کد خبر : 12132
تاریخ انتشار : دوشنبه 3 ژوئن 2019 - 16:35
80 views

گزارش: تبرئه نجفی با چاشنی قیاس با "هاشمی" و "ناطق نوری"!

گزارش: تبرئه نجفی با چاشنی قیاس با "هاشمی" و "ناطق نوری"!

یک روزنامه اصلاح‌طلب محمدعلی نجفی را که این روزها متهم به قتل همسر دوم خود است، با شهید بهشتی و هاشمی رفسنجانی مقایسه کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، خبر قتل همسر دوم محمدعلی نجفی همچنان در صدر اخبار جنایی و سیاسی کشور قرار دارد و در روزهای گذشته ابعاد جدید پرونده با حضور خانواده مقتول و پیگیری آنها آشکار شده است.

برادر میترا استاد همسر دوم نجفی، با رد اتهاماتی که در روزهای گذشته توسط برخی کاربران فضای مجازی به خواهرش نسبت داده میشد، تقاضای قصاص کرده است و دادستان تهران نیز گفته است، روندمطروحه از جهت قانونی یک پرونده قتل خانوادگی محسوب می­شود.

کیفرخواست متهم نیز صادر شده و اتهامات وی عبارت است ازقتل عمد خانم میترا استاد، حمل و نگهداری سلاح غیرمجاز و ایراد صدمه بدنی عمدی منتهی به جرح که در دادگاه به این اتهامات رسیدگی خواهد شد.

هرچند بهگفته دادستان تهران این پرونده یک پرونده قتل خانوادگی است و انتظار میرود در مسیر قانونی و قضایی و بهدور از حاشیههای سیاسی به آن پرداخته شود، اما باز هم برخی درصددند تا بهانحای مختلف نجفی را تبرئه کرده و جنایت وی را تقلیل دهند.

خبر جدید  یادداشت| درباره کنوانسیون مشترک ایمنی مدیریت سوخت

در نمونه آخر این نوع اقدامات، روزنامه اصلاحطلب "آفتاب یزد" در شماره امروز خود با تشبیه محمدعلی نجفی به امثال شهید بهشتی، ناطق نوری و هاشمی رفسنجانی تلاش کرد تا مدعی شود وی نیز مانند این شخصیتها در معرض تهمتها قرار گرفته است.

این روزنامه نوشته است: "سال ۱۳۸۴، مرحومهاشمی روبهروی دوربین کمال تبریزی مینشیند و با بغضی تلخ میگوید: «روزی در جمع یاران به بهشتی گفتم: این تهمتهای تلخ آزارت نمیدهد؟ نگاهم کرد و گفت: «این آسیاب بهنوبت است، نوبت تو هم خواهد رسید.»، چقدر این روزها بیشما سخت میگذرد دوستان. من تا نیمهراه آمدهام، مشیّت این بود که بمانم تا نوبت به من برسد".

کذب بودن این ادعای هاشمی رفسنجانی بعدها از سوی منوچهر محمدی تهیهکننده فیلم انتخاباتی هاشمی رفسنجانی در سال ۸۴، افشا شد و در مصاحبهای گفت: "خاطره شهید بهشتی زاییده ذهن من است. فکر کردم فضای اتهامی که آقای هاشمی با آن درگیر بودند را چطور بیان کنم و این بخش به خاطرم رسید!".

هرچند شهید بهشتی در طول حیاتش بارها از سمت هواداران سازمان مجاهدین خلق (گروهک منافقین) و اطرافیان بنیصدر مورد تهمت و دروغ قرار گرفت، اما آیا قیاس کردن مرحوم هاشمی و یا حجتالاسلام ناطق نوری با شهید بهشتی صحیح است و آیا انتقاداتی که به مشی سیاسی و سبک زندگی این دو نفر میشود، حقیقت ندارد؟

خبر جدید  فیلم گفتگوی تسنیم با محمد عطریانفر

البته تهمت زدن به این دو شخصیت نیز حرکتی خلاف انصاف بود و رهبر معظم انقلاب نیز در خطبههای ۲۹ فروردین سال ۸۸، از سابقه هاشمی و ناطق در دوران انقلاب دفاع کردند اما قطعاً تشبیه یک قاتل به هاشمی رفسنجانی، ناطقنوری و بالاتر از همه شهید بهشتی، ظلم به این شخصیتها است که خودِ اصلاحطلبان بارها تلاش کردهاند آنها را به جناح خود منتسب کنند.

این روزنامه در یادداشت خود نوشته است: "این روزها همه از اصلاحات و کارگزاران و نجفی و آن ۵ گلوله میگویند. این روزها هرکسی انگشت در کرده و در این سرزمین رسوایی میجوید انگار از یاد بردهاند که؛ آسیاب همچنان بهنوبت…".

در روزهای گذشته اصولگرایان بهجای انتساب نجفی به جناح مقابل، تلاش کردند تا صرفاً از دریچه قضایی به موضوع نگاه کنند اما برخی افراد جناح اصلاحات تمام همت خود را بهکار بستند تاعلیه مقتولی که فرصت دفاع از خود ندارد پروندهسازی کنند. اگر تهمت زدن به نجفی بد است و باید جانب تقوا را رعایت کرد، قطعاً اتهام زدن به مقتول نیز کار زشت و غیرانسانی است.

خبر جدید  گفتگو|پاسخ تقی‌پور درباره روند برگزاری جلسات شورای عالی فضای مجازی

بعد از انتشار خبر قتل همسر نجفی، برخی خبرنگاران اصلاحطلب با پشت سر گذاشتن اخلاق و انسانیت، تهمت ارتباط میترا استاد با یک مرد بیگانه را دامن زده وی را مهدورالدم دانستند. برخی نیز بدون اشاره به هیچ سندی مدعی شدند همسر دوم نجفی عامل دستگاههای امنیتی بوده است.

اعضای حزب کارگزاران نیز در این معرکه، علت این قتل را انتخاب نجفی بهعنوان شهردار تهران از سوی سایر احزاب اصلاحطلب دانسته و آنها را مقصر در مطرح شدن دوباره نام نجفی در فضای سیاسی کشور دانستند. در آخرین فقره نیز، آفتاب یزد در شماره امروز خود نام نجفی را کنار شهید بهشتی و هاشمی قرار داده است تا بگوید او هم در معرض تهمتها قرار دارد در حالی که تهمتهای منتسب به شهید بهشتی از ناحیه منافقین و از اساس کذب بوده و هست اما نجفی به جنایت در حق همسر خود اعتراف کرده، آیا چنین قیاسی با شهید بهشتی "معالفارق" نیست؟

انتهای پیام/*


منبع :: گزارش: تبرئه نجفی با چاشنی قیاس با "هاشمی" و "ناطق نوری"!

برچسب ها :

ناموجود
خبرهای مرتبط
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


آخرین اخبار سیاسی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال

اخبار متفرقه

    Sorry, no posts matched your criteria.