کد خبر : 2014
تاریخ انتشار : شنبه 19 ژانویه 2019 - 21:13
127 views

حاجی دلیگانی: راه ورود مستضعفان به مجلس را نبندید

حاجی دلیگانی: راه ورود مستضعفان به مجلس را نبندید

حسینعلی حاجی دلیگانی به طرح استانی شدن انتخابات اشاره کرد و گفت:این طرح در ۷ بندبا سیاست های کلی انتخابات که از سوی مقام معظم رهبری بعد ازمشورتبا مجمع تشخیص مصلحت نظام ابلاغ شده است مغایرت دارد. وی در پرسش به پاسخی مبنی بر اینکه آیا در طرح استانی شدن انتخابات افراد باید برای ورود

حسینعلی حاجی دلیگانی به طرح استانی شدن انتخابات اشاره کرد و گفت:این طرح در ۷ بندبا سیاست های کلی انتخابات که از سوی مقام معظم رهبری بعد ازمشورتبا مجمع تشخیص مصلحت نظام ابلاغ شده است مغایرت دارد.

وی در پرسش به پاسخی مبنی بر اینکه آیا در طرح استانی شدن انتخابات افراد باید برای ورود به لیست انتخاباتی هزینهای را پرداخت کنند تصریح کرد: افرادی که بخواهند در سطح استان ها وارد لیست انتخاباتی بشوند باید هزینه های زیادی را متقبل شوند و البته پشتوانه مردمی و همچنین شان مردمینمایندگی هم در این طرح کاهش پیدا خواهد کرد و موجب ایجاد یک فاصله بین مردم و نمایندگان می شود.

نماینده مردم شاهین شهر ادامه داد: شیوه استانی شدن انتخابات سبب تشدید دو قطبی های سیاسی، مذهبی و قومی در کشور می شود و سطح قانون گذاری در کشور را بهداد و ستد بین لیست ها یا تشکل های صنفی و گروه های بزرگ ذی نفع تنزل خواهد داد.

خبر جدید  رای نمایندگان به ریاست داوود محمدی بر کمیسیون اصل ۹۰

دلیگانی در بخش دیگری از صحبت های خود به کم شدن شفافیت در مجلس با اجرایی شدن این طرح اشاره و اظهار کرد: قطعا با استانی شدن انتخابات شفاف سازی در مجلس کاهش پیدا خواهد کرد و نقش نماینده در پیگیری یا عدم انجام وظیفه اش پنهان خواهد ماند.

این نماینده مجلس دهم به عدم تاثیرگذاری رای شهرستان ها در استانی شدن انتخابات اشاره و اظهار کرد: آرای شهرستان هانسبت به جمعیت مراکز استانها کاهش چشم‌گیری خواهد داشتو لذا عمده افرادبا رای مراکز استان هاکرسی های مجلس را تصاحب می کنند.

عضو فراکسیون ولایی مجلس در پاسخبه پرسشیمبنی بر اینکه آیا با اجرایاین طرح ورود نخبگان به مجلس سهل تر خواهد شد،گفت: بالعکس در این طرح کاهش ورود نخبگان و جوانان مشهود است و همچنین سبب مسدود شدن روند رو به رشد نیروهای جوان به سطوح عالی کشور می شود همچنین دیگر کمترشاهد رویش و شکوفایی در بین نمایندگان مجلس برای مدیریت های کلانکشور خواهیم بود.

خبر جدید  میرسلیم: فکر می‌کنند یک مشت پولدار در موتلفه نشسته‌اند /کاندیداهایی انتخاب کنیم که اهل زدوبند نباشند

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از صحبت های خود در رابطه با استانی شدن انتخابات تصریح کرد: چرخه جدیدی از معامله افراد و حامیان آن ها در کسب قدرت به وجود می آید و شاید با این بده و بستان ها که در حال حاضر ممکن است در یک پروژه اتفاق بیفتد، در اینجا شاهد طراحی ها و زد و بندهاییبرای به تصویب رساندن یک قانون خواهیم بودکه این برای کشور بسیار خطرناک است.

وی با اشاره به اینکه هیچ شانسی برای پیروزیکاندیدای مستقل در این طرح وجود ندارد، بیان کرد: نامزد های مستقل جایی برای حضور و فرصتی برای ارائه خودشان پیدا نمی کنند و کسانیکه لیست های انتخاباتی را می بندندبه هر حال برای پذیرفتنافراد در لیست یا پول زیادی ازآنها دریافت می کنند و یا اینکه افرادصاحب قدرت و دارای لابی های قوی را در لیست جای می دهند.

خبر جدید  احمد زیدآبادی:یکدست شدن مجلس و دولت آینده، احتمال تصمیمات دردناک در حوزه سازش سیاسی را بالا می برد

نماینده مردم شاهین شهر در ادامه اظهار کرد:گردانندگان اصلی این ائتلاف ها در واقع به جای مردم تصمیم گیری می کنندو این جریان ها به هر حال به دنبال حفظ قدرت قبیله و خاندان خودهستندو به گونه ای مجلس دیگر عصاره ملت نخواهد بود.

دلیگانی با بیان اینکه در طرح استانی شدن انتخابات حضور مستضعفان به عنوان صاحبان اصلی مملکتدر مجلس سخت خواهد شد، تصریح کرد: با اجرایی شدن طرح استانی انتخابات قطعا یک فرد مستضعف جایی در لیست انتخاباتی نخواهد داشتو به نحوی افرادیکه ثروتمند نیستند؛ هیچ راه ورودی برای تصاحب کرسی های مجلس پیدا نخواهند کرد.

۲۹۲۹

کد خبر ۱۲۲۳۹۸۷


منبع :: https://www.khabaronline.ir

خبرهای مرتبط
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


آخرین اخبار سیاسی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال

اخبار متفرقه