رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: بایدسند توسعه ملی با کار ترکیبی و تلفیقی از مجموعه اسناد آمایشی استان‌های کشور تهیه شود. " />
کد خبر : 1359
تاریخ انتشار : جمعه 11 ژانویه 2019 - 7:59
135 views

سند آمایش تمام استان‌های کشور آماده است

سند آمایش تمام استان‌های کشور آماده است

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: بایدسند توسعه ملی با کار ترکیبی و تلفیقی از مجموعه اسناد آمایشی استان‌های کشور تهیه شود.

به گزارش حوزه مجلس گروه سیاسی خبرگزاری آنا از خانه ملت، محمدباقر نوبخت بااشاره بهالزام برنامه ششم توسعهبرایتدوین سند ملی آمایش سرزمین، گفت: با توجه به تکلیفی که در قانون برنامه ششم توسعه برای دولت مشخص شده بود، سازمان مدیریت و برنامهریزی استانها تلاش کرده و سند آمایش آن استان را مشخص کردند، یعنی در حال حاضر به درستی میدانیم در هر یک از استانهای کشور چه ظرفیتی وجود دارد.

خبر جدید  روحیه خدمت به مردم سیل‌زده در مسئولان فروکش نکند

رئیسسازمان برنامه و بودجه کشور، افزود: آمایش یعنی مطالعه این موضوع که کدام بخش سرزمین آماده چه کاری بوده و اگر قرار است صنعت و یا کشاورزی در استانی دایر شود در چه شهری باید احداث شود.

وی با بیان اینکه سند آمایش برای تمام استانهای کشور آماده شده و اکنون درسازمان برنامه و بودجهاست، ادامه داد: باید یک کار ترکیبی و تلفیقی انجام شود و از مجموعه اسنادی که مربوط به توسعه استانهاست سند توسعه ملی تعریف شود.

خبر جدید  روند توزیع کالاهای اساسی در کشور توسط وزارت کشور بررسی شد

نوبخت تأکید کرد: در حال حاضر اقدامی توسط مرکز پژوهش های توسعه و آیندهنگری سازمان برنامه و بودجه انجام میشود که براین اساس اسناد توسعه و آمایش استانها را تلفیق می کنند تا آمایش ملی تهیه شود.

عضو کابینه دولت دوازدهم، با بیان اینکه در حال حاضر سندآمایش هر استانموجود است تا بتوان تشخیص داد در هر استانی چه بخشی برای سرمایه گذاری آماده است، تصریح کرد: برنامه ریزیها بر این مبنا بود که پایان سال جاری سند آمایش ملی آماده شود، اما با توجه به اینکه رئیسمرکز پژوهشهای توسعه و آینده نگری سازمان برنامه و بودجه دژپسند بود، وقفه کوتاهی در این خصوص پیش آمد، اما به سرعت در تلاش هستیم که مطالعات را از آمایش استانها به آمایش ملی تغییر دهیم.

خبر جدید  لوایح CFT و پالرمو در چارچوب منافع ملی ایران نیست

انتهای پیام/۴۰۳۴


منبع :: http://ana.ir

خبرهای مرتبط
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


آخرین اخبار سیاسی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال

اخبار متفرقه

    Sorry, no posts matched your criteria.