به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، پولیتیکو در مقالهاش آورده است که محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان روز یکشنبه در کنفرانس امنیتی مونیخ، در سخنرانیاش با مسحور کردن حضار ضمن تاختن به دولت ترامپ، نقطه نظرات تهران را اعلام کرد و از اروپا خواست که بیش از پیش برای حفظ توافق هستهای تلاش کند.

پولیتیکو گزارش داد که سخنرانی ظریف آن قدر مؤثر بود که باعث گشت به پربحثترین نطق این نشست تبدیل شود. این نشریه همچنین سخنرانی ظریف را بسیار کوبنده عنوان کرد.

خبر جدید  اقدام اخیر آمریکا به همبستگی و اتحاد بیشتر ملت ایران منجر شد

این گزارش همچنین به تقدیر و تمجید از توییت ظریف پس از پایان این نشست پرداخت و نوشت که وی میتواند از اصطلاحات انگلیسی به نفع خود بهره جوید. محمدجواد ظریف در توییت خود نوشته بود: اروپا اگر میخواهد خلاف جهت موج خطرناک یکجانبهگرایی آمریکا شنا کند، باید خود را به آب بزند.

خبر جدید  تشکیل ائتلاف اروپایی برای حفاظت از کشتی‌ها در تنگه هرمز

طبق این گزارش، سخنرانی بیپرده ظریف و تمایلش در جدل با مجری – که میخواست ایران را برای ستیزهجوییهای نظامی و خلافهای برون مرزی مسئول بداند – باعث خرسندی برگزارکنندگان این نشست سالیانه شد.

ظریف این سخنان را سه روز پس از برگزاری کنفرانس ضدایرانی ورشو توسط آمریکا مطرح کرد. آمریکا تلاش داشت در این نشست جامعه بینالمللی را علیه تهران با خود همراه کند؛ اما سخنرانی ظریف در مونیخ و جوابهای دندانشکنانهاش در بخش پرسش و پاسخ، نشان داد که دولت تهران مطلقاً در مقابل آمریکا سر تعظیم فرود نیاورده است.

خبر جدید  مصوبات شورای عالی هماهنگی اقتصادی حداکثر ظرف ۴۸ ساعت با دستور مقام معظم رهبری ابلاغ می‌شود