فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران گفت: عملیات کربلای۴ عملیات اصلی رزمندگان اسلام بود نه فرعی. این دشمن بود که فکر می‌کرد عملیات کربلای۴، عملیات فریب است. " />
کد خبر : 397
تاریخ انتشار : دوشنبه 31 دسامبر 2018 - 8:56
124 views

کربلای ۴ عملیات اصلی بود/رضایی نباید مورد شماتت قرار گیرد

کربلای ۴ عملیات اصلی بود/رضایی نباید مورد شماتت قرار گیرد

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران گفت: عملیات کربلای۴ عملیات اصلی رزمندگان اسلام بود نه فرعی. این دشمن بود که فکر می‌کرد عملیات کربلای۴، عملیات فریب است.

به گزارش خبرنگار حوزه امنیتی و دفاعی گروه سیاسی خبرگزاری آنا، ، سردار سرلشکر قاسم سلیمانی در تماس تلفنی با برنامه حالا خورشید درباره برخی مطالب درباره عملیات کربلای چهار اظهار کرد:عملیات کربلای ۴ عملیات اصلی رزمندگان اسلام بود، نه فرعی. مثل عملیات رمضان، والفجر مقدماتی که ناموفق بود.

وی با بیان اینکه اجرای عملیات کربلای چهار، تصمیم شخصی فردی نبوده است و با تصمیم جمعی انجام شد، افزود: عملیات کربلای پنجپیچیدهتر از عملیات کربلای چهار انجام شد ودشمن بعد از این عملیات فریب خورد و پیروزی بزرگی را که به دست آوردیم و خود را به نزدیک بصره رساندیم.

خبر جدید  آرین غلامی مورد تقدیر قرار گرفت

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با تأکید بر اینکه دشمن فکر میکرد که عملیات کربلای چهار، عملیات فرعی بوده و عملیات اصلی ما کربلای پنج بوده است، اضافه کرد:از دید ما عملیات کربلای۴ اصلی بود ولی دشمن بعد از کربلای پنج فکر کرد که اینعملیات اصلی بوده است.

سلیمانی با اشاره به اینکه دشمن وقتی دید ما کربلای پنج را انجام دادیم و دچار غافلگیری شدید شد، گفت: هشت سال دفاع مقدس مردمی،معنویو بینظیرترین جنگ تاریخ بوده وهیچ جهادی به پاکی جهاد ما نیست. نمیتوان تصمیمگیری جنگ را برای لغو یک عملیات بر مبنای تصور اینکه دشمن عملیات را فهمیده را انجام نداد.

خبر جدید  آمریکایی‌ها همواره خواستار درگیری در افغانستان هستند

وی با بیان اینکهآقای محسن رضایی حق بزرگی به گردن همه ما دارند و ویطراح عملیاتهای بزرگی بوده، ادامه داد: بعضیها شماتت میکنند که عملیات لو رفت، چرا آقای رضایی دستور حمله داد؟ این دستور، دستور شخصی نبود و جمعی تصمیمگیرنده برای جنگ بودند.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با تأکید بر اینکهشما تصور میکنید عملیات خرمشهر و بیتالمقدس لو نرفته بود، ادامه داد: رزمندگان اسلام در فتح المبین یک شب رفتیم پای عملیات و برگشتیم ودشمن قبل از عملیات به ما حمله کرد. ما اگر میخواستیم بر این مبنا رفتار کنیم، هیچ عملیاتی در جنگ را نمیتوانستیم انجام دهیم.

خبر جدید  مبارزه با فساد مطالبه جدی نیروهای انقلابی از رئیس قوه قضائیه است

سردار سلیمانی با بیان اینکهنکتهای هست که آقای محسن رضایی در بیانشان میخواستند به این نکته اشاره کنند کهما وقتی با فاصلهای کمتر از ۱۵ روز عملیات کربلای پنج را انجام دادیم و بزرگترین موفقیت را به دست آوردیم، عنوان کرد: آقای هاشمی اصرار داشت عملیات کربلای ۵ صورت بگیرد و دشمن به این نتیجه رسید که کربلای چهار عملیات فرعی بوده است.

انتهای پیام/۴۰۸۲/۴۰۷۱/


منبع :: http://ana.ir

برچسب ها :

ناموجود
خبرهای مرتبط
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


آخرین اخبار سیاسی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال

اخبار متفرقه