کد خبر : 206
تاریخ انتشار : یکشنبه 30 دسامبر 2018 - 21:16
129 views

دشمن برای ۴۰ سالگی انقلاب برنامه دارد

دشمن برای ۴۰ سالگی انقلاب برنامه دارد

ایلنا: نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران با بیان اینکه یکی از پیام‌های ۹ دی به مسئولین کنار گذاشتن اجتهاد در هر موضوعی است، گفت: انتظار نداریم روسای قوا نظریه‌پردازی…

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران با بیان اینکه یکی از پیام‌های ۹ دی به مسئولین کنار گذاشتن اجتهاد در هر موضوعی است، گفت: انتظار نداریم روسای قوا نظریه‌پردازی کنند بلکه نظر ولایت را که حکم‌الله بدانند و به آن عمل کنند.

به گزارش ایلنا، حجتالاسلام عبدالله حاجی صادقی در مراسم گرامیداشت سالروز حماسه ۹ دی "روز بصیرت و میثاق امت با ولایت" در شیراز این روز را روز بصیرت انقلابی و تبلور حضور امت ولایت مدار در برابر هجمه دشمن عنوان کرد و گفـت: ۹ دی روز گفتمان مقاومت در برابر سازش با استکبار، تجلی غیرت دینی و عاشورایی شاگردان مکتب امام حسین(ع) و تجلیل تبری و تولی امت اسلامی و روز یاس دشمنان انقلاب اسلامی است.

وی به پیشتازی مردم فارس در دوران انقلاب و نقش تاثیرگذار آنها در حوادث سال ۸۸ اشاره و خطاب به تجمع کنندگان خاطرنشان کرد: شما در ۸ دی با بیشترین حضور این حماسه را خلق کردید.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با طرح سوالی مبنی بر اینکه آیا ۹ دی مربوط به سال ۸۸ است و یا هر سال باید نقش آفرین باشد، گفت: این روز برای همیشه زنده خواهد بود.

حاجی صادقی ادامه داد: بعضی روزها تنها متعلق به اتفاق آن روز نیست بلکه برای همیشه مبداM است؛ به عنوان مثال مبعث یک روز نیست که فقط یک بار اتفاق افتاده باشد، بلکه برای همیشه پیام دارد و یا غدیر برای همیشه معنا دارد مانند روز عاشورا که طلوعی بیغروب و آغازی بیپایان بود. در جریان انقلاب هم روزهایی وجود دارد که تاریخ ساز و جاودانه شده و کهنه نخواهد شد.

خبر جدید  مادر شهید حادثه تروریستی خاش یک روز پس از تشییع فرزندش درگذشت

وی واقعههایی مانند ۱۵ خرداد ۴۲ و ۲۲ بهمن ۵۷ را زمینهساز ۹ دی ۸۸ دانست و گفت: طراحی حوادث سال ۸۸ مربوط به ۱۰ سال قبل از آن بود.

نماینده ولیفقیه در سپاه پاسداران خودجوشی مردم و خشم انقلابی را از ویژگیهی مهم ۹ دی ذکر کرد و افزود: این روز، روزی نبود که نظام از مردم دعوت کرده باشد بلکه خشم انقلابی مردم نسبت به توهین به ساحت مقدس امام حسین(ع) در غیرت دینی تجلی پیدا کرد و فرهنگ عاشورایی ساخت.

حاجی صادقی با بیان اینکه اسلام دینی است که به همان میزان از ولایتمداری به عنوان حقیقت دین یاد میکند به مبارزه با شرک و طاغوت نیز اهمیت میدهد، گفت: در اسلام تولی و تبری در کنار هم است؛ یعنی هم اشداء علیالکفار دارد و هم رحماء بینهم.

وی با تاکید مجدد بر این نکته که روز ۹ دی روزی بود که تولی و تبری را برای همیشه در این انقلاب نهادینه کرد، افزود: دشمن برای ۴۰ سالگی انقلاب برنامه دارد و در حال تلاش است تا مردم نتوانند چهل سالگی انقلابشان را جشن بگیرند؛ چرا که برای نخستین بار است که در تاریخ اسلام حاکمیت خدا چهار دهه عمر میکند.

خبر جدید  بگونه‌ای عمل کنیم که شرمنده مردم نشویم/ اصلاح‌طلبان عقب‌ماندگی در اجرای وعده‌های داده شده را جبران کنند

نماینده ولیفقیه در سپاه پاسداران با بیان اینکه مومن واقعی استقامت فکری دارد و شبههها او را نمیلرزاند، اظهار کرد: دشمن در حوادث سال ۸۸ خواص را زد تا پیوند امت را از ولایت جدا کند، چرا که معتقد بود که عامل پیوند امت با ولایت همین خواص هستند. آنها میدانستند امت بیولایت اسلامش بیخطر میشود.

به گفته حاجی صادقی، مردم در ۹ دی نشان دادند که دنیا هر چه میخواهد بگوید. آمریکا و تمام کشورهای حاشیه خلیج فارس آمدند تا بساط انقلاب را جمع کنند اما مردم ما با جان و دل پای انقلاب ایستادند.

وی ادامه داد: حادثه سال ۸۸ اتفاق افتاد در حالیکه پرچم آنها مربوط به جنبش سبز سال ۸۴ بود و اولین کسی که این بیان را مطرح کرد سناتور آمریکایی در کنگره آمریکا در سال ۸۴ بود که در سخنرانی خود مطرح کرد که ما در ایران حکومت را با جنبش سبز منهدم میکنیم. .

خبر جدید  دومین انفجار دهانه رودخانه قره سو توسط سپاه

نماینده ولیفقیه در سپاه پاسداران با تصریح بر اینکه خواسته رهبر انقلاب، ماندگاری انقلاب است، گفت: عوامل شکست حوادث سال ۸۸ چراغ راه است، چرا که دشمن بیکار ننشسته و باید از آن برای خنثی سازی فتنههای دهه ۹۰ عبرت گرفت .

حاجی صادقی با تصریح بر اینکه خواسته رهبر انقلاب، ماندگاری انقلاب است، گفت: عوامل شکست حوادث سال ۸۸ چراغ راه است، چرا که دشمن بیکار ننشسته و باید از آن برای خنثی سازی فتنههای دهه ۹۰ عبرت گرفت .

وی با بیان اینکه یکی از عوامل شکست حوادث سال ۸۸ بصیرت افزایی همراه با قاطعیت، متانت، صبر و مقاومت رهبری بود، گفت: دومین عامل شکست این حادثه حضور با بصیرت مردم است.آنها ثابت کردند که امام حسین(ع) خط قرمز است .

نماینده ولیفقیه در سپاه پاسداران ادامه داد: پیام ۹ دی به دشمن این بود که جبهه استکبار بداند اگر مقابل دین بایستد در مقابل تمام دنیای آنها خواهیم ایستاد. ما اهل سازش نیستیم و با تحریم و فشار و تهاجم کوتاه نمیآییم .

حاجی صادقی یادآور شد: پیام دیگر ۹ دی این بود که مسئولین در برابر دشمن نترسند و منفعل عمل نکنند .


منبع :: https://www.ilna.ir

خبرهای مرتبط
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


آخرین اخبار سیاسی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال

اخبار متفرقه