در پانزدهمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی، وزیر کشور بر اولویت پیشگیری، پاسخگویی فوری، ارائه گزارش از دستاوردهای کلان و اطلاع رسانی در مسیر افزایش اطمینان و امید مردم تاکید کرد.

" />
کد خبر : 4348
تاریخ انتشار : دوشنبه 18 فوریه 2019 - 21:47
128 views

تاکید وزیر کشور بر پیشگیری، پاسخگویی فوری و ارائه گزارش از دستاوردهای کلان کشور

تاکید وزیر کشور بر پیشگیری، پاسخگویی فوری و ارائه گزارش از دستاوردهای کلان کشور

در پانزدهمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی، وزیر کشور بر اولویت پیشگیری، پاسخگویی فوری، ارائه گزارش از دستاوردهای کلان و اطلاع رسانی در مسیر افزایش اطمینان و امید مردم تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ وزیر کشور در این جلسه، ضمن یادآوری عظمت حضور مردم در ۲۲ بهمن و قدردانی از اقشار مختلف ملت برای این حضور زمان شناسانه و کاملاً مؤثر، خاطرنشان کرد: با وجود تمام فشارهای خارجی و تبلیغات و بسیج رسانه های نظام سلطه علیه جمهوری اسلامی، و درحالی که دشمنان کشور خیال خام درک نکردن چهل سالگی انقلاب را در سر می پروراندند و انواع توطئه ها را دنبال می کردند، شاهد حضور حماسه آفرین و باشکوه مردم و افزایش ۱۰ تا ۲۰ درصدی جمعیت حاضر در راهپیمایی امسال بودیم که در این مسیر هدایتها و رهنمودهای مقام معظم رهبری و موقع شناسی مردم بسیار موثر بود.

دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور و رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور در پانزدهمین جلسه ستاد، پس از استماع گزارش های دستگاه ها و نقطه نظرات اعضا در خصوص اخبار اقتصادی کشور، بر ادامه اقدامات دستگاه ها برای پیشگیری از بروز فضاسازی های عمومی غیر سازنده در مورد تأمین اقلام ضروری مورد نیاز مردم تأکید کرد.

وزیر کشور در ادامه همین بحث با اشاره به نقطه نظرات مطرح شده از سوی نمایندگان نانوایان در آغاز جلسه ستاد و همچنین گزارش های ارائه شده از سوی دستگاه های ذیربط در خصوص ارتقای کمی و کیفی تولید نان در کشور گفت: مسائل و مشکلات نانوایان باید به سرعت حل و فصل شود و ما به هیچ وجه نمی پذیریم که خللی در این کار ایجاد شود و احیاناً به دلیل برخی ضعف های مقطعی در عرصه هایی مثل حمل و نقل و توزیع آرد و یا عدم رفع برخی تبعیض ها در خصوص نانوایان، فضای عمومی غیر سازنده در روند تولید نان شکل بگیرد.

خبر جدید  وزارت کشور دخالتی در تعیین محل اقامت اجباری محکومین ندارد

دکتر رحمانی فضلی در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت نگاه پیشگیرانه در عرصه اطلاع رسانی و تبلیغات در مورد عرصه های اقتصادی کشور تأکید و اظهار کرد: ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور از ابتدای شروع به کار، سیاست پیشگیرانه را در پیش گرفت و خوشبختانه در عرصه های متعددی، اهداف پیشگیرانه محقق شده است؛ اما این ستاد سیاست گذار و هماهنگ کننده در حوزه اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی است و این دستگاههای عضو ستاد و سایر نهادهای اقتصادی کشور هستند که بایستی رویکردها و سیاست های مصوب ستاد را در مجموعه خود دنبال کنند و ضمن رصد دقیق شرایط عمومی جامعه و اخبار منتشره در رسانه ها، پاسخگویی سریع و به موقع برای رفع شبهات و جلوگیری از گسترش شایعات را در جامعه دنبال کنند.

وزیر کشور اضافه کرد: طراحی های پیشگیرانه بموازات رصد مستمر مسائل مرتبط از سوی دستگاهها و پیگیری فوری موضوعات مطرح در فضای عمومی و تعیین تکلیف صحت و سقم و علل آن و اطلاع رسانی پاسخگویانه، می تواند از تبدیل شد موارد جزئی به معضلهای مخرب جلوگیری کند.

خبر جدید  اعلام اسامی ۹۸ حزب دارای مجوز کشور

دکتر رحمانی فضلی با یادآوری اجتناب ناپذیری تحقق رسالت رسانه ها در انعکاس واقعیت های کشور البته با رویکرد مسؤولانه و زمان شناسانه، خاطر نشان کرد: تأکید بر رویکردهای پیشگیرانه از این منظر است، چرا که؛ پس از بروز مشکل نمی توان انتظار داشت رسانه ها آن را منعکس نکنند، و در چنین صورتی حتی اگر رسانه ها هم به موضوع نپردازند، مردم در سطح جامعه حضور دارند و مشکل را به چشم خواهند دید.

رئیس شورای امنیت کشور در ادامه به تحرکات روانی و فضاسازی هایی که به دنبال ایجاد یأس و ناامیدی مردم است، اشاره کرد و گفت: نباید به گونه ای عمل شود که روند افزایش امیدواری مردم دچار اشکال شود و در این زمینه می بایست دستگاه های مسؤول با آموزش و آگاه سازی عناصر و بعلاوه منابع رسانه ای از بروز خطاهای سهوی که مورد سوءاستفاده دشمنان کشور قرار می گیرد، جلوگیری و با خطاهای عامدانه که علیرغم تذکرات تکرار می شود برخورد قانونی کنند.

وزیر کشور با تبیین اهمیت رسانه ای به ثمر نشستن پروژه های بزرگ و اساسی کشور و لزوم اطلاع رسانی واقعی، مؤثر و همه جانبه در خصوص ابعاد و نتایج این موفقیت ها گفت: رویدادهایی مانند افتتاح فاز سوم پالایشگاه خلیج فارس که در روزهای اخیر با حضور ریاست محترم جمهور محقق شد که نه تنها کشور را در تامین بنزین به خودکفایی رسانده، بلکه افزایش قابل توجهی در صادرات کشور خواهد داشت، نیاز به اطلاع رسانی و آگاه سازی بیشتر در افکار عمومی دارد. چنین پروژه های عظیمی که با وجود تمام مشکلات و فشارهای خارجی با اتکا به همت و توان داخلی در کشور به نتیجه می رسد، گامی بسیار مهم است و عظمت چنین پروژه هایی قابل تقدیر است. این پروژه ها کشور را در مسیر حرکت رو به جلو قرار می دهد و مردم با آگاهی از ابعاد مختلف آن امید هرچه بیشتری به افق های پیش رو خواهند داشت.

خبر جدید  با تخلفات انتخاباتی پس از تذکر، برخورد می‌کنیم/ آ‌مار دقیق مدیران مستعفی سایر دستگاه‌ها هنوز به ما اعلام نشده است

رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور در همین زمینه به بیانیه گام دوم رهبری و تأکید این بیانیه بر افزایش انگیزه و امید جامعه خصوصاً در جوانان اشاره کرد و افزود: رهبر معظم انقلاب در این بیانیه علاوه بر ترسیم نقشه راهی دقیق و جامع، تمرکز به بیرون را رد و اتکاء به داخل و جوانان را از جمله از منظر تقویت روحیه و انگیزه جوانان مورد تصریح قرار داده اند.


منبع :: https://www.mehrnews.com

خبرهای مرتبط
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


آخرین اخبار سیاسی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال

اخبار متفرقه