به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا،در نامه نمایندگان مجلس خطاب به هیأت رئیسه مجلس آمده است: همانگونه که مستحضرید به منظور حمایت از تولید کالاهای استراتژیک دولت مکلف است هر سال قیمت محصولات کشاورزی را با توجه به قیمت نهادههای کشاورزی و سایر عوامل تولید تعیین و اعلام نماید. بر این اساس قیمت خرید تضمینی گندم در ازای هر کیلوگرم ۱۷ هزار ریال برای سال ۱۳۹۸ تعیین شده که با توجه به شرایط اقتصادی و تورم حاکم بر عوامل و نهادههای تولید، این مبلغ مطابق قوانین و مقررات تعیین نشده است و در نتیجه دلالان گندم کشاورزان را در حال حاضر با قیمت ۲۲ هزار ریال پیشخرید میکنند.

خبر جدید  دیدار جمعی از استادان، نخبگان و پژوهشگران دانشگاه‌ها با رهبری

در این نامه تصریح شده است: اینجانبان به عنوان نمایندگان ملت با توجه به تجربه تلخ قاچاق گوشت، تقاضا داریم جهت کسب اطلاع از کم و کیف تأثیر قیمت تضمینی بر بازار گندم و اتخاذ تدابیر لازم جهت پیشگیری از قاچاق آن به استناد بند ۶ ماده ۴۵ آئیننامه داخلی مجلس رسیدگی کنید.

خبر جدید  دولت و مجلس باید از دانشگاه آزاد اسلامی حمایت کنند

حسینعلیحاجیدلیگانی، اکبررنجبرزاده، فرهادتجری، مجید کیانپور، ابوالفضل موسوی، سیدامیرحسین قاضیزادههاشمی، علیرضا رحیمی، محمدعلی وکیلی، علیاصغر یوسفنژاد، احمد امیرآبادیفراهانی، علی کاظمی و علیوقفچیاین نامه را امضا کردهاند.