رئیس اداره بهداشت و درمان نهاجا گفت: دستاوردهای اداره بهداشت و درمان نهاجا در دو نمایشگاه مهرآباد و مصلی تهران در دهه فجر رونمایی می‌شوند. " />
کد خبر : 1530
تاریخ انتشار : یکشنبه 13 ژانویه 2019 - 8:30
139 views

نصوحی: دستاوردهای اداره بهداشت نهاجا در دهه فجر رونمایی می‌شوند

نصوحی: دستاوردهای اداره بهداشت نهاجا در دهه فجر رونمایی می‌شوند

رئیس اداره بهداشت و درمان نهاجا گفت: دستاوردهای اداره بهداشت و درمان نهاجا در دو نمایشگاه مهرآباد و مصلی تهران در دهه فجر رونمایی می‌شوند.

امیر سرتیپ دوم سهیل نصوحی در گفتگو با خبرنگار حوزه دفاعی و امنیتی گروه سیاسی خبرگزاری آنا، درباره اجرای طرح مردمیاری توسط اداره بهداشت و درمان نهاجا گفت: در گذشته اصلاً طرح مردمیاری وجود نداشت و این طرح و سایر طرحهای مشابه از ثمرات پیروزی انقلاب اسلامی هستند.

اقدامات مهم اداره بهداشت و درمان نهاجا پس از پایان جنگ

وی افزود: عوامل بهداشت و درمان نیروهای مسلح برای اینکه بتوانند آمادگی رزمی خود را پس از پایان جنگ بهروز نگاه دارند، لازم بود تا اقدامات مهمی را در زمینه بهداشت و درمان انجام دهند، لذا قدم اول در این خصوص باز کردن دربهای درمانگاهها و بیمارستانهای نیروهای مسلح به روی مردم بود تا بتوانند افراد بسیاری را درمان کنند و به همین سبب تجربیات خودشان را افزایش دهند.

رئیس اداره بهداشت و درمان نهاجا تصریح کرد: قدم بعدی این بود که بتوانند در شرایط بحران و شرایطی که خارج از مراکز درمانی عادی است، اقدامات درمانیشان را به نحو احسن انجام دهند و لازمه تحقق این مهم انجام چنین طرحهایی همزمان با اجرای رزمایشهای نیروی هوایی است، اما حضور پزشکان ما در میان مردم مهمترین خواسته ماست.

مناطق محروم شناسایی میشوند

نصوحی با بیان اینکه مناطق محروم توسط استاندار، نماینده عملیات و نماینده بهداشت و درمان نیروی هوایی شناسایی میشوند، گفت: تیمی که به این مناطق محروم مراجعه میکنند به مسئله بهداشت، آموزش بهداشت، درمان و کشف بیماریها میپردازند و معمولاً این دورهها سه تا چهار روزه هستند و هر روز یک نقطه در نظر گرفته میشود و با هماهنگیهایی که با فرمانداری و بخشداری منطقه صورت میگیرد، نقاط ضعف بهداشت این مناطق شناسایی شده و پزشکان نهاجا برای رفع کاستیها در حوزه بهداشت و درمان آن منطقه، وارد عمل میشوند.

خبر جدید  آمریکا، رژیم صهیونیستی و ارتجاع منطقه را با مقاومت شکست می‌دهیم

وی ادامه داد: واحدها و دستگاههایی داریم که هر سال از لحاظ کیفیت و کمیت بهروز میشوند. همچنین امروز تعداد بیمارانی که میتوانیم در صورت بروز بحران پذیرش کنیم، تعداد بالایی است؛ یعنی از ۲۵ تخت به ۵۰ تخت ظرفیت پذیرش را افزایش دادیم و تمام این تختها بهروز هستند که همین امسال خریداری شدهاند و مهمتر اینکه این تحتهای رزمی منطبق با استانداردهای مدنظر ما و استانداردهای بینالمللی در داخل تولید شدهاند.

نصوحی با بیان اینکه دستگاههای مورد نیاز جراحی چشم و آندوسکوپی بهروز را به تجهیزات پزشکی اضافه کردهایم، گفت: آندوسکوپی در ارتش انجام نمیشد، اما امروز به مرحلهای رسیدیم که میتوانیم آن را انجام دهیم.

خبر جدید  آیت‌الله محمد دانش‌زاده قمی به حق مؤمن نام گرفت

عمل جراحی پیچیده رایگان توسط اداره بهداشت و درمان نهاجا انجام میشود

رئیس اداره بهداشت و درمان نهاجا با بیان اینکه بهداشت دامها، طیور و بهداشت در مدارس مناطق محروم از دیگر اولویتهای ما هستند، تصریح کرد: امسال مواردی که عملهای جراحی پیچیدهتری دارند، شناسایی کردیم و با معرفی بخشداری، فرمانداری، دهداری و با تأیید بسیج روستا و تشخیص پزشکهایمان به بیمارستانهای پایگاههای هوایی نزدیک به این مناطق اعزام میشوند تا اقدامات درمانی مناسب بر روی آنها صورت گیرد که در سیستان‎وبلوچستان ما سه مورد جراحی پیچیده داشتیم و پس از درمان و اسکان رایگان، آنها را به منطقه خود بازگرداندیم.

وی در ادامه به شناسایی مناطق محروم اشاره کرد و افزود: جنوب شرقی، مرکز، شمالغرب و خراسان جنوبی ازجمله مناطقی هستند که اولویت ما بوده و اقدامات بهداشتی و درمانی در این مناطق صورت میگیرند.

تجهیزات پزشکی نهاجا در دو نمایشگاه رونمایی میشوند

نصوحی به چهلسالگی انقلاب اسلامی و دستاوردهای نیروهای مسلح در حوزه درمان و بهداشت اشاره کرد و گفت: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی هیچگونه تحریمی علیه ما وجود نداشت و هر اجناس و کالایی که نیاز داشتیم به راحتی وارد میکردیم، اما وقتی انقلاب پیروز و جنگ تحمیلی آغاز شد، شرایط خاصی در حوزه بهداشت و درمان بهوجود آمد، زیرا کادر بهداشت و درمان برای شرایط بحران و جنگ آموزشهای لازم را فرا نگرفته بودند، ولی جنگ تحمیلی تجربه خوبی برای ما بود؛ زیرا آمادگی امروز ما در حوزه بهداشت و درمان ناشی ازاین تجربیات است و همین طرح مردمیاری، طرحی خوب و کمککنندهای است تا اتفاقات و کاستیهای زمان جنگ دوباره تکرار نشود.

خبر جدید  اولویت تخصیص منابع مالی با پروژه‌های دارای پیشرفت فیزیکی بالاست

رئیس اداره بهداشت و درمان نهاجا گفت: ما تجهیزات صحرایی، سامانههای سیار و فیزیولوژی هوایی را نداشتیم، اما امروز تمامی این تجهیزات را در اختیار داریم و به مرحلهای رسیدیم که در حوزه بهداشت و درمان بهویژه سلامت خلبانان اول هستیم و از کشورهای منطقه مانند پاکستان و آذربایجان، سفارش خرید این محصولات را داریم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تجهیزات پزشکی که در نیروی هوایی ارتش وجود دارند توسط جهاد خودکفایی این نیرو ساخته شدهاند و انشاءالله تمامی دستاوردهای ما در آستانه چهلسالگی پیروزی انقلاب اسلامی در نمایشگاهی که در دهه فجر در مهرآباد و مصلی تهران برگزار میشود، رونمایی خواهند شد و اینکه دستگاههای بزرگ و سیار در پایگاه هوایی مهرآباد و در مصلی تهران فیلم، عکس و ماکتها به معرض دید مردم گذاشته میشوند.

انتهای پیام/۴۰۷۹


منبع :: http://ana.ir

خبرهای مرتبط
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


آخرین اخبار سیاسی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال

اخبار متفرقه