کد خبر : 1938
تاریخ انتشار : جمعه 18 ژانویه 2019 - 21:10
111 views

مرکز پولشویی، امریکا و اروپا است/ ایران داعش را از سوریه و عراق بیرون راند/ بخشی از مشکلات معیشتی مردم ناشی از تحریم‌هاست

مرکز پولشویی، امریکا و اروپا است/ ایران داعش را از سوریه و عراق بیرون راند/ بخشی از مشکلات معیشتی مردم ناشی از تحریم‌هاست

ایلنا: امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه هر کجا تکیه مسئولان به ظرفیت‌‌‌های داخلی کشور و اعتماد به مردم و قشر جوان بود شاهد پیروزی بوده‌ایم، تاکید کرد: هر کجا با…

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه هر کجا تکیه مسئولان به ظرفیت‌‌‌های داخلی کشور و اعتماد به مردم و قشر جوان بود شاهد پیروزی بوده‌ایم، تاکید کرد: هر کجا با تکیه به بیرون عمل کردیم، فرصت‌ها را از دست دادیم و چیزی جز خسران نصیبمان نشد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، حجتالاسلام محمدعلی موحدی کرمانی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته تهران ضمن توصیه همگان به تقوا گفت: در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی قرار داریم. انقلابی که تفکر حکومت با تکیه بر معنویت، اسلامیت و مردمسالاری را عرضه کرد. نظام سلطه تمام توان خود را برای شکست انقلاب یا حداقل مهار آن به کار گرفت و در این چهار دهه از هیچ اقدامی و جنایتی فروگذار نکرد.

بخشی از مشکلات معیشتی مردم ناشی از تحریمها است

وی ادامه داد: فرصت نیست به اقدامات جنایتکارانه استکبار در این چهل سال اشاره کنم اما ایران ضعیف و ایران برده امریکا، به اذعان خود غربیها بعد از چهل سال جزو ۱۵ کشور قدرتمند دنیا است.

رئیس جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه اخیرا دو موسسه معتبر امریکایی ایران را پس از امریکا، چین، روسیه، آلمان، ژاپن و هند هفتمین قدرت دنیا در رتبهبندی خود قرار دادهاند، اظهار داشت: این سخنی است که دشمن میگوید ولی ما در کشور نابسامانیهایی داریم که مهمترین آن مشکلات معیشتی مردم است که بخشی از آن ناشی از تحریمها است.

راه تداوم انقلاب و حل مشکلات کشور تبعیت از رهبریاست

موحدی کرمانی با بیان اینکه هر کجا تکیه مسئولان به ظرفیتهای داخلی کشور و اعتماد به مردم و قشر جوان بود شاهد پیروزی بودهایم، تصریح کرد: هر کجا با تکیه به بیرون عمل کردیم، فرصتها را از دست دادیم و چیزی جز خسران نصیبمان نشد.

وی با تاکید بر اینکه آنچه نظام اسلامی را پیش برده حرکت در چهارچوب گفتمان انقلاب اسلامی و میدان دادن به جوانان پر شور، انقلابی و در یک کلمه تبعیت از رهبر انقلاب بوده است، خاطرنشان کرد: راه تداوم انقلاب و حل مشکلات کشور هم همین است. در همین رابطه چند تذکر به مسئولان محترم میدهم و آن، اینکه مقام معظم رهبری که دستور تشکیل هماهنگی اقتصادی سه قوه با حضور سران سه قوه را دادهاند و به این شورا اختیارات ویژه جهت تصمیمگیران داده، لازم است به مواردی توجه کنند.

خبر جدید  امریکا مادر تروریسم است/ احمق‌ها نمی‌دانند همه ما پاسدار هستیم/ رهبری اجازه دهد سپاه با قدرت موشکی‌اش می‌تواند تل‌آویو را با خاک یکسان کند

جان مردم با این گرانیها دارد به لبشان میآید

امام جمعه موقت تهرانافزود: مسئولان در شورای هماهنگی سه قوه باید به این موارد توجه کنند.اول، استفاده از راهحلهای اقتصاددانان،تقویت ارزش پول ملی و کاهش فشار به اقشار ضعیف؛دوم، حمایت از بخش تولید در صنعت، کشاورزی،تقویت اقتصاد دانشبنیان،برطرف ساختن موانع کسب و کار،تهیه مواد اولیه و الزام شبکههای بانکی برای اعطای تسهیلات بانکی به تولیدکنندگان و امر ازدواج جوانان وسوم، برخورد جدی با اخلالگران و مفسدان اقتصادی و پایش مستمر بر نحوه قیمتگذاری.

موحدی کرمانی با بیان اینکه جان مردم با این گرانیها دارد به لبشان میآید، ابراز داشت:نه هر روز بلکه هر ساعت این گرانیها را میبینند. مسئولان در شورای عالی هماهنگی اقتصادی باید نظارت بر گمرکات،نظارت بر روند ترخیصها و مبارزه با قاچاق را در دستورکار خود داشتهباشند.

وزارت ارتباطات برای مقابله با ابتذال اخلاقی و جنگ روانی دشمن چارهاندیشی کند

وی خطاب به وزارت ارتباطات نیز بیان کرد: چهارمین نکته این است که از وزارت ارتباطات و شورای عالی فضای مجازی انتظار میرود در جهت ساماندهی این فضا و مقابله با ابتذال اخلاقی و جنگ روانی دشمن چارهاندیشی کند و برای بومیسازی آن و تقویت شبکه ملی اطلاعات و رصد و مقابله با شبکههای معاند گامی اساسی بردارند.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: باید حمایت دولت از پیامرسانهای داخلی به میزان حمایت از یک پروژه ملی باشد و از پیامرسانهای داخلی حمایت ویژه انجام شود.

پشت پرده FATF از زبان مسئول وزارت خزانهداری امریکا

موحدی کرمانی با اشاره به موضوعFATF یادآور شد: این موضوع بر سر زبانها آمده است.با اینکه مسئلهای تخصصی است اما مردم کم و بیش وارد این بحث شدهاند. FATF را در ابتداکشورهایی از جملهامریکا، آلمان و ژاپن و… مطرح کردند. FATF اگرچه برای مبارزه با تروریسم شکل گرفت اما درحقیقت سازوکاری برای اشراف اطلاعاتی بر سیستم مالی کشورها است.

وی با بیان اینکه وزارت خزنهداری امریکا به عنوان بازویی در مقابل ایران و سایر کشورها و جریان مقاومت است، عنوان کرد: این از سخنان یکی از مسئولان وزارت خزانهداری امریکا است که برای قرار دادن ایران در تنگنا به حضور کامل FATF نیاز است. این مسئولخزانهداری امریکا به طور واضح پشت پرده FATF را آشکار میکند و میگوید FATF برای تسلط امریکا بر جریانات پولی در داخل کشورها انجام شده است.

خبر جدید  دل بستن به اروپا، سفاهت می‌خواهد/ مسئولان مانند سال ۵۷ کشتی انقلاب را به ساحل نجات برسانند

ایرانداعش را از سوریه و عراق بیرون راند

این عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکهمبارزه با پولشویی دروغ است، گفت: مرکز پولشویی، امریکا و اروپا و مرکز تروریسم، امریکا و اسرائیل هستند. خانم کلینتون گفته که با هدف تقسیم خاورمیانه داعش را ایجاد کردیم و میگوید ما با ۱۱۰ کشور جهان به توافق رسیدیم که داعش را پس از ایجاد به رسمیت بشناسند. همین خانم کلینتون اعتراف میکند که طالبان توسط امریکا ساخته شد.اینها بزرگترین حامیان تروریسم هستند و امکانات آنها را فراهم کردند.

موحدی کرمانی با بیان اینکه با حمایت امریکا بود که داعش وحشیانهترین جنایات بشری را مرتکب شد، اظهار داشت:هزاران زن و کودک را با فجیعترین روشها کشتند،شهرها را ویران کردند و میراثهای تاریخی و فرهنگی را غارت کردند و این ایران بود که داعش را از سوریه و عراق بیرون راند.

خودمان قانون مبارزه با پولشویی را داریم

وی با تاکید بر اینکه ما خودمان قانون مبارزه با پولشویی را داریم و اصلاح آن به تصویب مجمع هم رسید، تصریح کرد: ما قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم را هم داریم اما در مواجه با نسخههای استعماری باید با تدبیر و هوشمندیعمل کرد. وزارت امور خارجه نیز باید با دیپلماسی هوشمند خود به تبیین مواضع ایران در جامعه بینالملل بپردازد.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به وضعیت غزه خاطرنشان کرد: مردم غزه در پی اقدام ترامپ در بحث انتقال سفارت به بیتالمقدس هر جمعه اقدام به تظاهرات بازگشت میکنند که از تاریخ دهم فروردین ماه که این تظاهراتها شروع شده تاکنون ۲۷۰ زن،کودک و جوان از فلسطینیان به شهادت رسیدهاند و ۲۷ هزار نفر مجروح شدند اما این مردم سلحشور برای بازگشت به سرزمینهای اشغالی تظاهرات میکنند و به خاک و خون میغلطند.

حاکمان عرب گویا کورند

موحدی کرمانی با بیان اینکه نکته دردناک این است که مدافعان حقوقبشر و تاسف بارتر، حاکمان عرب گویا کورند، ابراز داشت: آنها فریادخواهیها را نمیبینند و نمیشنوند و این نظامهای حاکم مورد اعتراض هم قرار نمیگیرد. راه مقابله با رژیم صهیونیستی تنها مقاومت است که ما شاهد نتایج مثبت آن در منطقه هستیم. این مقاومت بود که ما را پیروز کرد و امروز شاهد خروج مفتضحانه امریکا از سوریه هستیم. این مقاومت بود که داعش را بیرون راند و این مقاومت بود که فلسطینیان را نگاه داشته است.

خبر جدید  نقل قول از وزیر اطلاعات درباره مذاکره با آمریکا تکذیب شد

وی با به سالروز شهادت نواب صفوی و همراهانش اشاره و بیان کرد: نقش او در تاریخمورد غفلت قرار گرفته است.آن نقش، نقشی بود که بر اسلامگرایی تاکید داشت و گفتمان فرهنگ ناب را برای جنبش مردمی ضداستعمار برگزید. اونقشی را ایفا کرد که زمینه را برای نهضت امام هموار ساخت. او با انتشار کتابی قانون اسلامی را مطرح کرد.همه دغدغه او اسلام بود. او شخصیتی ممتاز بود. شخصیتهایی همچونخوئی و امینی را مجذوب خود ساخته بود. صراحت بیان او همه را به خود مجذوب میکرد و شجاعت او لرزه بر اندام مخالفان میانداخت.

نائب رئیس دوممجلس خبرگان رهبری بابیان اینکه شهید نواب صفوی با حرکتهایی، با رزمآرا و هژیربرخورد داشت، یادآور شد: شهید نواب صفوی میگفت آنکس که به بیگانه خدمت کند، از اسلام نیست.او ماهیت رژیم پهلوی را آشکار میساخت و از هر فرصتی برای این کار استفاده میکرد. او برای پیگیری حکم اعدام یکی از مبارزان نزد شاه رفته بود و شاه بعد از ملاقات میگوید او مثل یک افسر که با سربازش برخورد میکند، با من صحبت کرد.

موحدی کرمانی ادامه داد: شهید نواب صفوی منادی وحدت بود و برای این هدف، سفرهایی به اردن مصر داشت و در دانشگاهها سخنرانی میکرد. یک خبرنگار مسیحی لبنانی در برخوردی با او مسلمان شد و نوشت در ملاقات با نواب جسمی ضعیف دیدم که در ورای آن روحی بزرگ نهفته بود، روحی که میتواند جهان اسلام را دگرگون سازد. در نهایت غسل شهادت کردند،نماز خواندند و خطاب به مامور اعدام میگفت، چشمان ما را نبند چراکه ما مشتاق به شهادت هستیم و بعد خطاب به همرزمانش گفت حضرت فاطمه (س) منتظر شماست.

وی با گرامیداشت ولادت و یاد ابوعلی سینا وخواجه نصیرالدین طوسی عنوان کرد: حادثه سقوط هواپیمای ارتش و شهادت جمعی از کارکنان ارتش را به خانوادههای آنان تسلیت میگوییم.


منبع :: https://www.ilna.ir

برچسب ها :

خبرهای مرتبط
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


آخرین اخبار سیاسی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال

اخبار متفرقه