به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا،در یک هزار و دویست و شصت و چهارمین جلسه شورای پول و اعتبار که در محل ساختمان بانک مرکزی برگزار شد موضوع « بازار متشکل معاملات ارزی»، مطرح و مورد تصویب قرار گرفت.

بر اساس این مصوبه به منظور ساماندهی و توسعه بازار شفاف، منصفانه و کارا، «بازار متشکل معاملات ارزی» تشکیل میشود تا ارزها در آن بصورت نقد مطابق مقررات این مصوبه و سایر مقررات مرتبط با آن در بستر الکترونیکی مورد معامله قرار گیرند.

خبر جدید  لاریجانی: کشورهای مسلمان از مساله فلسطین غافل شده اند

همچنین شورای پول و اعتبار در جلسه چهارم دی ماه سال جاری دستورالعمل سپرده ریالی مبتنی بر ارز را در ۱۴ ماده و ۳ تبصره مورد تصویب قرار داد. طبق این دستورالعمل حساب سپرده سرمایهگذاری ریالی مبتنی بر ارز، نوعی حساب سپرده سرمایهگذاری مدتدار خاص ریالی است به درخواست متقاضی به صورت انفرادی یا مشترک افتتاح میشود.

خبر جدید  توافق ایران و بلژیک به منظور گسترش همکاری‌های دانشگاهی

در این نوع سپرده، بانک به عنوان وکیل سپردهگذار، سپرده تودیع شده را برای سرمایهگذاری ارزی به کار میگیرد. در سپرده عنوان شده، دریافت و پرداخت وجه صرفاً به ریال است و با استفاده از میانگین موزون نرخ اعلامی فروش نقدی ارز مندرج در سامانه نظارت ارز بانک مرکزی (سنا) در روز قبل از افتتاح حساب با میانگین موزون نرخ اعلامی خرید نقدی ارز در سامانه نظارت ارز بانک مرکزی (سنا) در روز قبل از بستن یا برداشت حسب مورد، مقدار ارز مبنا برای درج در حساب مزبور تعیین می شود.

خبر جدید  عرضه 275 میلیون یورو در سامانه نیما طی سه روز گذشته