کد خبر : 26742
تاریخ انتشار : چهارشنبه 12 آگوست 2020 - 2:43
44 views

جمع بندی سوالات بهارستانی‌های متقاضی استیضاح زنگنه

جمع بندی سوالات بهارستانی‌های متقاضی استیضاح زنگنه

استیضاح وزیرنفت که اینبار به اذعان بسیاری از بهارستانی‌ها به طور جدی‌تری در حال پیگیری است در قالب ۹ سوال تهیه و تدوین شده تا در صورت حضور زنگنه در مجلس پاسخی شفاف به ابهاماتی داده شود که مستندات برخی از ناکارآمدی‌ها در نحوه عملکرد نفت را هدف گرفته است.

شعار سال:استیضاح وزیرنفت که اینبار به اذعان بسیاری از بهارستانی‌ها به طور جدی‌تری در حال پیگیری است در قالب ۹ سوال تهیه و تدوین شده تا در صورت حضور زنگنه در مجلس پاسخی شفاف به ابهاماتی داده شود که مستندات برخی از ناکارآمدی‌ها در نحوه عملکرد نفت را هدف گرفته است.

هر چند که طی حداقل دوسال گذشته استیضاح وزیرنفت هیچگاه به مرحله جدی نرسیده و اینبار نیز این اتفاق نخواهد افتاد اما به نظر می‌رسد پاسخ به ابهامات و سوالات طرح شده در گزارش متقاضیان استیضاح این وزیر در قالب دلایل و محورهای این اقدام، می‌تواند نسبت به برخی از عملکردهای مبهم نفت طی سالهای گذشته شفاف سازی بهتری داشته باشد.

چراکه اخیرا کارشناسان تاکید دارند برخی از ابهامات خودسرانه و غیرکارشناسانه نفت طی سالهای گذشته فرصت سوزی‌های بسیاری را برای کشور رقم زده که شاید پاسخ شفاف و روشن زنگنه که به نوعی تمام این ابهامات عملکردی به تصمیم مستقیم وی در تمامی حوزه های زیرمجموعه اش برمی‌گردد بتواند فضای قضاوت در خصوص نحوه عملکرد برند دولت روحانی را بازتر سازد.

خبر جدید  تلاش می‌کنیم سفرهای خارجی را کم کنیم

دراین بین شاید بد نباشد چه استیضاح صورت بگیرد چه نگیرد مجموعه نفت دولت روحانی به فکر پاسخ دادن شفاف به این سوالات و تنویر افکار عمومی باشد تا شاید آیندگان قضاوت بهتری از عملکرد ۸ ساله دولتی داشته باشند که رئیس آن زنگنه را برند مدیران خود می‌داند.

۹ سوال مطرح شده در این متن استیضاح جدید به شرح ذیل است:

۱-    آیا روند رشد علمی،پیشرفت فنی مهندسی،طراحی و حمایت ساخت داخلی و سرانجام جایگاه بین المللی نفت، راضی کننده است؟

۲-    آیا تکریم انسانی، حفظ نیروی انسانی کارآمد،استخدام و بکارگیری و اشتغال در نفت،حفظ دانشگاه و پژوهشگاه نفت، راضی کننده است؟

۳-    آیا اعطای تسهیلات و خدمات نفت،کارت نفت،خدمات درمانی نفت،خدمات رفاهی و … بهتر و بیشتر شده است؟

۴-    آیا باند و جناح بازی،شاگرد سالاری،انتخاب معاونین و مدیران نفتی،سیاست زدگی جذب ۲۶ نماینده مجلس در نفت،منطقی و درست است؟

خبر جدید  قتل عام مسلمانان نیوزیلند بیانگر سیاست‌های یک بام و دو هوای غربی‌هاست/ سکوت غرب گواه بر بغض و کینه نسبت به مسلمانان آزاده است

۵-    آیا اقتصاد و درآمدهای حاصله جهت به حرکت درآوردن موتور اقتصادی نفت راضی کننده است؟

۶-    آیا مدیریت،تحول و توسعه،تعامل بین المللی با کشورهای نفتی همسایه قانع کننده است؟

۷-    آیا عملکرد وزارت نفت در خصوص صیانت از میادین مشترک و بهره برداری ازاین ثروت ملی رضایت بخش است؟

۸-    در روز رای اعتماد آقای وزیر، رئیس جمهور قریب به این مضمون گفتند” من کسی را میخواهم که بتواند ۱۰۰ میلیارد دلار فاینانس و سرمایه گذاری بیاورد و کسی که بتواند اینکار را بکند فقط آقای زنگنه است،آقای زنگنه خودش یک برند است” آیا این وعده و قول عملی شده است و یا جهت کسب رای اعتماد بود؟

۹-    مدیریت ۱۵ ساله یک شخص، یک تفکر، یک جناح، نتیجه ای جز مدیریت بسته،خسته،یکنواخت و متکبرانه ثمره و خروجی دیگری خواهد داشت؟

این ۹ سوال طرح شده دراین طرح استیضاح با دلایل و مستنداتی مبنی بر عملکرد بسیار مبهم و غیرشفاف نفت دولت روحانی همراه بوده و با استناد به عملکرد مبهم وزیر در برخی از بخش‌های مورد اشاره تدوین شده اما به هرحال باید دید پاسخ زنگنه در مقابل این ابهامات چه خواهد بود. مواردی که هرکدام بدون شنیدن اظهارات و دلایل وزیر نفت روحانی می‌تواند خود به تنهائی قضاوت سخت و سنگینی را به همراه داشته باشد. قضاوت سنگینی چون عمدی بودن برخی از تصمیم‌های غلط، کاهش عمدی اعتبار و قدرت نفتی ایران در جهان و مواردی دیگر که قطعا تنها در صورت پاسخ شفاف وزیرنفت به این موارد و بازشدن پشت پرده چنین تصمیماتی که شاید گاها ندیدن آنها باعث قضاوتی سخت می‌گردد می‌تواند عملکرد نفت روحانی را به قضاوت آیندگان بگذارد!

خبر جدید  ابلاغ به 5 استان کشور برای کمک‌ به خوزستان

شعارسال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته  از سایت خبری تحلیلی نفتی ها    ،تاریخ انتشار:   ۲۱ مرداد ۱۳۹۹،کدخبر: ۳۸۸۸۹  ،www.naftiha.ir

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبرهای مرتبط
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


آخرین اخبار سیاسی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال

اخبار متفرقه