دبیرکل کانون دانشگاهیان با تأکید بر اینکه باید بر ضرورت هدف‌گذاری در انتخابات مجلس یازدهم، گفت: مجلس فعلی پراشکال‌ترین مجلس در تاریخ انقلاب است. " />
کد خبر : 766
تاریخ انتشار : جمعه 4 ژانویه 2019 - 7:54
154 views

مجلس دهم پر‌اشکال‌ترین مجلس بعد از انقلاب است

مجلس دهم پر‌اشکال‌ترین مجلس بعد از انقلاب است

دبیرکل کانون دانشگاهیان با تأکید بر اینکه باید بر ضرورت هدف‌گذاری در انتخابات مجلس یازدهم، گفت: مجلس فعلی پراشکال‌ترین مجلس در تاریخ انقلاب است.

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب گروه سیاسی خبرگزاری آنا،سیدمحمد حسینی در نشست فصلی کانون دانشگاهیان ایران اسلامی که با حضور اعضای شورای مرکزی و دبیران استانی کانون از سراسر کشور در تهران برگزار شد، اظهار کرد:کنگره ملی کانون با حضور استادان متعهد و انقلابی از دانشگاههای ۳۱ استان کشور برپا میشود و ۱۷ عضو جدید شورای مرکزی انتخاب میشوند.

وی در پاسخ به این سؤالی که گزینه کانون برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ کیست، گفت: اولویت و تمرکز فعالیتهای کانون در سال ۹۸ معطوف به انتخابات مجلس شورای اسلامی است، که تحول در آن و انتخاب نمایندگان ولایی و مردمی ضرورت کنونی انقلاب است و بسیاری از آسیبهای فعلی به دلیل ضعف و فشل بودن مجلس فعلی بوده که بعد از مجلس ششم پر اشکالترین مجالس بعد از انقلاب است و درصورت تغییر اساسی دومینوی کنار رفتن غربگرایان از دولت و شوراها شروع میشود.

خبر جدید  فراخوان شانه‌ها برای مسئولیت پذیری

حجتالاسلاموالمسلمین رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها نیز در این نشستبه نقل از امام خامنهای گفت: تردیدی در افول و فروپاشی قریبالوقوع تمدن غرب وجود ندارد با هدفگذاری درست و برنامه ریزی هوشمندانه میتوان تمدن نوین توحیدی و اسلامی را بهعنوان تمدن جایگزین مطرح کرد.

وی با ذکر خاطرهای از زبان فرماندهان حزب الله در نبرد سوریه و تحقق پیشبینی رهبر انقلابخاطرنشان کرد: در جنگ ارادهها ملتی پیروز است که با عزم و امید حرکت کند.

خبر جدید  بازارچه مرزی «کوزه‌رش» افتتاح شود

محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس و عضو شورای مرکزی کانون در این نشست بهتشریح جنگ اقتصادی آمریکا و بررسی لایحه بودجه سال ۹۸ پرداخت و بر این نکته تأکید کرد که اگر اقدامات اقتصادی دولت مبتنی بر کار کارشناسی و در نظر گرفتن راهکارهای صاحبنظران و کارشناسان دلسوز اقتصادی و با بهرهگیری از ظرفیتهای ملی و نیز همکاریهای منطقهای باشد مسیر عبور از مرحله دشوار کنونی سریعتر فراهم میشود.

ویبر لزوم پیشگیری از فرار مالیاتی دلالان و سرمایهدارانی که به لطایفالحیل از پرداخت مالیات خودداری میکنند، تأکید کرد و افزود: اگر دولت از کارآمدی لازم برخوردار بود، میتوانست تهدید اقتصادی فعلی را به فرصت پایان دادن وابستگی بودجه به فروش نفت تبدیل کند و درآمد نفتبه حساب صندوق توسعه واریز شود.

خبر جدید  بیانیه تفصیلی امام خامنه‌ای در تبیین «گام دوم» انقلاب اسلامی

پورابراهیمیدر توضیح ضعف نظارتی مجلس گفت: از مجلسی که در تراز انقلاب اسلامی نیست نباید توقع تصمیمات و اقدامات انقلابی داشت.

خرمشاد دبیر شورای راهبردی روابط خارجی سخنران بعدی بود که با تبیین تحولات چهار دهه گذشته گفت: علیرغم تهدیدها و تحریمها بدون تردید اینک ایران به یک قدرت منطقهایتبدیل شده و این واقعیتی است که سیاستمداران و نظریهپردازانی چون کوهن و هانتینگتون هم بر اساس تقسیمبندیهای خود به قدرت برترقدرتهای بزرگ منطقهای و قدرتهای منطقهای درجه دوبه آن اذعان دارند.

انتهای پیام/۴۰۸۲/


منبع :: http://ana.ir

خبرهای مرتبط
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


آخرین اخبار سیاسی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال

اخبار متفرقه