کد خبر : 19
تاریخ انتشار : یکشنبه 30 دسامبر 2018 - 7:28
138 views

مجلس از عملکرد بنگاه های اقتصادی صندوق بازنشستگی تفحص می کند

مجلس از عملکرد بنگاه های اقتصادی صندوق بازنشستگی تفحص می کند

تهران- ایرنا- مجلس شورای اسلامی از عملکرد بنگاه های اقتصادی صندوق بازنشستگی کشور تحقیق و تفحص می کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، نمایندگان در ادامه جلسه علنی روز یکشنبه مجلس با ۱۶۵ رای موافق، ۴۰ رای مخالف، ۲ رای ممتنع از مجموع ۲۴۱ نماینده حاضر با تقاضای تحقیق و تفحص از بررسی عملکرد بنگاه های اقتصادی صندوق بازنشستگی کشور موافقت کردند.
محمدرضا پورابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس و متقاضی این تحقیق و تفحص گفت: در اجرای ماده ۲۱۴ آیین نامه داخلی مجلس این تقاضا در کمیسیون با حضور ۲۰ نماینده بررسی شد و نهایتا به تصویب رسید.
وی از مهم ترین محورهای این تقاضای استیضاح را عدم انتشار صورت های مالی از سال ۹۳ به بعد، بررسی قراردادهای اقتصادی غیر شفاف و معاملات خلاف قانون در پروژه هایی مانند پتروشیمی گچساران، بررسی به کارگیری مدیران بازنشسته و فاقد صلاحیت و بررسی پرداخت های غیرقانونی به مدیران شرکت ها عنوان کرد.

**رحیمی: تحقیق و تفحص های صورت گرفته خاصیت موثری ندارد
علیرضا رحیمی نماینده تهران در اخطاری با استناد به اصل ۲۱۲ آیین نامه داخلی مجلس گفت: سال گذشته کمیسیون اصل نود گزارشی کامل از مجموع تحقیق و تفحص های صورت گرفته در مجلس ارائه کرد که نشان می دهد تحقیق و تفحص های صورت گرفته خاصیت موثری ندارد.
علی لاریجانی رییس مجلس در پاسخ به این اخطار تصریح کرد: صحبت های جدیدی باید در بعد نظارت و هیات نظارت صورت گیرد تا چهارچوب ها سریع تر ترسیم شود.

خبر جدید  سفر ظریف به اسلام آباد، همفکری برای کمک به منطقه

سازمان صنایع دریایی نیروهای مسلح طبق ماموریت های ابلاغی وزارت دفاع بودجه می گیرد
نمایندگان مجلس شورای اسلامی مقرر کردند که سازمان صنایع دریایی نیروهای مسلح از اعتیارات بنیه دفاعی، حسب برنامه ها و ماموریت های ابلاغی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برخوردار شوند.
به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، نمایندگان در ادامه جلسه علنی امروز مجلس مواد ۴ و ۵ لایحه تشکیل سازمان صنایع دریایی نیروهای مسلح را تصویب کردند.
نمایندگان در ماده ۴ این لایحه با ۱۸۵ رای موافق، ۶ رای مخالف و ۶ رای ممتنع از ۲۳۹ نماینده حاضر مقرر کردند: امور مالیاتی سازمان صنایع دریایی نیروهای مسلح مطابق بند ۱۴ ماده ۹۱ قانون مالیات های مستقیم مصوب سوم اسفند ۶۶ با اصلاحات و الحاقات بعدی و بند ۱۷ ماده ۱۲ قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب دوم خرداد ۸۷ با اصلاحات و الحاقات بعدی است.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ماده ۵ این لایحه با ۱۸۵ رای موافق، ۱۰ رای مخالف و ۷ رای ممتنع از ۲۴۳ نماینده حاضر تصویب کردند، سازمان صنایع دریایی نیروهای مسلح در چهارچوب قانون بودجه سالانه کل کشور از اعتبارات بنیه دفاعی، حسب برنامه ها و ماموریت های ابلاغی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برخودار می شود.

خبر جدید  نخست وزیر عراق بر روابط خوب و برادرانه با ایران تأکید کرد

**نحوه مطالبه جرائم پایانه فروشگاهی طبق احکام مالیات های مستقیم است
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه جلسه علنی امروز تصویب کردند که نحوه مطالبه، وصول، تقسیط، بخشودگی و ترتیبات پرداخت مربوط به جرایم پایانه فروشگاهی، طبق احکام قانون مالیات‌های مستقیم خواهد بود.
به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، نمایندگان مواد ۲۸ و ۲۹ لایحه نحوه استفاده، نگهداری و نظارت بر پایانه فروشگاهی (صندوق مکانیزه فروش) را بررسی و تصویب کردند.
نمایندگان در ماده ۲۸ این لایحه مقرر کردند: نحوه مطالبه، وصول، تقسیط، بخشودگی و ترتیبات پرداخت مربوط به جرایم موضوع این قانون، طبق احکام قانون مالیات‌های مستقیم خواهد بود.
همچنین نمایندگان در ماده ۲۹ این لایحه تصویب کردند: پس از انقضای مواعید مذکور در ماده ۳ این قانون، تبصره ۲ ماده ۱۶۹ قانون مالیات‌های مستقیم مصوب ۱۳۶۶ با اصلاحات و الحاقات بعدی آن، لغو و احکام مندرج در تبصره‌های ۱، ۲ و ۳ ماده ۱۵ و همچنین ماده ۶۶ قانون نظام صنفی کشور برای اشخاص مشمول منتفی می‌شود.
سیام**۹۱۲۱**۱۰۵۸**۱۳۳۶

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  قطعنامه علیه ایران توسط سوئد سیاسی است

برچسب ها :

ناموجود
خبرهای مرتبط
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


آخرین اخبار سیاسی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال

اخبار متفرقه