به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، به نقل از تارنمای اطلاع رسانی وزارت امور اقتصادی و دارایی، «فرهاد دژپسند»، وزیر اقتصاد، در بازدید از نمایشگاه دستاوردهای طرح جامع مالیاتی، به سرعت تحولات در حوزه فناوری اطلاعات اشاره کرد و گفت: تحولات در بخش فناوری اطلاعات خطی نیست، بلکه نمایی است.

وی تاکید کرد: اگر نتوانیم با سرعت فناوری همراه شویم، همواره عقب می مانیم.

خبر جدید  مجلس برای جذب گردشگر و توسعه صنایع دستی کمک می کند

وزیر امور اقتصادی و دارایی، پیاده سازی طرح جامع مالیاتی را بستری برای سرعت، شفافیت و سلامت اخذ مالیات برشمرد و گفت: این طرح به عنوان یک ضرورت اجتناب ناپذیر در کاهش فساد اداری و افزایش درآمد پاک، می تواند نقش موثری در تسریع کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی داشته باشد.

وی با تاکید بر رفع کاستی ها و ایرادهای احتمالی این سامانه، اخذ و بکارگیری نقطه نظرها و پیشنهادهای اصلاحی صاحبنظران مالی و فناوری اطلاعات را خواستار شد.

خبر جدید  واکنش ایران به صحبت‌های اخیر ترامپ

برپایه این گزارش، ‎وزیر اقتصاد در این نمایشگاه از دستاوردهای طرح جامع مالیاتی در قالب غرفههای سامانه نرمافزاری یکپارچه مالیاتی (سنیم)، پایگاه اطلاعات مودیان مالیاتی، سامانه عملیات الکترونیک سازمان امور مالیاتی و پیادهسازی طرح جامع مالیاتی در ادارات امور مالیاتی بازدید کرد.

هدف از اجرای طرح جامع مالیاتی، ایجاد یک نظام نوین مالیاتی است؛ به طوری که همه امور مالیاتی مودیان ازجمله ثبت نام، ارائه اظهارنامه، پرداخت مالیات و حتی محاسبه و حسابرسی مالیات بهصورت الکترونیکی انجام شود تا فرار مالیاتی کاهش و عدالت مالیاتی افزایش یابد.

خبر جدید  تصویب کلیات لایحه بودجه سال 98 در کمیسیون اقتصادی