به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، «حسن روحانی» رئیس جمهور در ابتدا به رئیس جدید قوه قضائیه که برای اولین بار در جلسه شورای عالی شرکت داشت، خوشآمد گفت و ابراز امیدواری کرد که همکاریهای قوه قضائیه در پیشبرد امور اقتصادی کشور با استفاده از ظرفیت شورای عالی هماهنگی اقتصادی تداوم یافته و گسترش یابد.

روحانی با اشاره به وقوع سیل بیسابقه در کشور که از اواخر سال گذشته شروع شد و آثار آن هنوز ادامه دارد، گفت: از مردم خوب کشورمان که در کنار نیروهای امدادی، مسئولان کشور و نیروهای نظامی و انتظامی به کمک سیلزدگان شتافتند، قدردانی میکنم. کمکهای سازمان یافته مردم به هممیهنان خود همچنان مورد نیاز است که در کنار تلاشهای دولت دستگاههای مختلف امکان آن را فراهم کنند که هر چه زودتر زندگی در مناطق سیلزده به حالت طبیعی برگردد.

خبر جدید  شهادت طلبه همدانی فرصت مغتنمی برای مقابله با خشونت و عصیان است/این فرصت نباید به گروکشی های سیاسی تبدیل شود

رئیس جمهور همچنین بر ضرورت همکاری سه قوه برای کمک به آسیبدیدگان سیل اخیر در کشور تأکید کرد.

روسای قوه مقننه و قضائیه نیز ضمن قدردانی از کمکهای مردمی و مسئولان کشوری و لشکری به سیلزدگان، تداوم این کمکها را مورد تأکید قرار دادند.

در این جلسه، موضوع اختصاص منابع لازم برای جبران خسارات وارده به سیلزدگان از جمله استفاده از منابع صندوق توسعه ملی مورد بررسی قرار گرفت و تصمیمات مقتضی اتخاذ شد.

خبر جدید  جلسه مجمع نمایندگان اصفهان و هیات رییسه برای انتخاب جانشین «صفاری نطنزی»/ در آیین نامه مجلس درباره شرایط حوزه انتخابیه بعد از فوت یک نماینده، پیش بینی نشده است

شورای عالی در بخش دیگری از بررسیهای خود لزوم دسترسی حداکثری مردم به بیمه حوادث طبیعی را مورد بررسی قرار داده و در جهت اختصاص منابع کافی در این زمینه پیشنهادهای لازم را مورد بررسی و تصویب قرار داد.