب پرداخته و نوشته است: دیگر غیرممکن است که واقعیت حضور اسرائیل در خاورمیانه را نادیده بگیریم. بازی قدیمی دیگر نباید کسی را فریب دهد. از طریق این دروغ، اعراب به دنیا پشت کرده اند و بسیاری از حقوق خود را از دست دادند. به جهت آنکه عرب ها پذیرش یک واقعیت سیاسی مسلم (رژیم اسرائیل) را رد کردند، آن ها تبدیل به یک دشمن برای تمام دنیا شدند.

در مرحله بعد، اعراب از روابط و ملاقات های مخفی با اسرائیل به عنوان یک دستاویزی برای تخریب یکدیگر استفاده کردند و به همین جهت هر گونه عادی سازی روابط با اسرائیل با مشکل مواجه شد.

آنچه ما در مورد فلسطین می دانیم، این است که هیچ راه حلی جز مذاکره مستقیم با اسرائیل برای حل مناقشه وجود ندارد. بگذارید حزب الله و حماس به هر جهنمی که می خواهد بروند.

جهان تغییر یافته و اسرائیل نیز همراه با آن تغییر کرده است؛ اما آیا آن ها به اندازه ای تغییر کرده اند که بتوان گفت دیگر دشمن فلسطینی ها نیستند؟

در پاسخ می توانیم بگوییم که حداقل اسرائیلی در حال برخورد و تعامل با اعراب به شیوه و روش سیاسی هستند؛ اما مسلما این روشی نیست که ایرانی ها در برخورد با اعراب پیش گرفته اند. خصومت آن ها با اعراب یک خصومت ایدئولوژیک است که نمی توان بر آن غلبه کرد؛ بنابراین، ایران یک نقش خطرناک در تغییر ادراک جهان و اعراب در مورد اسرائیل بازی می کند.

احمقانه است که خطر ایران را نادیده بگیریم. باید در مقابل ایرانی ها صف آرایی کرد. آن ها همانطور که شعار مرگ بر اسرائیل را سر می دهند، با صدای بلند، شعار «مرگ بر عرب ها» را نیز سر می دهند.

جهان تغییر کرده است و ایران بزرگترین تهدید برای زندگی و مرگ ماست. ایران ما را از درون نابود کرده است؛ چیزی که اسرائیل نمی تواند با وجود برتری ارتش و اطلاعات خود، آن را انجام دهد. بنابراين، اعراب باید دروغ ها را کنار گذاشته و به شیوه ای منطبق با واقعیت های دنیای در حال تغییر عمل کنند.

لذا، «شیاطین ایرانی» که در درون ساختار اجتماعی عرب نفوذ پیدا کرده اند، تهدید بزرگتری نسبت به سرنوشت جهان عرب نسبت به اسرائیل هستند. بنابراین باید با اسرائیل سازش کرد و در برابر خاورمیانه ایرانی ایستاد!

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از پایگاه خبری تحلیلی تابناک ، تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۷ ، کدخبر: ۸۶۷۱۹۱ ، www.tabnak.ir


منبع :: http://shoaresal.ir

خبر جدید  گرامی‌مقدم: روحانی گفتگوی مونولوگی و تک‌گویی با مردم را کنار بگذارد

برچسب ها :

ناموجود
خبرهای مرتبط
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


آخرین اخبار سیاسی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال

اخبار متفرقه