کد خبر : 2077
تاریخ انتشار : یکشنبه 20 ژانویه 2019 - 8:12
167 views

لایحه بودجه ۹۸ در حوزه کشاورزی تناسبی با برنامه ششم ندارد

لایحه بودجه ۹۸ در حوزه کشاورزی تناسبی با برنامه ششم ندارد

حمیدرضا حاجی‌بابایی رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس جلسه امروز فراکسیون متبوعش با محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی را…

به گزارش ایانا؛حمیدرضا حاجیبابایی رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در گفتوگو با خانه ملت در تشریح جلسه فراکسیون متبوعش با محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی گفت: موضوعاتی همچون عدم تطابق لایحه بودجه ۹۸ با برنامه ششم و افزایش قاچاق گوسفند ماده بهعنوان یکی از عوامل افزایش قیمت گوشت را ازجمله موضوعات مطروحه در جلسه فراکسیون متبوعش با وزیر کشاورزی بود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در ابتدای این جلسه نمایندگان عضو کمیسیون ولایی سوالات و موضوعات موردنظر خود از جمله تامین نشدن خوراک مورد نیاز واحدهای صنعتی و دلیل افزایش قاچاق گوسفند ماده بهعنوان یکی از عوامل افزایش قیمت گوشت را با وزیر جهاد کشاورزی درمیان گذاشتند.

وی به دیگر سوالات و موضوعات مطروحه ازسوی نمایندگان در این جلسه خطاب به وزیر کشاورزی اشاره کرد و افزود: متناسب نبودن لایحه بودجه متناسب با برنامه ششم توسعه در حوزه کشاورزی، دلیل عدم اعمال استهمال وامهای کشاورزی و مشکلات مربوطه به قناتها به ویژه در روستاها از دیگر مضوعات مطرح شده ازسوی نمایندگان بود.

خبر جدید  بودجه‌ریزی مکمل برنامه‌های عمرانی باشد/ استراتژی بلندمدتی دربخش کشاورزی داشته باشیم

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس ممنوع شدن وام دامداری سنتی، قیمت گوشت۹۰هزار تومانی در سایه عدم تنظیم بازار، برنامههای جهاد کشاورزی جهت تنظیم بازار برای سال ۹۸، جلوگیری از ورود بیش از بیش دلالان و نظارت بیشتر به حوزه گوشت و مرغ را بهعنوان دیگر سوالات و موضوعات مطروحه در جلسه با وزیر کشاورزی عنوان کرد.

حاجی بابایی ادامه داد: نمایندگان فراکسیون ولایی همچنین دلیل عدم واردات گوشت از کشورهای همسایه همچون افغانستان، قرقیستان وتاجیکستان را جویا شده و درخصوص انحصار در حوزه نهادهای دامپروری بهویژه مرغداری، ضرورت اعلام قیمتها توسط خود وزارتخانه کشاورزی، نبود وحدترویه میان بانکها در ارائه وام که سبب بروز مشکلاتی شده است وتشدید اعتراضها نسبت به عدم همکاری بانکها در استهمال وامهای کشاورزی براساس مصوبه مجلس نیز در این جلسه صحبت کردند.

خبر جدید  تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان حفاظت از محیط‌زیست منتفی شد

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس همچنین در ادامه به اهم صحبتها و پاسخهای وزیر جهاد کشاورزی در جلسه با نمایندگان کمیسیون ولایی اشاره کرد و گفت: آقای حجتی با بیان اینکه معیشت مردم دغدغه اصلی وی و همکارانش در وزارتخانه جهادکشاورزی است از انعقاد تفاهمنامههای مشترک با برخی از کشورها در حوزه واردات گوشت، سویا، ذرت و.. خبر داد.

وی ادامه داد: به گفته وزیر کشاورزی گوشت از آسیای میانه و قفقاز وارد کشور میشود، همچنین به تازگی میزان ۱۰۳ هزار تن گوشت گاوی وارد کشور شده و هیچ محدودیت و کمبودی در این زمینه وجود ندارد این در حالی است که سال ۹۷ چندین برابر سال قبل از کشورهای همسایه گوشت وارد کشور شده است.

خبر جدید  قاچاق دام ؛ علت گرانی قیمت گوشت

حاجی بابایی به تاکید وزیر جهاد کشاورزی مبنی بر اینکه لایحه بودجه تدوین شده برای سال ۹۸ در حوزه کشاورزی هیچ تناسبی با برنامه ششم توسعه ندارد، به دیگر صحبتهای وی در این جلسه اشاره کرد: به گفته محمود حجتی متاسفانه نگاه و برنامه خوبی طی چند دهه گذشته بهدنبال قنوات نبوده لذا احیای آنها نیاز به همراهی و کمک دولت و مجلس دارد.

رئیس فراکسیون ولایی مجلس صدور گوجه بیش از ۳۰درصد سال گذشته، تاکید بر پرورش دامهای پربازده و سرمایهگذاری در این بخش، برنامه وزارت کشاورزی برای حمایت از خانوادههای روستایی در حوزه دامداری را از دیگر موضوعات مطروحه ازسوی وزیر کشاورزی در جلسه با فراکسیون ولایی مجلس عنوان کرد.


منبع :: http://www.iana.ir

خبرهای مرتبط
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


آخرین اخبار سیاسی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال

اخبار متفرقه

    Sorry, no posts matched your criteria.