کد خبر : 774
تاریخ انتشار : جمعه 4 ژانویه 2019 - 21:09
126 views

دستاوردهای چهل‎ساله انقلاب حاصل کیمیای مقاومت است/ ضرورت کیفیت‌بخشی به نمازهای جمعه

دستاوردهای چهل‎ساله انقلاب حاصل کیمیای مقاومت است/ ضرورت کیفیت‌بخشی به نمازهای جمعه

گروه سیاسی ــ حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری در خطبه دوم نماز جمعه تهران، با بیان اینکه ماه بهمن امسال متفاوت‌تر از همه بهمن‌های گذشته خواهد بود، گفت: آنچه که به دست آورده‌ایم حاصل کیمیای مقاومت است؛ ما با یک ملت بی‌نظیر مواجهیم که ۴۰ سال مقاومت را در ادامه ۱۵ سال مبارزه نفس‌گیر پشت سر گذاشته است.

به گزارش ایکنا؛ حجتالاسلام و المسلمین شیخ محمدجواد حاج علیاکبری امروز ۱۴ دی ماه، در خطبه دوم نماز جمعه این هفته تهران با ببان اینکه دعوت به تقوای الهی دعوت به زیست مؤمنانه و بهرهمندی از یک زندذگی و برخوردار شدن از سبک زندگی ایمانی است، گفت: عنوان عمومی تقوا حرکت در صراط بندگی است و جلوههای گوناگون آن در زندگی شخصی و جمعی متنوع و فراوان است.

وی یکی از روشنترین جلوههای تقوا در زندگی جمعی مؤمنان را وحدت خواند و گفت: فرمود بر محور اسلام، قرآن، اهل بیت(ع) و امامت و ولایت گردهم باشید. خداوند بین شما عقد اخوت خوانده است؛ «انما المومنون اخوه» و چه بشارتی بالاتر از این. جامعه مؤمنان باید قدر اخوت ایمانی و برادری مؤمنانه را بداند و از آن مراقبت کنند، لذا بعد از فرمان به اعتصام به حبل الهی، خداوند فرمود که «ولا تفرقوا».

حاج علیاکبری در ادامه با تشکر از رهبر معظم انقلاب برای اعتماد به خود، گفت: امیدوارم با دعای رهبر عزیز و عالیقدر و برادران و خوانران مومن در این وظیفه مهم موفق باشم.

خطیب جمعه تهران سپس به نکتهای درباره نماز جمعه اشاره کرد و گفت: وظیفه الهی، ایمانی، قرآنی و انقلابی ما در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب این است که از این دستاورد عظیم نهضت الهی مانند جان خود محافظت کنیم.

وی افزود: امروز وظیفه آحاد مؤمنان، کیفیتبخشی به نمازهای جمعه است. باید نمازهای جمعه را بهتر از همیشه برگزار کنیم؛ نیاز ما به یک نماز جمعه باشکوه، باصلابت، صمیمانه و رحمانی بیشتر از همیشه است. هم خطبای نماز جمعه، هم مسئولان ستادهای نماز جمعه و هم آحاد مؤمنان برای برگزاری باشکوهتر و باکیفیت و تأثیرگذاری بیشتر نمازهای جمعه وظیفه دارند و از همه عزیزان خواهش میکنم پیشنهادات و انتقادات خود را ارائه دهند.

حاج علیاکبری اظهار کرد: به نظر میرسید عزیزان از وجود میلههای زیاد در محوطه نماز جمعه خشنود نیستند که از ستاد نماز جمعه خواهش کردم و دوستان حفاظت کمک کردند و دو ردیف از این موانع برداشته شد و بخش باقیمانده مورد نیاز است و آن هم اصلاح دقیقتر خواهد شد.

خطیب جمعه تهران ابراز کرد: در نماز جمعه دوستان علاقهمندند محیط، دوستانه باشد و مسئولان هم این احساس را دارند. هر چه این ارتباطها مخصوصاً در محیط نماز که فضای معنوی خاص خود را دارد، نزدیکتر باشد دلنشینتر است. امیدوارم فاصلههای ظاهری و واقعی بین جامعه، مردم و مسئولان برداشته شود و یکپارچه و متحد در کنار هم باشیم و راه نهضت الهی و اسلامی خود را پرشورتر و با وقت و نشاط بیشتر ادامه دهیم.

وی با اشاره به برگزاری حدود ۹۰۰ نماز جمعه در اقصی نقاط کشور گفت: این نعمت خیلی بزرگی است و همه باید این نعمت را شاکر باشیم و شکرش به این است که حضور مؤثر داشته باشیم و هم به عزیزان مسئول در برگزاری بهتر کمک کنیم.

خبر جدید  تلاش امیر قطر برای وساطت میان تهران و واشنگتن

حاج علیاکبری اظهار کرد: در حال نزدیک شدن به بهمنماه هستیم. امسال به خاطر چهلمین سال پیروزی انقلاب باید بهمن متفاوتی داشته باشیم. روزهای خدایی باید گرامی داشته شود و این نص فرمان الهی است. روزهای خدایی نشانههای ویژه حیات طیبه در یک جامعه مؤمن هستند.

خطیب جمعه تهران ابراز کرد: آن روزی که خبر آزادی یک ملت بزرگ منتشر میشود و مردم شهد شیرین عمل به رسالت الهی را میچشند و فرمان خدا بزرگ داشته میشود و طاغوت خوار و ذلیل میشود، آن روز خداست و در تاریخ ملت ما هیچ ماهی مانند بهمنماه، هیچ روزی مانند ۲۲ بهمن و هیچ دههای مانند دهه فجر نیست.

وی یادآور شد: طی این چهل سال ملت عزیز ما با حضور حماسی، پرشور و باشکوه مخصوصاً در ۲۲ بهمن و ایام دهه فجر باطلالسحر فتنهها و از بینبرنده توطئهها را همیشه همراه خود داشتهاند. دشمنان همیشه از این حضور به خشم آمدند و دیدن حضور، مقاومت و وفای یک ملت برای آنها سخت و دشوار است.

حاج علیاکبری با بیان اینکه ماه بهمن امسال متفاوتتر از همه بهمنهای گذشته خواهد بود، گفت: ملت عزیز ایران بر محور آرمانهای الهی و انقلابی و بر مدار امامت و ولایت متحد و یکپارچه جشن بزرگ آزادی، استقلال و جمهوری اسلامی را در بهمنماه به صورت ویژه برگزار خواهد کرد.

خطیب جمعه تهران اظهار کرد: آنچه که ما به دست آوردهایم حاصل کیمیای مقاومت است. ما با یک ملت بینظیر مواجهیم که ۴۰ سال مقاومت را در ادامه ۱۵ سال مبارزه نفسگیر پشت سر گذاشته است. خداوند به کسانی که پای پیمان بندگی باقی میمانند بشارت میدهد؛ بهشت سعادت، بهشت استقلال و بهشت ولایت الهی.

وی تأکید کرد: این بشارت حاصل استقامت است و ملت عزیز ما روزهای تلخ و سیاه تسلیم و سازش با مستکبران، روزهای تحقیر و حراج عظمت ملت ایران توسط حاکمان پلید، روزهای ذبح شدن آزادی در گوشه زندانها و شکنجهگاهها، روزهای وادادگی فرهنگی و هویتی، روزهای نوکری آمریکا و استکبار، روزهای دوستی با صهیونیستهای تبهکار و روزهای غارت منابع ملی و وابستگی را هرگز فراموش نخواهد کرد.

حاج علیاکبری افزود: با انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن تولد دوباره یک ملت را به یاد بیاوریم. این اتفاق عظیم و بزرگی بود؛ تولد دوباره یک ملت با راهنمایی یک انسان الهی، آزاده، عارف و عبدصالح پروردگار که نسخه نجات ملت ایران را از نص قرآن و عترت استخراج کرد و نقشه راه عزت و سربلندی انها را در اختیارشان قرار داد.

وی ادامه داد: از آن روز که ملت به صحنه آمدند روزهای عزت ما شروع شد؛ امروز که این مسیر طی شده نگاه میکنیم به لطف پروردگار ملت عزیز ما میوههای شیرین این شجره طیبه را میچشند.

خبر جدید  شهادتش چون موج بود

حاج علی اکبری اظهار کرد: الحمدلله ملت عزیز ما به استقلال در بخشهای مختلف دست پیدا کرد و از آزادی در عالیترین سطح خودش بهرهمند شد و موفق شد یک نظام متفاوت را بنیانگذاری کند. ملت ما حاصل این حضور مؤمنانه و مقاومت دلیرانه را امروز دریافت میکند؛ در عرصههای علمی، فرهنگی، اجتماعی و ساخت بنیانهای عظیم اقتصادی کشور.

وی اضافه کرد: امروز یک ملت در حال ایستادن بر روی پای خودش است و دشمنان ما و بلکه ملتهای جهان برآمدن یک تمدن جدید را از شرق با پیامهای تازه مشاهده میکنند. ملت ما ۴۰ سال در برابر انواع و اقسام توطئهها، جنگها، تحریمها، فتنهها و نفوذها ایستاد و خداوند شهد پیروزی را به کام ملت ما چشاند.

خطیب جمعه تهران اظهار کرد: نگاهی سریع به اطراف خودمان وضعیت دشمن را نشان میدهد. اگر از این سو تمدنی در حال طلوع است از سوی دیگر تمدن غربی و امریکایی در حال افول است و این دو در برابر هم کاملا قابل مشاهده است و نشانههای زیادی دارد.

وی بیان کرد: ماجرای خروج زبونانه نیروهای امریکایی از منطقه مسئله کمی نیست. البته باید مواظب سایر توطئههای آنها باشیم. اما اصل این خروج و حضور شبانه، دزدکی و زبونانه رئیسجمهور عجیب و غریب امریکا به عراق و صحبتهایی که از سر حسرت کرد مبنی بر اینکه بعد از سالها هزینه میلیارد دلاری باید در ترس و وحشت بیاییم و ملت و دولت عراق آنها را تحخویل نگرفت و با خفت و خواری هر خارج شد.

حاج علی اکبری بیان کرد: حضور امریکا جز نکبت و بدبختی برای کشورهای منطقه نداشته است و خوشحالیم که می‎روند و کاش نیامده بودند و کاش زودتر رفته بودند. منطقه خاورمیانه یا غرب آسیا به خاطر مقاومت ملت ایران به گورستان آرزوهای امریکایی‎ها تبدیل شد.

وی تصریح کرد: امروز مشاهده میکنیم که به لطف خدا رژیم صهیونیستی در برابر ملت ما چه روزهای سختی را پشت سر میگذارد. نصاب شکست آنها به ۲ روز رسیده است و اینها اتفاقات کمی نیست. جبهه مقاومت امروز به زنجیره طلایی یا «سلسله الذهب» مقاومت در منطقه تبدیل شده است؛ از حزب الله لبنان تا حشدالشعبی عراق تا قوات وطنی سوریه تا انصارالله یمن، مقاومت مردمی نیجریه و بحرین و تا ایستادگی ملت مظلوم یمن.

خطیب جمعه تهران بیان کرد: این وضع امروز منطقه ماست که حاصل مقاومت است. ملت ما هم خودش شهد شیرین مقاومت را چشید و هم الهامبخش منطقه در مقاومت شد و دنبالههای پست و پلید دشمنان مانند داعش از منطقه رفتند و کسانی که سودای سیادت را در منطقه داشتند و ائتلاف بیارزش را در منطقه تشکیل دادند امروز گرفتار بحران موجودیت هستند.

خبر جدید  مرکز گفت‌وگو در اصفهان راه‌اندازی شود

حاج علیاکبری بیان کرد: باید بایستیم و مقاومت کنیم و انشالله بهمن امسال متفاوت از قبل و آکنده از همبستگی و دلبستگی و وفاداری ملت ایران در سایهسار نظام و بر محور ولایت و امامت خواهد بود. مسئولان عزیر با اعتماد به جوانان مومن انقلابی این نسخه مقاومت را تکمیل کنند و میدان را برای جوانان نخبه، فرهیخته، تربیتشده و مهیای خدمت آماده کنند.

وی یادآور شد: امیدواریم در روزهای سختی که جامعه به خاطر تحریمها و دشواریهای اقتصادی تجربه میکند صبورانه و مهربانانه باشیم و مسئولان مجاهدت خود را بیشتر کنند و توکل خود رابه خدا بیفزایند و تدابیرشان را تقویت کنند و با مردم مهربانتر باشند تا بهتر خدمت کنند و این برای همه ما امتحانی است.

بنابراین گزارش حجتالاسلام و المسلمین حاج علیاکبری در خطبه اول نماز جمعه با بیان اینکه از مصادیق رعایت تقوای الهی، عمل به فرمان خدای متعال است، گفت: خداوند مؤمنان را دعوت به حضور در نماز جمعه میکند؛ «يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِيَ لِلصَّلَاةِ مِنْ يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ». فرمودند شایسته است وقتی مؤمنان خطاب «یا ایها الذین امتنوا» را از سوی حضرت حق میشنوند لبیک بگویند.

وی ادامه داد: در این آیه کریمه از جامعه مؤمنان برای شرکت در نماز جمعه دعوت شده است که نیازمند یک پاسخ عارفانه، عاشقانه و مشتاقانه است. این نشان میدهد که خداوند چه سهمی برای نماز جمعه در شکلگیری شخصیت انسان مومن و جامعه مومننان قرار داده است.

خطیب جمعه تهران با اشاره به عبارت «فاسعوا» در این آیه گفت: وقتی برای شرکت در نماز جمعه دعوت شدید بیدرنگ حرکت کنید و بشتابید و آمدن شما برای انجام فرمان الهی یک حرکت معمولی نباشد. شتاب داشته باشید و مشتاقانه و محبانه بیایید.

حاج علی اکبری با بیان اینکه روز جمعه برگزیده خداوند از روزهای هفته است، گفت: حتی روز جمعه نزد خدا از اعیاد فطر و قربان برتر است و خداوند این روز را برای مسلمانان عید قرار داده تا مشتاقانه برای دریافت عیدی به مساجد و مصلاها بیایند. لذا مواظب باشید کارهای دیگر مزاحم انجام این وظیفه الهی برای شما نشود و به تعبیر قرآن کارهای دیگر را کنار بیندازید.

وی اظهار کرد: برای یاد خدا، عمران و آبادانی دلهای خود و غفلتزدایی از خود و جامعه، خود را به ساحت ذکر الهی برسانید. از لحظهای که حرکت میکنید فرشتگانی شما را مشایعت میکنند و به شما آفرین میگویند و هر قدمی که برمیدارید گناهانی از شما بخشیده و حسناتی برای شما نوشته میشود.

انتهای پیام


منبع :: http://www.iqna.ir

خبرهای مرتبط
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


آخرین اخبار سیاسی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال

اخبار متفرقه