نماینده ایران در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین گفت:تروریسم، چالشی بزرگ برای کل جامعه بین‌المللی است که پیامدها و مخاطرات آن فراتر از مرزهای منطقه‌ای بوده و خواهد بود.

" />
کد خبر : 1686
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 15 ژانویه 2019 - 7:53
150 views

تروریسم چالش بزرگ برای جامعه بین المللی است/ایران قربانی تروریسم

تروریسم چالش بزرگ برای جامعه بین المللی است/ایران قربانی تروریسم

نماینده ایران در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین گفت:تروریسم، چالشی بزرگ برای کل جامعه بین‌المللی است که پیامدها و مخاطرات آن فراتر از مرزهای منطقه‌ای بوده و خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری مهر، کاظم غریب‌آبادیسفیر و نماینده دائم ایران در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین در صفحه توئیترش با اشاره به استانداردهای دوگانه غرب در مبارزه با تروریسم نوشت: از بدو استقرار نظام جمهوری اسلامی در ایران، همواره پدیده شوم تروریسم که با حمایت و پشتیبانی برخی دولت‌های خارجی همراه بوده است، یکی از موارد جدی نقض حقوق اساسی شهروندان ایرانی به خصوص حق حیات، حق صلح و امنیت است.

وی گفت: طی چند سال اخیر پنج دانشمند هسته‌ای ایران ترور شده‌اند که چهار نفر از آنان به شهادت رسیدند. فقط گروهک تروریستی منافقین ۱۷ هزار شهروند بیگناه ایرانی را تاکنون ترور کرده است. با وجود این، گروهک‌های مذکور هنوز در برخی کشورهای غربی آزادانه حضور و فعالیت دارند که این موضوع نشان‌دهنده اتخاذ معیار دوگانه در قبال مسئله تروریسم است.

خبر جدید  آمریکایی‌ها آرزوی همکاری با نیروهای قدس ایران را دارند

نماینده ایران در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وینبا بیان اینکه در سال‌های اخیر حملات تروریستی متعددی علیه مرزبانان ایرانی و نیز تعدادی از اماکن فرهنگی و دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران در بیروت، صنعا و پیشاور به وقوع پیوسته است،نوشت: تروریسم از اساسی‌ترینمعضلات جامعه جهانی و خطرناک‌ترینتهدیدات علیه حقوق ملت‌ها و ثبات بین‌المللی است.

خبر جدید  صدور روادید برای شهروندان ایران و عراق رایگان می‌شود

غریب‌آبادی در ادامه مطلب خود آورده است: جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از قربانیان بزرگ تروریسم معتقد است تروریسم، افراط‌گرایی و مسئله جنگ جویان تروریست خارجی چالشی بزرگ برای کل جامعه بین‌المللی است که پیامدها و مخاطرات آن فراتر از مرزهای منطقه‌ای بوده و خواهد بود.

وی تاکیدکرد: ایران از هر اقدامی که منجر به نابودی تروریسم و خشونت‌گرایی افراط‌آمیز شود، حمایت می‌کند.

خبر جدید  مجلس چرخش سیاست خارجی دولت را از روحانی سئوال می‌کند/ سخنان رئیس‌جمهور آمریکا را وقیح‌تر کرد

نماینده ایران در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وینتصریح کرد:جمهوری اسلامی ایران بر این اعتقاد است که اتخاذ رویکرد دوگانه نسبت به کشورها در خصوص مبارزه با تروریسم نه‌ تنها سودمند نیست، بلکه سبب انحراف تلاش‌ها در مبارزه جهانی علیه تروریسم و در نهایت سبب تقویت و رویش بیشتر تروریسم خواهد شد.


منبع :: https://www.mehrnews.com

خبرهای مرتبط
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


آخرین اخبار سیاسی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال

اخبار متفرقه