کد خبر : 1210
تاریخ انتشار : چهارشنبه 9 ژانویه 2019 - 21:08
93 views

بزرگترین سند موفقیت انقلاب اسلامی تداوم دشمنی آمریکاست

بزرگترین سند موفقیت انقلاب اسلامی تداوم دشمنی آمریکاست

مشهد – ایرنا – وزیر کشور گفت: بزرگترین سند موفقیت انقلاب اسلامی ایران، تداوم دشمنی آمریکا می باشد که ۴۰ سال مدعی است که جمهوری اسلامی را نابود می کند اما هنوز موفق نشده است.

عبدالرضا رحمانی فضلی چهارشنبه شب در مراسم تودیع و معارفه استانداران قدیم و جدید خراسان رضوی در مشهد افزود: آمریکا وقتی وارد سوریه شد، زمان بندی یک تا ۲ ساله را برای تحقق برنامه های خود مطرح کرد.
وی اظهار داشت: آمریکا می خواست با طرح موضوع هلال شیعه ای همه پیوندهای کشورهای اسلامی را از هم بگسلد و دست ایران را از منطقه خاورمیانه قطع کند اما امروز شاهد هستیم که دست چه کشوری از منطقه قطع شده است.
وی بیان کرد: منطقه خاورمیانه بر دشمن فائق آمده است و با قدرت به رژیم صهیونیستی و دیگر دشمنان اعلام می کند که نمی توانند این منطقه را به جولانگاه استعمار و استثمار تبدیل کنند.
وزیر کشور گفت: آمریکا همه امکانات خود را به غرب آسیا آورد تا بر آن مسلط شود اما اکنون شاهد برهم ریختن نقشه هایش در لبنان، سوریه، عراق و یمن هستیم و آخرین حربه آمریکا نیز به کار بردن دین علیه دین بود که در این راستا جریانی به عنوان داعش را بوجود آورد و در این مورد هم رسوا شد.
رحمانی فضلی اظهار داشت: قبل از عملیات ۱۱ سپتامبر و حمله به برج های دوقلو در نیویورک، براساس نظرسنجی ها آمریکا جایگاه خوبی در افکار عمومی داشت اما بعد از این اتفاق و حمله آمریکا به کشورهای افغانستان و عراق، این جایگاه تضعیف شد.
وی ادامه داد: این در حالی است که ایران در حوزه بین المللی به کشوری تعیین کننده در مناسبات سیاسی تبدیل شده است، در شرایطی که بدخواهان اعلام می کردند که می خواهند در مدت یک هفته جمهوری اسلامی را تحت کنترل درآورند، اکنون اعلام می کنند که ایران دیگر در سیطره قدرت آنها قرار ندارد.

* آمریکا در شوراندن مردم علیه نظام ناکام ماند
وزیر کشور با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در ائتلاف های بین المللی نقش مهمی دارد افزود: آمریکا با خفت و حقارت از برجام خارج و هزینه بسیار برای خروج از این قرارداد بین المللی متحمل شد و هنوز نتوانسته است در اجماع جهانی علیه ایران موفق شود.
رحمانی فضلی اظهار داشت: امروز در جهان برای مقابله با نظام جمهوری اسلامی ایران، هزینه های بسیار در حوزه رسانه انجام می گیرد، در این بخش نیز حاکمان آمریکا عقل خود را به دست منافقین داده اند.
وی خاطر نشان کرد: طی ۲ سال گذشته، دشمنان در چند مرحله تهدیداتی را علیه نظام جمهوری اسلامی مطرح و عملی کرده اند، نمونه آن شورش های دی ماه پارسال بود که عملیات روانی متعاقب آن تا سه ماه بعد ادامه داشت.
وی افزود: دشمنان سپس کوشیدند با تحریک اقشار مختلف مردم در ایران اعم از بازاریان، کامیون داران و دیگر گروه ها، عملیات روانی و حرکات اعتراضی را تا دی ماه امسال ادامه دهند اما موفق نشدند به اهداف خود برسند.
وزیر کشور گفت: هم اکنون یک ماه است که در فرانسه تظاهرات و اعتراضات مردمی شکل گرفته است اما رسانه هایی که آنقدر اعتراضات در ایران را پررنگ جلوه می دادند، در مورد اعتراضات فرانسه سکوت کرده اند، با این حال دشمنان به هیچ وجه نخواهند توانست در داخل کشور اقدام موثری انجام دهند.
رحمانی فضلی اظهار داشت: اقدام دیگر دشمن علیه نظام جمهوری اسلامی، تحریم های اقتصادی علیه ایران بود، در این راستا تلاش کردند در ۱۳ آبان ماه امسال همزمان با آغاز دور جدید تحریم ها، نارضایتی اجتماعی ایجاد کنند اما به لطف الهی راهپیمایی ۱۳ آبان ماه امسال باشکوهتر از هر سال برگزار شد، مردم به خیابان ها آمدند اما یکصدا علیه آمریکا شعار دادند.

خبر جدید  روحانی انتصاب آیت الله آملی لاریجانی را به سمت ریاست مجمع تشخیص تبریک گفت

* تاکید بر اجرای استانی طرح جلسه سران قوا
وزیر کشور گفت: درست است که در داخل کشور با برخی نارضایتی های مردم مواجه هستیم اما این نارضایتی ها خانوادگی است و دولت و حاکمیت در تلاش برای رفع آن هستند، نسخه ای که رهبر معظم انقلاب برای حل مشکلات کشور پیچیده اند، وحدت، هماهنگی، انسجام و یکدلی است که نمونه عینی آن را در تشکیل جلسه سران قوا شاهد هستیم.
رحمانی فضلی اظهار داشت: من به عنوان کسی که در جلسه سران سه قوه که هر هفته تشکیل می شود، حضور پیدا می کنم، به درایت، حکمت و عقلانیت رهبری در تشکیل این جلسه اذعان دارم زیرا در هر جلسه چند مشکل کشور به راحتی حل می شود، مشکلاتی که اگر قرار بود با روال عادی بررسی شود، حل آن مدتها به طول می انجامید.
وی تاکید کرد: طرح جلسه سران قوا باید در استانها هم اجرا شود، یعنی در هر استان نماینده ولی فقیه، نمایندگان مجلس، نماینده عالی دولت و نماینده قوه قضائیه تشکیل جلسه دهند و با وحدت و هماهنگی مشکلات را حل کنند.
وزیر کشور گفت: درست است که تحریم ها شرایط اقتصادی کشور را سخت کرده، میزان صادرات کالا کاهش یافته و عملیات بانکی کند شده است اما این موضوعات به معنای ناکارآمد شدن نظام جمهوری اسلامی نیست.
رحمانی فضلی اظهار داشت: پیروزی انقلاب اسلامی بعد از لطف خدا، رهبری امام راحل و مقام معظم رهبری، مدیون مردم است و وظیفه اصلی مدیران نظام این است که رضایت مردم را جلب کنند، با مردم ارتباط بگیرند تا آنان مدیران را دلسوز و صادق بیابند، بی تردید بدون مردم هیچ قدرتی نداریم.

* نظام بودجه ریزی نیازمند تغییرات ساختاری است
وزیر کشور با تاکید بر اینکه در بخشی از ساختارهای اقتصادی کشور باید تغییرات جدی صورت گیرد، افزود: به عنوان مثال مقام معظم رهبری به بودجه ۹۸ ایرادات جدی و راهگشا گرفتند که نشان می دهد در شرایط فعلی باید نظام بودجه ریزی دستخوش تغییرات ساختاری مناسب شود.
رحمانی فضلی افزود: باید مشکل عدم توازن و تعادل در اقتصاد کشور حل شود، نظام مالیاتی و برنامه ریزی و اداری تغییر یابد.
وی اظهار داشت: امروز قوی ترین کار سیاسی اقتصادی عمل کردن است، با اقتصاد می توان مقاومت در برابر دشمن را افزایش داد و در دهان آمریکا کوبید.
وزیر کشور گفت: در شرایط کنونی همه آثار کار اقتصادی، سیاسی است، به نحوی که دشمن نیز تحریم را به عنوان ابزار اقتصادی در خدمت سیاست به کار بسته است.
رحمانی فضلی ادامه داد: سیاست های اقتصاد مقاومتی که از سوی رهبر معظم انقلاب تدوین شده است، در راستای کاهش تاثیرات سیاسی بر حوزه اقتصادی کشور است، هم اینک نیز بیش از ۷۰ درصد فعالیت های وزارت کشور در حوزه های توسعه ای و اقتصادی است.
وی بیان کرد: امسال دهه فجر را به یک حرکت عظیم مقاومت و استقامت تبدیل خواهیم کرد، استکبار بداند که باید با ایران کنار بیاید، استقلال و موقعیت سیاسی این کشور را به رسمیت بشناسد، در امور کشور دخالت نکند و دنیای اسلام را دچار تنش و درگیری ننماید.

خبر جدید  مجلس از عملکرد وزارت جهاد کشاورزی تحقیق و تفحص می کند

* وزارت کشور بیشترین حجم بازنشستگان را داشت
وزیر کشور گفت: استانداران، فرمانداران و بخشداران، مدیران کل نگر و چند وجهی کشور هستند که به اقتضای منصبی که دارند، می توانند کشور را همه جانبه مدیریت نمایند.
رحمانی فضلی اظهار داشت: امسال طبق قانون منع بکارگیری بازنشستگان، تعداد مدیران ارشدی که مشمول آن شدند، در وزارت کشور بیشتر از سایر وزارتخانه ها بود.
وی بیان کرد: ۱۶ استاندار، دو معاون وزیر، یک قائم مقام وزیر، ۱۷ معاون استاندار و تعداد زیادی فرماندار مشمول قانون منع بکارگیری بازنشستگان شدند و از کار کناره گیری کردند اما با توجه به کادرسازی در وزارت کشور، در مدت کوتاهی افراد جایگزین، تعیین شدند.
وزیر کشور گفت: هم اکنون وضعیت این وزارتخانه به نحوی است که ۸۰ درصد فرمانداران از کارکنان آن هستند، در حالی که در گذشته برعکس بود و ۸۰ درصد فرمانداران از وزارتخانه های دیگر انتخاب می شدند.
رحمانی فضلی اظهار داشت: در مرحله نخست برای تعیین جایگزین ۱۶ استاندار بازنشسته، اسامی ۴۵ نفر به رئیس جمهوری اعلام شد که اکثر آنان توان انجام این ماموریت را داشتند و این نشان از توانایی وزارت کشور در کادرسازی است.
وی بیان کرد: اکثر استانداران جدید از معاونین وزارت کشور انتخاب شدند و برای جایگزینی معاونین استانداران نیز توصیه شده است از فرمانداران و برای جایگزینی فرمانداران هم باید از بخشداران استفاده شود، بخشداران هم باید از بین دهیاران انتخاب شوند، این روند به این معناست که با اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان یک نظام جایگزینی نیرو در وزارت کشور به اجرا درآمده است.
وزیر کشور گفت: وزارت کشور جایگاه تربیت مدیر است، زیرا مدیرانش با مسائلی مواجه می شوند که به آنان قدرت کل نگری می دهد، هیچ وزارتخانه ای مثل وزارت کشور درگیر مسائل سیاسی، امنیتی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی به صورت همزمان نیست.

* وزارت کشور خوب عمل کرد
رحمانی فضلی اظهار داشت: در چند سال اخیر با همه توطئه ها و هجمه های امنیتی چه در داخل کشور، چه در مرزها و چه در خارج از کشور و به رغم تلاش های رژیم آل سعود در عربستان و توطئه های رژیم صهیونیستی، به مدد نیروهای امنیتی و نظامی هیچ گونه مشکل امنیتی در کشور ایجاد نشد.
وی بیان کرد: با لطف و درایت رهبری و رئیس جمهوری، جریان بزرگی در حوزه اجتماعی تحت عنوان رسیدگی به آسیب های اجتماعی شکل گرفته است، در این راستا تاکنون هفت جلسه با حضور رهبر معظم انقلاب در این خصوص تشکیل شده و معظم له به صورت دائم پیگیر روال کار در اجرای طرح مقابله با آسیب های اجتماعی هستند و اولویت ها را در این زمینه تعیین می کنند.
وزیر کشور گفت: در حوزه سیاسی نیز طی سالهای گذشته، بهترین، باشکوه ترین و امن ترین انتخابات در بخشهای مختلف در کشور برگزار شده است.

خبر جدید  حضور رئیس جمهور و دولت در کنار مردم تمام تبلیغات منفی را خنثی کرد

*رشیدیان کارنامه خوبی برجای گذاشت / رزم حسینی، توسعه گرا و اهل ابتکار است
وزیر کشور با اشاره به عملکرد استانداران قدیم و جدید خراسان رضوی گفت: رشیدیان با وجود اینکه فردی از وزارت کشور نبود ولی به سرعت توانست مسائل استان را درک و بر آنها اشراف پیدا کند و بسیار خوب مدیریت کند.
رحمانی فضلی اظهار داشت: گزارش کار رشیدیان از دوره تصدی استانداری خراسان رضوی گزارشی قابل قبول و درخشان است و می توان گفت که وی عاقبت بخیر شد و خاطره ای ماندگار از حضورش در خراسان رضوی به جا گذاشت.
وی ادامه داد: رزم حسینی نیز در دوران تصدی استانداری کرمان با وجود آنکه از وزارت کشور نبود، اما با توجه به روحیه توسعه گرا و اقتصادی و نیز سوابق بسیجی و فرماندهی در جنگ، توانست شیوه های نوینی را در اداره استان کرمان بکار گیرد.
وزیر کشور خاطر نشان کرد: رزم حسینی هنگامی که استاندار کرمان بود، توانست ۷۰۰ هزار میلیارد ریال موافقت نامه به امضا برساند و این استان را خارج از هیجانات سیاسی مدیریت کند.
رحمانی فضلی از جمله ابتکارات رزم حسینی در مدیریت استان کرمان را اجرای پروژه ها و طرحها با مشارکت و نظارت ائمه جمعه، نماینده ولی فقیه، نمایندگان مجلس و مدیران دولت دانست.
وی گفت: رزم حسینی در حوزه استفاده بهینه از آب، ابتکارات ارزشمند در استان کرمان داشت و توانست میلیاردها لیتر در مصرف آب صرفه جویی کند که امید است این ابتکارات را در خراسان رضوی نیز به اجرا گذارد.
وزیر کشور افزود: خراسان رضوی با ظرفیت های فراوان باید بار بسیاری از مقاومت در مقابل تحریم ها و دور زدن آنها را برعهده بگیرد، باید بازارچه های مرزی این استان به بازارچه های صادراتی تبدیل شوند.
رحمانی فضلی گفت: چهارشنبه هفته آینده استانداران به تهران دعوت شدند تا بگویند که چه اختیاراتی برای اداره استانها لازم دارند، من معتقدم که مسئولیت کاهش پرداخت یارانه های نقدی را باید به استانداران سپرد تا این یارانه ها به مردمی که نیاز واقعی دارند، تعلق گیرد.
در این مراسم علیرضا رزم حسینی به عنوان استاندار جدید خراسان رضوی معرفی و از خدمات علیرضا رشیدیان استاندار قبلی این استان قدردانی شد.
۷۴۸۹ / ۱۹۲۲ / ۶۰۵۳


منبع :: http://www.irna.ir

برچسب ها :

ناموجود
خبرهای مرتبط
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


آخرین اخبار سیاسی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال

اخبار متفرقه

    Sorry, no posts matched your criteria.