کد خبر : 1628
تاریخ انتشار : دوشنبه 14 ژانویه 2019 - 21:10
148 views

تخریب نهادهای نظام، تخریب اصل نظام است/ تلاش‌های اخیر آمریکا برای پوشاندن شکست‌های پی‌ در پی خود است

تخریب نهادهای نظام، تخریب اصل نظام است/ تلاش‌های اخیر آمریکا برای پوشاندن شکست‌های پی‌ در پی خود است

گروه سیاسی ــ رئیس قوه قضاییه با تأکید بر معیت نظام جمهوری اسلامی و نهادهای آن، تخریب نهادهای نظام را به منزله تخریب اصل نظام دانست و در عین حال از مسئولان خواست که با حسن تدبیر و حرکت در چارچوب‌های قانونی، ‌مانع از بهانه دادن به دست دشمن شوند.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، آیت الله آملی لاریجانی در جلسه امروز، دوشنبه ۲۴ دی، مسئولان عالی قضایی با اشاره به تلاشهای اخیر آمریکا در منطقه برای مقابله با جمهوری اسلامی تصریح کرد: این تلاشها در طول ۴۰ سال گذشته همواره وجود داشته و مسئله جدیدی نیست اما اصرار آنها بر این مقابله نکتههای جدیدی در بردارد.

رئیس دستگاه قضا ادامه داد: به نظر میرسد که آمریکاییها پس از شکستهای پی در پی در منطقه و صرف هزینههای زیاد که نه تنها دستاوردی برایشان نداشته بلکه موجب شده که مردم منطقه علیه آنها متحدتر شوند و جمهوری اسلامی نیز بحمدالله با همه دشواریها قدرت بینظیر منطقه شود، حرکاتی را برای پوشاندن این شکستها در دستور کار قرار دادهاند.

آیت الله آملی لاریجانی با اشاره به توطئههای آمریکا طی ماههای گذشته از ادعای به صفر رساندن فروش نفت ایران تا اعمال تحریمهای فلجکننده در ۱۳ آبان، این اقدامات را عمدتا تبلیغاتی و در چارچوب عملیات روانی توصیف کرد و افزود: آنها به خوبی فهمیدهاند که اساس اقتدار جمهوری اسلامی، حضور مردم در صحنه است لذا این حضور را هدف گرفتهاند و برای ناامیدسازی مردم هر چه در توان دارند به کار میبرند.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به بهرهمندی آمریکا از نیروهای نیابتی در منطقه و برخی مزدوران داخلی برای تحقق اهدافش، اظهار کرد: وظیفه ما این است که شگرد و فریب دشمن را بشناسیم و راه نفوذ دشمن را دقیقا از همان نقطهای که در مقام وارد آوردن ضربه است، سد کنیم.

آیتالله آملی لاریجانی با تاکید بر ضرورت توجه هر چه بیشتر به موضوع معیشت مردم و اقتصاد کشور، اظهار کرد: در این زمینه، وظایفی متوجه مردم، دولت و سایر دستگاههاست. دولت محترم باید بر اساس تدبیر، کاری جهادی در پیش بگیرد زیرا شاهدیم که دشمن تمام تلاش خود را برای بستن راههای مبادلات تجاری ایران به کار بسته است. گرچه معتقدیم همانگونه که تا امروز نتوانستهاند کاری از پیش ببرند، پس از این هم نخواهند توانست اما این چیزی از مسئولیت ما کم نمیکند.

رئیس قوه قضاییه ادامه داد: از تلاشهای دولت محترم برای بهبود معیشت مردم و ساماندهی وضعیت اقتصادی کشور مطلعیم اما نیاز به تلاش بیشتر، کار جهادی و توجه بیش از پیش به نیروها و استعدادهای داخلی است. همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند، ایران مثل فلان کشور آفریقایی نیست. اینجا کشوری پهناور با توان بالای علمی فرزندانش و دارای امکانات مادی و معنوی فراوان است.

خبر جدید  من هنوز انقلابی مانده‌ام

آیتالله آملی لاریجانی با بیان اینکه مردم نیز باید مانند همیشه هوشیار و بصیر باشند، پخش شایعات را از شگردهای امروز دشمنان برشمرد و تصریح کرد: مردم باید در مواجهه با شایعات هوشیار باشند. این اقدامات در ادامه پروژه ناامیدسازی مردم و از مهمترین ابزارهای دشمن است. بیتردید کشوری با این حجم از سرمایههای عظیم مادی و معنوی و مردمی که اهل ایمان، اعتقاد و عزم راسخ هستند از پا نمی افتد. تجربه ۴۰ سال گذشته نیز موید این مطلب است و امروز هم استقامت مردم همانگونه که در دوران دفاع مقدس و سایر برهه های تاریخی کشور به منصه ظهور رسیده است، موجب شکست دشمن خواهد شد.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه اگر دولتمردان و مسئولان کشور در مسیر رضایت و نصرت الهی باشند، خداوند نیز به حکم آیه شریفه «ان تنصروا الله ینصرکم» به آنان یاری خواهد رساند، اظهار کرد: مردم نیز اگر از دولتمردان و مسئولان، صدق در گفتار و رفتار و کار جهادی ببینند، در صحنه باقی خواهند ماند و برای عزت خود ایستادگی خواهند کرد.

آیتالله آملی لاریجانی با کنایه به کشورهایی نظیر عربستان که تحت سلطه آمریکا قرار دارند، اظهار کرد: ایران کشوری نیست که آمریکا نهایت استفاده را از آن ببرد و بعد هم به راحتی بگوید اگر از شما حمایت نکنیم، دو هفته هم دوام نمیآورید!

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه حرکت عظیم مردم ایران موجب شکست توطئههای آمریکا و اذناب جهانی و منطقهای آن در مقابله با جمهوری اسلامی است، استفاده از کالای ایرانی و توسعه و ترویج اشتغال و تولید داخلی را از مهمترین مؤلفههای مبارزه در جبهه اقتصادی دانست و یادآور شد: هم مردم و هم دولتمردان برای ارتقا و اعتلای نام اسلام و ملت بزرگ ایران باید تلاش کنند و هیچ تردیدی در تحقق وعده نصرت الهی به خود راه ندهند.

آیتالله آملی لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تلاش دشمن برای ضربه زدن به نظام از طریق تخریب نهادهای جمهوری اسلامی از جمله قوه قضاییه، گفت: یکی از مهمترین دلایل هجمههای دشمن به دستگاه قضایی جمهوری اسلامی این است که ما همواره تلاش کردهایم راه نفوذ دشمنان را سد کنیم. قوه قضاییه در جریان فتنه سال ۸۸ و سایر مواردی که دشمن با سوء استفاده از برخی ناآرامیها تلاش داشت به ساحت اقتدار کشور ورود کند، با همکاری نهادهای امنیتی و انتظامی اجازه تحقق چنین رویایی را نداد و این سرمنشأ حملات به قوه قضاییه بوده است.

خبر جدید  پیامدهای اقتصادی و سیاسی سنگینی در انتظار ایران است

رئیس قوه قضاییه با اشاره به تشدید هجمهها علیه مجموعه دستگاه قضایی، قضات و مسئولان این دستگاه تصریح کرد: یک قاضی براساس وظیفه و در حد فهم خود از قانون، حکمی صادر میکند. به محض اینکه برخی این حکم را در تضاد با منافع خود میبینند، شروع به تخریب، توهین و افترا میکنند. از نظر ما هیچ ایرادی ندارد که کسی به صورت فنی و کارشناسی بگوید حکم قاضی از نظر برداشت و استنباط قانونی اشکال داشته است اما مرز انتقاد با توهین و تخریب و افترا واضح است. وقتی بگوییم قاضی توطئه و تبانی کرده یا بر اثر فشار از سمت مسئولان دستگاه قضایی رای داده است، دیگر در دایره انتقاد نمیگنجد و توهین بلکه در مواردی افترا به شمار میآید. ممکن است در جایی ابهاماتی برای افراد وجود داشته باشد اما در کجا رسم است که هر کسی به قوه قضاییه هر نسبتی بدهد و بعد مدعی شود که انتقاد کرده است؟ کسی که رای دادگاه را پاره میکند یا میسوزاند، به قانون و قوه قضاییه آشکارا توهین کرده است.

آیتالله آملی لاریجانی با اشاره به برخورد قوه قضاییه با مفاسد و اقدامات علیه امنیت کشور، اظهار کرد: دستگاه قضایی در طول ۴۰ سال گذشته اقدامات عظیمی داشته است. در طول همین ۱۰ سال گذشته همگان تلاشهای وافر دستگاه قضا برای برخورد با فساد، گسترش نظارتهای بیرونی و نیز نظارتهای درونی بر خود قوه قضاییه و همچنین تحول در تشکیلات قوه قضاییه را شاهد بودهاند. اینکه برخی این دستاوردها را نبینند و با صرف مشکلات شخصی با افراد، کل یک نهاد را تخریب کنند، باید بدانند که تنها به اشخاص آسیب نزده اند بلکه جمهوری اسلامی را تخریب کردهاند.

خبر جدید  قراردادن حزب‌الله لبنان در لیست گروه‌های تروریستی؛ خوش‌خدمتی انگلیس به اسرائیل

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه گاهی نحوه برخورد با دستگاه قضایی از توهین و تخریب به سمت مقابله فیزیکی حرکت کرده است، به شهادت تعدادی از قضات و دادستانها در طول سالهای گذشته و همچنین سوء قصد اخیر به جان رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرد و افزود: تعجب میکنم که برخی افراد این همه علیه قوه قضاییه و مسئولان آن دست به تخریب و توهین میزنند و بعد مدعی هستند که مقصودشان نظام جمهوری اسلامی نیست. این افراد از معیت نظام و نهادهای آن غافلند و توجه ندارند که وقتی یک رکن نظام را ناجوانمردانه متهم به انواع بیعدالتی و ظلم میکنند، در واقع با اصل نظام مقابله کردهاند و در واقع به جریان عملیات روانی دشمن و جنگ نرم برای مایوس کردن مردم از نهادهای مهم نظام و مسئولان یاری رساندهاند.

آیتالله آملی لاریجانی با تاکید بر تلاش همه مسئولان برای حرکت در چارچوب قانون و بهانه ندادن به دست دشمن، به هشدار اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر مقابله با شایعات اشاره کرد و گفت: شایعات برای تخریب نظام است. البته به دلیل فشارهای دشمن و برخی سوءتدبیرهای داخلی نیز کاستی هایی وجود دارد که هیچکس منکر آنها نیست اما دشمنان تمام ابزار و توان خود را به کار گرفتهاند که هیچ یک از خدمات نظام طی ۴ دهه گذشته دیده نشود و در این میان برخی نیز در داخل، آب به آسیاب دشمن میریزند.

رئیس قوه قضاییه با تاکید بر ضرورت وحدت همه مردم و مسئولان در مقابله با دشمن و ساختن کشور و معیشت مردم، یکی از خدمات بزرگ قوه قضاییه را که فراتر از وظایف خود در سطح کشور دنبال میکند، تلاش برای فعال ماندن بسیاری از کارخانجات و مراکز تولیدی به کمک دستگاههای اجرایی برشمرد و ابراز امیدواری کرد که با اخلاص در عمل، توفیق هرچه بیشتر خدمت به مردم برای مسئولان حاصل شود و مردم بصیر نیز با اتکا به ایمان و توانمندیهای خود همواره از پشتیبانی حق تعالی برخوردار باشند.

براساس این گزارش، لایحه «تامین امنیت زنان در برابر خشونت» در دستور کار امروز مسئولان عالی قضایی قرار داشت.

انتهای پیام


منبع :: http://www.iqna.ir

خبرهای مرتبط
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


آخرین اخبار سیاسی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال

اخبار متفرقه