جانشین وزیر دفاع وپشتیبانی نیروهای مسلح گفت: شبکه تأمین زنجیره دفاعی کاملاً هم‌راستا با استراتژی دفاعی کشور است و ازطریق زنجیره تأمین دفاعی اشتغال‌زایی داشتیم. " />
کد خبر : 391
تاریخ انتشار : دوشنبه 31 دسامبر 2018 - 8:56
167 views

شبکه تأمین زنجیره دفاعی هم‌راستا با استراتژی دفاعی کشور است

شبکه تأمین زنجیره دفاعی هم‌راستا با استراتژی دفاعی کشور است

جانشین وزیر دفاع وپشتیبانی نیروهای مسلح گفت: شبکه تأمین زنجیره دفاعی کاملاً هم‌راستا با استراتژی دفاعی کشور است و ازطریق زنجیره تأمین دفاعی اشتغال‌زایی داشتیم.

به گزارش خبرنگار حوزه دفاعی و امنیتی گروه سیاسی خبرگزاری آنا، سردار قاسم تقیزاده در همایش ملی زنجیره تأمین دفاعی که صبح امروز در دانشگاه عالی دفاع ملی برگزار شد، گفت: در ابتدای هشت سال دفاع در موضوع صنعت دفاعی فقط بحث آرپیجی مطرح بود و پروژهای که برای ما تعریف کرده بودند این بود که موشک تاو آمریکایی را مهندسی معکوس کنیم.

وی ادامه داد: در دهه ۶۰ عمده کار ما جذب نیروی انسانی و مهندسی معکوس بود و در دهه ۷۰ هم مشابه اتفاقات دهه ۶۰ رخ داد مگر اینکه فرصتهایی در خارج به وجود میآمد تا از آن استفاده کنیم اما در دهه ۸۰ به این جمعبندی رسیدیم که باید روی پای خود بایستیم و با کاهش اعتبارات و افزایش تجربهها به سمت نظام نوآوری باز، حرکت کردیم و در زمانیکه سردار وحیدی وزیر دفاع بود، نظام نوآوری باز ابلاغ شد.

خبر جدید  مراسم عزاداری شب شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) برگزار شد

جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: در وزارت دفاع باید هسته دانا را عملیاتی کنیم که نیازمندیهای نیروهای مسلح و امکانسنجی پژوهشها را بررسی کند. هدف ما از ایجاد هسته دانا اهمیت دادن به نخبگان است و همچنین در کنار هسته دانا میخواهیم شبکه توانا را ایجاد کنیم تا دانشگاهها و مؤسسات تحقیقاتی در پروژههای دفاعی درگیر شوند.

خبر جدید  سپاه و دولت در خدمت سیل‌زدگان هستند

تقیزاده بیان کرد: بالاترین آمار وسایل سختافزاری علمی و تکنولوژیکی که برخی ممکن است بیشتر از نیم ساعت در ماه استفاده نشود در وزارت دفاع وجود دارد و نباید برای اینها میلیونها دلار هزینه میکردیم چون همین دستگاهها در دانشگاه تهران موجود هستند.

وی اظهار کرد: شبکه تأمین زنجیره دفاعی کاملاً همراستا با استراتژی دفاعی کشور است و از طریق زنجیره تأمین دفاعی اشتغالزایی داشتیم، زیرا منطبق با اقتصاد مقاومتی است و سطح تولید کارخانههای ما توسعه یافتند و زنجیره تأمین دفاعی، فعالیتهای ما را اقتصادی میکند.

تقیزاده به موضوع اعتمادسازی در تأمین زنجیره دفاعی اشاره کرد و گفت: باید برای سرمایهگذاران در حوزههای دفاعی اعتمادسازی کنیم و به آنها بگوییم که وقتی سرمایهگذاری میکنند، سودی برای آنها خواهد داشت و همچنین در حوزه موفقیت تأمین زنجیره دفاعی باید اعتبارات تأمین شود.

خبر جدید  روحانی حرم امام حسین(ع) و حضرت العباس(ع) را زیارت کرد

وی خاطرنشان کرد: وزارت دفاع از تمام پروژههای دفاعی حمایت میکند و اعتمادسازی و تأمین اعتبار صورت خواهد گرفت.

جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در پایان خاطرنشان کرد: با استفاده از زنجیره تأمین دفاعی از کیان اسلامی دفاع میکنیم و آمریکاییهایی زمانی فکر میکردند میتوانند نقطهای از کشورمان را مورد حمله قرار دهند اما امروز دیگر نمیتوانند و سریع با واکنش ما مواجه میشوند.

انتهای پیام/۴۰۷۱/۴۰۷۹/


منبع :: http://ana.ir

خبرهای مرتبط
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


آخرین اخبار سیاسی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال

اخبار متفرقه