شاه رفت تا عبرتی باشد برای آنهایی که پشتشان گرم به دیگران و کدخدایانی غیر از مردمشان است و سودایشان نیز غربتی غریب با منافع کشورشان دارد. " />
کد خبر : 1776
تاریخ انتشار : چهارشنبه 16 ژانویه 2019 - 8:30
148 views

۲۶ دی، تندیسی از ظهور یک عزم ملی برای تحقق یک دغدغه ملی

۲۶ دی، تندیسی از ظهور یک عزم ملی برای تحقق یک دغدغه ملی

شاه رفت تا عبرتی باشد برای آنهایی که پشتشان گرم به دیگران و کدخدایانی غیر از مردمشان است و سودایشان نیز غربتی غریب با منافع کشورشان دارد.

گروه سیاسی خبرگزاری آنا، ملتها همواره در بایگانی خاطرات خود روزهایی را به یادگار دارند که تداعیگر لحظات تلخ و شیرین برای آنهاست.

این لحظات که به منزله تندیسی از علقه و عقدهها، یک واقعه است در برخی موارد به عنوان یک رویداد ملی ثبت میشوند و درگذر ایام، زادروز این وقایع یادآور آن لحظات تلخ و شیرین خواهد شد. در این گذر، اما ثبت این وقایع نشان از واقعیتی مهم نیز دارد و آن تبیین اندیشه یک ملت نسبت به یک شخص، واقعه و یا اندیشه است.

خبر جدید  آمریکا قافیه تحریم‌ها را باخته است/ رشد ۶۱ درصدی مالیات مشاغل

۲۶دی ماه نیز در شمار همین وقایع قرار میگیرد، چرا که تندیسی است از ظهور یک عزم ملی برای تحقق یک دغدغه ملی. آنگاه که دیکتاتور ایران پلههای هواپیما را یک به یک میپیمود تا به خیال خود عازم دیاری شود که وی از سالها قبل رخت آن سامان را بر تن پوشانیده و دل در گرو ساکنان و صاحبمنصبان آن بسته بود، اوج نفرت از حضور و نهایت لذت از خروج او در هر گام از قدمهایش هویدا بود و البته خوشتر از آن، به ثمر نشستن ارادهای ملی بود که این مهم را سبب شد.

خبر جدید  ۲ میلیارد تومان یارانه به احزاب تخصیص یافت/ سهمیه‌بندی بنزین

شاه رفت تا ثابت شود آنگاه که خیزش مردم در قالب یک عزم ملی خواستار مطالبهای میشود، کسی را یارای تقابل با آن نیست، حتی اگر این مطالبه خروج دیکتاتوری سرسپرده به یک قدرت استعماری باشد.

فرار شاه یک «نه» فراموش نشدنی به ورود نسخههای استعماری و امپریالیستی به ساختار تصمیمگیریهای کلان کشور بود و از همه مهمتر، نمادی از خشم عظیم ملت از همه آن کسانی که مسئول پیادهسازی و اعمال این نسخهها بودند.

خبر جدید  منطق راهبردی ایران به هزاران کیلومتر دورتر صادر شده است

شاه رفت تا عبرتی باشد برای آنهایی که پشتشان گرم به دیگران و کدخدایانی غیر از مردمشان است و سودایشان نیز غربتی غریب با منافع کشورشان دارد.

شاه هر آنچه میکرد مطلوب سران کاخ سفید بود اما آنگاه که از سریر قدرت به زیر آمد، تفالهای بود که حتی خوکها هم از خوردن آن ابا داشتند.

والعاقبة للمتقین

انتهای پیام/۴۰۷۱/


منبع :: http://ana.ir

خبرهای مرتبط
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


آخرین اخبار سیاسی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال

اخبار متفرقه