کد خبر : 4230
تاریخ انتشار : یکشنبه 17 فوریه 2019 - 21:18
123 views

هیات دولت تعدادی از مواد قانون مالیات‌های مستقیم را اصلاح کرد

هیات دولت تعدادی از مواد قانون مالیات‌های مستقیم را اصلاح کرد

هیأت وزیران با تدوین لایحه ای، تعدادی از مواد قانون مالیات‌های مستقیم را اصلاح کرد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو به نقل از پایگاه اطلاعرسانی ریاست جمهوری، هیأت وزیران در جلسه عصر امروز یکشنبه به ریاست اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری، با تدوین لایحه ای، تعدادی از مواد قانون مالیاتهای مستقیم را اصلاح کرد.

این اصلاحات شامل افزایش بهای ناشی از تجدید ارزیابی داراییهای اشخاص، برون سپاری مالیات ستانی به دفاتر اسناد رسمی و معافیت برخی از مشاغل یا گروههایی از آنان که میزان فروش کالا و خدمات سالانه آنها حداکثر ۳۰ برابر معافیت موضوع قانون مذکور باشد، از انجام بخشی از تکالیف از قبیل: نگهداری اسناد و مدارک مربوط به این قانون و همچنین اظهار نظر مالیاتی تعیین و وصول مالیات مؤدیان مذکور به صورت مقطوع تعیین میشود.

مصوبه مربوط به اخذ مابه التفاوت ریالی نرخ ارز مرجع از واردکنندگان اصلاح شد

با تصویب دولت، مصوبه مربوط به اخذ مابه التفاوت ریالی نرخ ارز مرجع از واردکنندگان کالا اصلاح شد.

هیأت وزیران این تصمیم را با هدف شفاف سازی در نحوه محاسبه مابه التفاوت ریالی نرخ ارز مرجع و نیز نحوه اقدام در مورد واحدهای تولیدی که توسط آنها نسبت به ورود ماشین آلات و تجهیز خطوط تولید با استفاده از ارز مرجع مبادرت شده است، اتخاذ کرد.

خبر جدید  بودجه استانداری از سال گذشته ۹۶ درصد کمتر شده است

تصویب آیین نامه اجرایی ارتقای شاخصهای وضعیت زنان و خانواده

دولت در اجرای تکلیف قانونی مندرج در قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه مبنی بر تقویت نهاد خانواده و جایگاه زن در آن و توجه ویژه به نقش سازنده آنان، آیین نامه اجرایی درخصوص نحوه اعمال، ساز و کارهای نظارت و پایش شاخصها و وظایف و الزامات دستگاههای اجرایی برای ارتقای شاخصهای وضعیت زنان و خانواده را به تصویب رساند.

تقویت جایگاه سازمانی امور زنان و خانواده در دستگاههای اجرایی، اعمال رویکرد عدالت جنسیتی بر مبنای اصول اسلامی و رصد مستمر ارتقای شاخصهای وضعیت زنان و خانواده، از جمله اهداف آیین نامه اجرایی یاد شده است.

به موجب آیین نامه فوق، معاونت رئیس جمهور در امور زنان و خانواده موظف شد به منظور سنجش میزان تاثیر طرحها و برنامههای دستگاههای اجرایی در ارتقای شاخصها و همچنین تقویت نظام سیاستگذاری تصمیم سازی و برنامه ریزی کلان حوزه زنان و خانواده، حداکثر تا سه ماه پس از ابلاغ این آیین نامه، نسبت به ایجاد سامانه ارزیابی و رصد وضعیت زنان و خانواده و پایش مستمر شاخصها اقدام نماید.

خبر جدید  آستان قدس رضوی و بنگاه‌های اقتصادی نیروهای مسلح مکلف به پرداخت مالیات شدند

به منظور بهره مندی جامعه از سرمایه انسانی زنان در فرایند توسعه و تضمین مشارکت کامل و موثر زنان در سطوح تصمیم گیری سازمانی، معاونت رئیس جمهور در امور زنان و خانواده موظف شد با همکاری سازمان اداری و استخدامی کشور نسبت به طراحی و تدوین دورههای آموزشی ارتقای دانش مدیریتی زنان جهت اجرا در دستگاههای اجرایی اقدام نماید.

اساسنامه شرکت عمران شهر جدید ایوانکی به تصویب دولت رسید

دولت با توجه به ضرورت تفکیک و استقلال مالی، اداری و ساختاری شهر جدید ایوانکی از شرکت عمران شهر پردیس و به منظور برنامه ریزی و اقدام مؤثر برای پیشبرد فعالیتهای توسعهای این شهر، اساسنامه شرکت عمران شهر مذکور را به تصویب رساند.

معافیت درآمد مازاد بر هزینههای شرکتهای فروشنده برق نیروگاههای آبی

هیأت وزیران در راستای حمایت از حقوق حقه دولت و شفافیت در زنجیره تولید برق کشور، مصوب کرد در صورت عدم دریافت وجه و یا مابه ازای آن، عدم تهاتر با بدهیهای شرکت­های فروشنده با طلب اشخاص خریدار و نیز عدم بدهی به سایر اشخاص، شرکتهای فروشنده برق نیروگاههای آبی از معافیت احتساب مبالغ پرداختی از سوی شرکتهای برق منطقهای به شرکت توانیر جهت سرمایه گذاری در طرحهای مربوط به عنوان درآمد، برخوردار شوند.

خبر جدید  همایش سراسری هیات‌های نظارت بر انتخابات مجلس برگزار خواهد شد

آیین نامه تأسیس و فعالیت بورس در مناطق آزاد تجاری – صنعتی تصویب شد

دولت با هدف افزایش سرمایه گذاری خارجی، آیین نامه تأسیس و فعالیت بورس در مناطق آزاد تجاری – صنعتی جمهوری اسلامی ایران را تصویب کرد.

نحوه و شرایط صدور، تعلیق و لغو مجوز تأسیس و فعالیت بورس در مناطق آزاد، از جمله مفاد مندرج در این آیین نامه است.

اعلام نظر دولت درخصوص تعدادی از طرحهای نمایندگان مجلس

هیأت وزیران در ادامه، ضمن اعلام نظر درخصوص تعدادی از طرحهای نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نماینده خود را برای پیگیری موضوع تعیین کرد.


منبع :: http://snn.ir

خبرهای مرتبط
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


آخرین اخبار سیاسی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال

اخبار متفرقه