کد خبر : 1562
تاریخ انتشار : یکشنبه 13 ژانویه 2019 - 22:08
157 views

دشمن ایجاد بی‌ثباتی در کشور توسط مزدورانش را در دستور کار قرار داده است

دشمن ایجاد بی‌ثباتی در کشور توسط مزدورانش را در دستور کار قرار داده است

رئیس ستادکل نیروهای مسلح گفت: دشمن ایجاد بی‌ثباتی در کشور را با طراحی‌های مختلف و بکارگیری مزدوران خود در دستور کار قرار داده است.

به گزارش ایمنا،سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح امروز (یکشنبه، ۲۳ دی) در اولین همایش مدیران ارشد روحانی نیروهای مسلح با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای روحانی و تبریک به مناسبت سالروز ولادت با سعادت حضرت زینب (س) و روز پرستار و اشاره به چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی و توطئه‌ها و برنامه‌های دشمن در این خصوص، اظهار داشت: دشمنان انقلاب اسلامی اراده و هزینه‌ کرده‌اند که جشن چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران برگزار نشود و یا با تلخی همراه باشد و در این راستا، با حقد و حسد و بسیج همه امکانات خود در صدد هستند اجازه تداوم ثبات و آرامش در کشور را ندهند.

سرلشکر باقری خاطرنشان کرد: بحمدالله با درایت فرماندهی معظم کل قوا و رهبری بی‌نظیر ایشان و بصیرت مردم شریف ایران و تلاش‌هایی که دستگاه‌ها، نهادها و دست‌اندرکاران حوزه امنیتی و اطلاعاتی تا به امروز انجام داده‌اند، به رغم سرمایه‌گذاری و نقشه شوم دشمنان، کشور از امنیت خوب و مثال‌زدنی برخوردار است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با تأکید بر اینکه ۲۲ بهمن امسال باشکوه‌ و عظمت بیشتر از سال‌های گذشته برگزار خواهد شد، گفت: دشمن در طول سالیانی که از عمر انقلاب اسلامی گذشته است، به این نتیجه رسیده که اقدام نظامی علیه ایران، هم هزینه بالایی دارد و هم به نتیجه نمی‌رسد، لذا ایجاد بی‌ثباتی در کشور را با طراحی‌های مختلف و بکارگیری مزدوران خود در دستور کار قرار داده است.

سرلشکر باقری،سناریوهای دشمن را ابتر و محکوم به شکست دانست و گفت: خدا را شاکریم که اقتدار و آمادگی‌های همه‌جانبه نیروهای مسلح در عرصه‌های مختلف، به‌رغم خواست شیطانی دشمنان، بازدارندگی دفاعی کارآمد و پایدار برای ملت ایران فراهم آورده است.

خبر جدید  ابلاغ سرلشکر باقری برای پشتیبانی کامل نیروهای مسلح از آسیب‌دیدگان سیل

ویبا بیان اینکه دشمن به‌طور دائمی در حال توسعه توانمندی‌های خود علیه ایران اسلامی است، تصریح کرد: این بازدارندگی به شرطی پایدار خواهد بود که ما نیز در مسابقه هوشیاری و پویایی از دشمن عقب نمانیم؛ ما نه تنها نباید حالت ایستایی و سکون داشته باشیم، بلکه در مسیر حرکت و رشد، سرعت ما نیز نباید از دشمن کمتر باشد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلحافزود: بدون شک، اگر دشمن به این نتیجه برسد که نفع جنگ با ایران اسلامی از ضرر آن بیشتر است، لحظه‌ای در حمله به ایران تردید نخواهد کرد.

سرلشکر باقریتصریح کرد: هر چه تهدیدات نظامی دشمن از ما دور می‌شود، تهدیدات امنیتی، فرهنگی، نرم و روانی و نیمه‌سخت بیشترو این تهدیدات بیش از اقشار عمومی جامعه، متوجه نیروهای مسلح بوده و بدیهی است که هوشمندی، هوشیاری و آمادگی‌های خود برابر سرمایه‌گذاری دشمن در این عرصه‌ها را بایستی ارتقا بخشیم.

وییادآور شد: البته مشکلات اقتصادی، معیتشی، اجتماعی و فرهنگی و دیگر معضلاتی که در کشور وجود دارد، می‌تواند بسترهایی برای آسیب‌پذیری و توسعه تهدیدات فراهم آورد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به ایجاد تروریسم تکفیری در منطقه اشاره و خاطرنشان کرد: تهدیدات تکفیری دشمن در منطقه یک شبه به‌وجود نیامده است، بلکه حاصل یکی دو دهه بررسی، برنامه‌ریزی، مطالعه و تفکر چندین ساله دشمنان است.

سرلشکر باقری با اشاره به برنامه‌های دشمن برای استفاده از نگرش‌های سطحی و قشری در بخش‌هایی از جهان اسلام و ایجاد تفرقه و گرفتار کردن کشورها از این طریق، اظهار داشت:اگر هوشیاری، هوشمندی، مجاهدت و تلاش‌های صورت گرفته نبود، عراق و سوریه به تصرف گروه‌های تکفیری درمی‌آمد و امروز ما در همسایگی این گروه‌های متحجر قرار داشتیم.

خبر جدید  گسترش گروه‌های جهادی و تقویت بسیج اقشار

وی، حفظ تمامیت ارضی و استقلال کشور، حفظ و پاسداری از انقلاب و نظام اسلامی و حراست از امنیت کشور را از مأموریت‌های مهم نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران دانستو تصریح کرد: تداوم این مأموریت‌های خطیر، مستلزم ایجاد و حفظ پایگاهی مستحکم، پایدار، عمیق و معنوی است و روحانیت در تحقق این مهم، عهده‌دار نقش برجسته‌ای هستند.

عضو شورای عالی امنیت ملیتصریح کرد: چنانچه نیروهای مسلح ما دارای ظاهر و انضباط بالا اما فاقد عمق و معنویت و روحیه از خودگذشتگی و شجاعت باشند، به‌طور قطع نمی‌توانند رسالت خود را در برابر تهدیدات و سناریوهای دشمنان به خوبی ایفا کنند.

سرلشکر باقری با اشاره به بودجه نظامی آمریکا، رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای منطقه، یادآور شد: آمریکایی‌ها برای سال ۲۰۱۹، ۷۲۰ میلیارد دلار اعتبار دلاری به مجلس خود بردند و تصویب کردند و رژیم صهیونیستی و برخی از کشورهای حاشیه خلیج فارس سالانه بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار بودجه دفاعی دارند.

وی با تأکید بر اینکه ما در یک نابرابری و نبرد نامتوازن به لحاظ ظاهری با دشمن قرار داریم و نیروی مسلح مؤمن، معتقد، شجاع، ایثارگر، با اخلاص، ماهر و منضبط در چنین وضعیتی می‌تواند بازدارندگی ما را پایدار و مستحکم کند، اظهار داشت:اعتقاد داریم این قوای کوچک به استناد آیه ” کَم مِن فِئَةٍ قَلیلَةٍ غَلَبَت فِئَةً کَثیرَةً بِإِذنِ اللَّهِ ۗ وَاللَّهُ مَعَ الصّابِرینَ ” به شرطی می‌تواند در برابر قوای بزرگ ایستادگی کند که از چنین ویژگی‌هایی برخوردار بوده و روحانیت در تحقق این مهم نقش تعیین‌کننده‌ای را ایفا می‌کند.

خبر جدید  پرونده شهردار یزد به شورای حل اختلاف ارجاع شد

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تداوم رشد چشمگیر و ارتقای توانمندی نیروهای مسلح تا رسیدن به نیروهای مسلح تراز انقلاب اسلامی را انتظار فرمانده معظم کل قوا برشمرد و افزود: ما تا رسیدن به این نقطه مطلوب فاصله داریم و باید با سرعت این کار را انجام دهیم.

وی، نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران را انسان‌محور و معنویت‌افزایی و ارتقاء بصیرت را انتظار مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) از روحانیت در نیروهای مسلح دانست و تأکید کرد: نیروهای مسلحی که با انواع تهدیدات دشمن در عرصه‌های مختلف نظامی، امنیتی، فرهنگی و … مواجه هستند، باید برای انجام مأموریت و مسئولیت سنگین، از استحکام و قوام بسیار زیادی برخوردار باشند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با تأکید بر لزوم جذب نیروهای مؤمن، جهادگر، انقلابی و اصیل در نیروهای مسلح، تصریح کرد: روحانیت معزز باید به این موضوع اهتمام جدی و حساسیت داشته باشدو نسبت به اجرای دقیق آن مراقبت کند.

سرلشکر باقری در پایان، نقش عقیدتی سیاسی در نیروهای مسلح را نقشی بی‌بدیل عنوان و خاطرنشان کرد:عقیدتی‌ سیاسی‌ها و حفاظت اطلاعات‌ها دو بازو و یار و یاور فرماندهی هستند و اگر این مجموعه‌ها هم‌جهت و هم‌افزا باشند، می‌توانند مسئولیت خود را به درستی انجام دهند، بنابراین مدیران، فرماندهان، روحانیت و سایر دستگاه‌های فرهنگی و غیر فرهنگی در این هم‌افزایی نقش اساسی به عهده دارند.


منبع :: http://www.imna.ir

خبرهای مرتبط
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


آخرین اخبار سیاسی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال

اخبار متفرقه