رئیس‌جمهور تأکید کرد: امروز دشمنان لحنشان و برنامه‌های خود را در منطقه تغییر می‌دهند، اما این تغییر لحن در اراده ملت و مسئولان ایران تأثیر ندارد. " />
کد خبر : 12184
تاریخ انتشار : چهارشنبه 5 ژوئن 2019 - 17:34
147 views

سخنان و تغییر لحن دشمنان در اراده ملت و مسئولان تأثیر ندارد

سخنان و تغییر لحن دشمنان در اراده ملت و مسئولان تأثیر ندارد

رئیس‌جمهور تأکید کرد: امروز دشمنان لحنشان و برنامه‌های خود را در منطقه تغییر می‌دهند، اما این تغییر لحن در اراده ملت و مسئولان ایران تأثیر ندارد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا از پایگاه اطلاعرسانی ریاست جمهوری، حجتالاسلام حسن روحانی روز چهارشنبه در دیدار مسئولان و کارگزاران نظام و سفرای کشورهای اسلامی با رهبر معظم انقلاب اسلامی بهمناسبت عید سعید فطر با تبریک این عید بزرگ به ملت بزرگ ایران و همه جوامع اسلامی گفت: عید فطر، عید پاکی، بندگی، آزادی، آزادگی و رهایی از عذاب الهی است.

وی با بیان اینکه ماه رمضان ماهی است که دلها در آن صیقل خورده و ارادهها قوی میشود، افزود: انسان در این ماه تقرب ویژهای در پیشگاه خداوند احساس میکند و با دعا و نیایش در این ماه بیشتر با خدا صحبت کرده و خدا هم با بندگان خود سخن میگوید؛ چراکه در این ماه بیشتر قرآن میخوانیم و خداوند نیز ما را با آیات الهی هدایت میکند.

رئیسجمهور ادامه داد: در ماه رمضان با خالق خود درد دل میکنیم و آنچه میخواهیم از او میگیریم که این ماه، ماه ضیافت اوست.

روحانی اظهار امیدواری کرد که ماه رمضان، ماه بخشش گناهان و رضای پروردگار برای همگان باشد.

خبر جدید  واکنش دولت به گزارش خبرگزاری آنا/ دولتمردان ارشد و استانداران مشمول کاهش سن تصدی مدیریتی نیستند!

وی با بیان اینکه ماه رمضان همانطور که در روایات ماه صوم و صیام عنوان شده، ماه صبر نیز است، گفت: این ماه، انسان را به گونهای میسازد که بتوانیم در زندگی فردی صبر کرده و در زندگی سیاسی، اجتماعی و بینالمللی، مقاومت و ایستادگی و بردباری کنیم تا دشمن نتواند ما را از آرمان و مسیر حقمان جدا سازد.

رئیسجمهور با اشاره به اینکه خداوند متعال در قرآن کریم، بسیار به صبر، سفارش کرده است و هر جا صبر بود، پیروزی هم به همراه آن بود، افزود: خداوند مقرر کرده که در ماه رمضان، صبر، تحمل، استقامت، ایمان، تقوا و قدرت ایستادگی و تابآوری ما را تکمیل کند بهگونهای که امروز در روز عید احساس کنیم، خداوند، روحیه، اراده و توانمندی دیگری به ما عنایت کرده است.

روحانی با اشاره به اینکه در دو ماه رمضان و محرم توطئهها و نقشههای دشمنان خنثی و واژگون شده و ملت ایران اتصال بیشتری به حق پیدا میکند، اظهار کرد: دشمن در برنامهریزیهای خود علیه ملت ایران دو صبر را در نظر نگرفته است؛ اول صبر نظام و مسئولان و دوم صبر ملت ایران و به همین دلیل است که دائماً دچار اشتباه محاسباتی میشوند.

خبر جدید  استاندار خراسان‌رضوی منصوب شد+ سوابق

رئیس قوه مجریه ادامه داد: آنها از توافق بینالمللی خارج شدند تا صبر ما پایان پذیرد و از این توافق خارج شویم و بتوانند تحریم بینالمللی را بدون اینکه آمریکا هزینهای پرداخت کند بهراحتی علیهمان اعمال کنند، اما صبر راهبردی نظام و ملت باعث شد که نقشههای شوم آمریکا در خروج از برجام از بین رفت و ناچار شدند بار تخلف از مقررات را خود بر عهده بگیرند و ایران در افکار سیاسی و اجتماعی جهان به پیروزی برسد.

وی خاطرنشان کرد: امروز پس از یک سال صبر راهبردی اگر از تعهدات خود در برجام بکاهیم هیچکس نمیتواند ما را ملامت کند، اما باید از امکانات این توافقنامه در برابر متخلفان استفاده کنیم و مطمئناً با همکاری و تلاش نظام و ملت همه صحنهها بهصورت دیگری ترسیم میشود.

روحانی ادامه داد: دشمن امروز هم برنامه خود را در منطقه تغییر میدهد و هم لحن خود را نسبت به ایران تغییر داده و ناچار به آن شده است، اگر چه این سخنان در راه و اراده ما تأثیر و تغییری نخواهد داشت.

خبر جدید  عراقچی: به اروپایی‌ها تذکر دادیم که کانال مالی یکی از تعهدات آنهاست

رئیسجمهور تأکید کرد: اگر آنها مسئولیتهای خود را برعهده گرفته و در برابر قانون سر تسلیم فرود آورده و خسارتهاییرا که وارد کردهاند جبران کنند آن وقت شاید شرایط دیگری را برای حل مشکلات پیشِ رو ببینند وگرنه با تغییر لحن و سخن کاری از پیش نخواهند برد.

وی با بیان اینکه خوشبختانه در ماههای اخیر قدمهای خوبی برای کاهش مشکلات مردم برداشته شده و این روند ادامه خواهد داشت، گفت: همه آمارها و گزارشها نشان میدهد که مسیر درستی را در پیش گرفتهایم.

روحانی تأکید کرد: راه اصلی در برابر دشمنان بر اساس فرموده رهبر معظم انقلاب، راهی شجاعانه، امیدوارانه، عاقلانه، خردمندانه و مبتکرانه خواهد بود و در این مسیر و با این هدایت در سال جدید که سال رونق اقتصادی است، میتوانیم به اهداف اقتصادی خود دست یابیم.

انتهای پیام/۴۰۷۹/پ


منبع :: سخنان و تغییر لحن دشمنان در اراده ملت و مسئولان تأثیر ندارد

خبرهای مرتبط
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


آخرین اخبار سیاسی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال

اخبار متفرقه

    Sorry, no posts matched your criteria.