به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، به نقلاز خانه ملت، «محمدرضا پور ابراهیمی»، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در تشریح نشست عصر یکشنبه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: نشست امروز کمیسیون با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه، وزیر نفت و رئیس سازمان امور مالیاتی به منظور بررسی کلیات لایحه بودجه سال ۹۸ برگزار شد.

وی ادامه داد: در این نشست موضوعات مربوط به بخش درآمدی و هزینهای مورد بررسی قرار گرفت و به تصویب اعضای کمیسیون رسید که در جلسات آینده اعضای کمیسیون اقتصادی جزئیات بودجه را بر اساس پیشنهادات نهایی کرده و گزارش جمعبندی آن ارائه میشود.

خبر جدید  تقدیر مشاور رییس جمهور از عملکرد وزارت ورزش/ آشنا: امیدوارم شاهد حضور تماشاگر زن در استادیوم های فوتبال باشیم

نماینده مردم کرمان در ادامه با تأکید بر اینکه باید یارانه پنهان در اقتصاد کشور تصمیمگیری و اقدامات خاصی در این حوزه پیگیری شود، یادآور شد: موضوع مهم دیگر در بودجه بحث مالیات و درآمدهای مالیاتی است که عمدتاً به دو بخش مالیات بر عملکرد و مالیات بر ارزش افزوده بازمیگردد که در این نشست گزارشی درباره وضعیت تحقق آن ارائه شد.

خبر جدید  وزیر امور خارجه آلمان به ایران سفر می‌کند

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه میتوان در سال آینده پایههای جدید مالیاتی همانند مالیات بر عائدی و فرارهای مالیاتی را به درآمدهای مالیاتی اضافه کرد، گفت: در حوزه فروش نفت پیشبینی لازم برای فروش به روشهای مختلف تمهید شده تا بتوان میزان فروش نفت را بیش از رقم پیشبینی شده در لایحه بودجه محقق کرد.

خبر جدید  موسوی: هیچ شکافی بین مردم، دولت و حاکمیت وجود ندارد/ ببینید

پورابراهیمی افزود: دستور کار دیگر کمیسیون بررسی مواد اعاده شده از صحن علنی مجلس در خصوص صندوق مکانیزه فروش بود که پس از اصلاحاتی در کمیسیون مصوب شد.

وی در ادامه دستور کار دیگر کمیسیون انتخاب اعضای تلفیق بودجه سال ۹۸ عنوان کرد و گفت: بر این اساس رحیم زارع ، محمدحسین حسین زاده بحرینی و محمد حسن نژاد به عنوان نمایندگان کمیسیون در تلفیق بودجه سال ۹۸ انتخاب شدند.