کد خبر : 1334
تاریخ انتشار : جمعه 11 ژانویه 2019 - 7:30
143 views

هاشمی به یک جریان و مکتب تبدیل شده است/ کسانی که امروز هم هاشمی را تخریب می‌کنند به فکر درمان خود باشند

هاشمی به یک جریان و مکتب تبدیل شده است/ کسانی که امروز هم هاشمی را تخریب می‌کنند به فکر درمان خود باشند

ایلنا: مشاور نخستین رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره فقدان آیت الله هاشمی گفت: امروز هاشمی به یک جریان و مکتب تبدیل شده است و تفکرش جاری است.

مشاور نخستین رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره فقدان آیت الله هاشمی گفت: امروز هاشمی به یک جریان و مکتب تبدیل شده است و تفکرش جاری است.

غلامعلیرجایی در گفتوگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، با اشاره به دومین سالگرد رحلت آیتالله هاشمی رفسنجانی و تاثیر فقدان ایشان بر کشور گفت: برخی از شخصیتهایی که در جمهوری اسلامی ایران وجود دارند جزء موسسیس و بنیانگذاران جمهوری اسلامی ایران هستند. آیت الله هاشمی از ابتدادر کنار امام و نهضت حضور داشتند که از قدیمیترین یاران بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران بودند.

مشاور نخستین رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: فقدان این چهرههای موسس و یاران قدیمی به راحتی جبران پذیر نیست.

وی ادامه داد: سال ۲۷ آیت الله هاشمی به قم آمدند و با امام آشنا شدند و تا واپسین لحظات عمر ایشان درکنارشان بودند؛بنابراین فقدان ایشان با چهرههایی که در دهه های ۳۰ و ۴۰ به امام وصل شدند متفاوت است.

مشاور آیت الله هاشمی تاکید کرد: شما صحنهای را در انقلاب اسلامی نمیبینید که آیت الله هاشمی در آن حضور نداشته باشد، ایشان چه در تحقق اهداف امام در داخل و چه در هماهنگیهای با کشورهای آسیایی، اروپایی و آفریقایی نقش بسزایی داشتند.

وی افزود: بعداز پیروزی انقلاب آیت الله هاشمی جز در قوه قضائیه در تمامی ارکان قدرت بودند و جبهه ۸ ساله جنگ را از طرف امام اداره کردند که دفاع مقدس مابرگی درخشان از زندگی ایشان و جمهوری اسلامی ایران است.

خبر جدید  اصولگرایان باید بتوانند در شهرهای بزرگ فهرست مشترک داشته باشند/ خود لاریجانی هم الان نمی‌تواند جواب دقیقی درباره حضورش در انتخابات بدهد

رجایی خاطرنشان کرد: دفاع مقدس جمهوری اسلامی ایران جزء معدود جنگهایی در صد سال اخیر است که ذرهای از خاک یک کشور به دست دشمن نیفتاد.

وی تاکید کرد: مطلقاًاز خاک مقدس ایران به نفع دشمن مصادره نشده است و چیزی در دست دشمن نماند و نیست و این به دلیل وجود چهرهای مانند هاشمی بود به طوری که نمیتوان تاریخ این چندین دهه را بدون ذکر نام ایشان نوشت.

وی با بیان این که ایشان در دهه پایانی عمر خودش با پشتبانی از دولت تدبیر و امید و مجلس فعلی نقش آفرینی دیگری را ایفا کرد، گفت:اراده ها معطوف بر این بود که نقش آفرینیهای ایشانخیلی دیده نشودو به سر انجام نرسد. حتما به یاد داریداز حضورشبه تعبیر خودش که پاسخ به خواست مردم بود جلوگیری کردند اما بعد از دولتی حمایت کرد که در حال حاضر بر سر کار است.

مشاور اولین رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکهفقدان آیت الله هاشمی به عنوان پشتوانهدولت و مردم قاعدتا جبران ناپذیر است، بیان کرد:این فقدان را یک نفر نمیتواند پر کند و یک جریان میتواند نقشآفرینی داشته باشد و به هر حال آقای هاشمی دارای ۶ تا ۷ دهه تجربه سرشار و ذی قیمت بودند که آن را در اختیار مردم قرار دادند.

خبر جدید  سرلشکر باقری از مناطق آزاد شده دیرالزور بازدید کرد

وی ادامه داد: من به عنوان دستیار و مشاور ایشان دیدم که چهرههای شاخص جهانی مایل و علاقمند بودند از این تجارب استفاده کنند. بارها شاهد بودم که بزرگان سیاست در جهان چه در عرصه پارلمان و چه دولت از ایشان در موردتروریسم بینالملل سوال میکردند و ازشان راه حل میخواستند.

رجایی ادامه داد: برای بازکردن گرههای کوری در منطقه ایجاد شده بود بحثهایی در مورد عراق، شام و سوریه از ایشان که اندوخته فروانی در این خصوص داشتند مطرح میکردند.

وی در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر اینکه به چه علت به رغم گذشت دوسال از رحلت رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنان تهمتها و تخریبها علیه ایشان ادامه دارد، گفت: آقای هاشمی یک شخصیت استثنایی است که برخی از نبودنش هم واهمه دارند.خوشبختانهباید گفت که هاشمیبه یک جریان و مکتب تبدیل شده است .

مشاور سابق رئیس دولت سازندگی ادامه داد: مرحوم هاشمی از روی آموزههای قرآنی مردم را به اعتدال دعوت میکردند و مشاهده هم کردیم که از افراط و تفریط چه ضربههایی در این چهل سال انقلاب خوردیم. بنابراینکسانیامروز میخواهند با بعضی از عقدهگشاییها شخصیت هاشمی را محکوم کنند.

وی با اشاره به مستند هاشمی زنده است گفت: اخیرا فیلمی از زندگی ایشان ساختند در کمالبی انصافی آمدند یک چیز کلی از زندگی ایشان گفتند و دولت سازندگی را تخریب کردند. به نظر من عناصر دولت سازندگی باید به حرف بیایند و بگوید آموزش عالی، مخابرات، آموزش و پروش چه تغییراتی کرده است؟

خبر جدید  اظهارات سردار قربانی درباره «هدف قرار دادن تل آویو از لبنان» تحریف شده بود

رجایی افزود: در این مستند کلا سیاهنمایی صورت گرفته است و اینطور گفته میشود که دولت ایشان از ابتدا اشرافی بوده است و مجلس و رهبری روی آن نظارتی نداشتهاند.دولتی کهفقیر را فقیرتر و غنی را غنیتر کرده است.

وی خاطرنشان کرد: معتقدم کسانی که بعد از مرگ ایشان هم دست از این کارها برنمیدارند به فکر درمان خودشان باشند، زیراهاشمی و امثال وی یک فرصت بود که هنوز وجود دارد، چرا کسانی که نعمت خدا و سرمایه معنوی این ملت هستند نادیده میگیرند.

مشاور آیتالله هاشمی تاکید کرد: اهداف سیاسی پائینی پشت قضیه است که طبیعتا به نظر من عقده گشایی خودشان است زیرا اینها با حمایت هاشمی دولت از دست دادند ومجلس ازدست دلواپسان خارج شد برای همین دست به چنین کارهای میزنند.

وی در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر این که فقدان آیت الله هاشمی چه تاثیری روی انتخابات مجلس سال آینده خواهد داشت، بیان کرد: قطعا فقدان آیت الله هاشمی بی تاثیر نیست به هر حال دیدگاه ایشان ترویج مکتب اعتدال و پرهیز از افراط و تفریط بوده است.امروز کشور ما نیاز به هر دو دیدگاه دارد و آقای هاشمی این را در کابینه شان اجرایی کردند.


منبع :: https://www.ilna.ir

خبرهای مرتبط
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


آخرین اخبار سیاسی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال

اخبار متفرقه